Моя перша рибалка

Спілкування про рибалку, рибну ловлю і вилов риби
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення stal1n »

Пропоную в цій темі поділитись своїми найпершими спогадами про рибалку. Розповіддями про те, як ви стали рибалками :)
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення stal1n »

Розпочну з себе.
Мені було тоді мабуть років 4, мій тато в магазині "Спорт Товари" придбав набір, який називався "Рибка". Являв собою мотовильце з намотаною на нього лескою, поплавцем, грузиком та гачком. Ось з цією нехитрою снастю ми пішли з ним на нашу Лебединку. В це важко повірити, але я точно пам'ятаю, що ще тоді вудилища у нас не було. Ми закидали цю снасть з руки у воду, так само рукою і підсікали :) Я вже точно не можу сказати, зловили ми тоді щось чи ні. Але ця магія зачарувала мене. Маленький гачечок, на який потрібно було насаджувати хлібчик, поплавець, що треба було виставити у воді і уважно за ним стежити. Відкрився новий світ.
А ось наступну рибалку я вже запам'ятав дуже добре. Моя прабабуся жила в селі Ставки. Поряд з селом був такий собі ставок з острівцем. Кожне літо я проводив там. Одного вечора тато посадив мене на прироблену до рами велосипеда сідушку і повіз на цю водойму. На цей раз у нас вже була сов'єтська склопластикова вудка, що важила мабуть добрий кілограм і мала довжину метра з 4. Звичайно, що я малий босяк ще не міг її навіть втримати в руках. Тож ми сіли в прибережних комишах, насадили на гачка хробака (процес насаджування викликав величезну цікавість теж!) і закинули поплавка у воду. Я точно пам'ятаю, що в той вечір ми впіймали аж одного карася! Це було дуже класно. Я уважно роздивлювався ту рибку, все було таким цікавим. На даний момент той ставок належить зятю Ющенка, і простим смертним людям тепер не так просто взяти свого маленького синочка і просто посидіти ввечері там з вудкою...
Можливо залишись якісь фото, треба розпитати в батька.
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

А я буду другим:) Моя перша рибка була піймана в 4-и роки на поплавцеву вудку в Хрінниках. Тато ловив на білий хлібчик я намагався повторити за ним, проте правильно наживити його мені ніяк не вдавалося і він щоразу при закиді злітав. Я ж будучи дуже спостережливим, помітив на березі білого кольору пінопласт відламав кульку і закинув:
Зображення
і цього було достатньо покльовка сходу і першою рибкою став підлящик грам на 50:)) Мабуть тоді я й не зрозумів що сталось, але мені здається, що саме піймана на таку незвичну для поплавочної снасті насадку рибка і визначила мій майбутній "профіль" мормишечника-безмотильщика:)
Далі років з 10-12 риболовля стала осмисленою, у мене з*явились власні вудки, спочатку з ліщини і бамбуку, а потім і перший телескоп, який я використовую до сьогодні. Ще через рік-другий виїжджаючи на риболовлю разом з батьком і в компанії дядьків, я на дві поплавцеві вудки завжди втирав носа отим дядькам. Чи варто казати яка була моя улюблена книжка? Леонід Павлович та його "Життя та ловля прісноводних риб".
Пробував я себе у різних сферах рибалки, ловив рибу і донкою і резинкою і навіть нахлистом полював на красноперу, проте від того часу як піймав першого карасика на ЛМ моє покликання, моя рибальська суть стала визначеною.
На днях придбав собі мікроджигового спінінга, і вже вчора його розловив на гідропарку, можливо я тепер спінінгіст чи ще хто???... :nez-nayu:
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення Рома »

stal1n писав:..Ось з цією нехитрою снастю ми пішли з ним на нашу Лебединку....
Думаю, що багато розповідей буде типовими :mi_ga_et: . Переважна більшість рибалок починала із найпростіших снастей, а в ролі головного трофея виступав, як правило, карась.
Моя перша риболовля не була винятком. Старший хлопець взяв мене з собою на риболовлю. Скільки мені тоді було років, точно не скажу, але сам процес запам"ятався добре. Мені вручили ліщинову вудочку, дали хробаків, показали як закидати і залишили наодинці. Майже вся копанка, у вигляді трохи розширеної канави, була покрита щільним слоєм ряски і були деякі проблеми із закиданням снасті. Але, зважаючи на вагу поплавця та вагу грузика, який здебільшого без проблем пробивав ряску, процес скоро налагодився. Пішли перші покльовки, перші підсікання, проте рибу нія не вдавалося впіймати. В той час як у активі мого старшого колеги вже було декілька залікових карасів. Врешті-решт і мені пощастило і після чергового занурення поплавця і підсікання на березі лежав золотобокий красень карась, вагою аж ніяк не менше 200 гр... Що тут сказати... Руки ще довго тремтіли і радості не було меж. :ya_hoo_oo: Проте в той день більше нічого впіймати так і не вдалося. Після цього випадку, я вже сам почав ходити на цю водойму рибалити (в сім"ї немає рибалок), а також, разом з хлопцями, ходили взимку у ліс заготовляти ліщинові вудилища. Ситуація, коли мої друзі грали на полі у футбол, а я в цей час йшов рибалити, замість того, щоб грати з ними, як це було раніше, ставала все частішою. Назад вороття вже не було. :)
ПС. А той карась ще три дні жив у трьохлітровій банці, доки мама його не засмажила :ny_tik:
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення proteus »

Щоб розповідь не була типовою я додам трошки різноманіття та розкажу про першу (що пам"ятаю) свою рибалку на спіннінг, тим паче що першу рибалку поплавчанкою нажаль не пам"ятаю, але переконаний що вона відбулась на дачному масиві в Ново Українці, на одному з безлічі маленьких ставочків. І впевнений що й перша риба дійсно була - карась. Але перейду до спінінга. Отже не знаю яким чином (підозрюю що це відбулось після того як дід мені подарив коробку з блешнями) но я захопився дуже цим методом рибальства коли мені було приблизно 11-12 років. Пам"ятаю що я взяв поломаного жовтого склопластикового батькового телескопа, і змайстрував собі з нього спінінга приблизно довжиною в 2,2 метра. Але халепа ... на телескопі не були передбачені кільця. Не довго думаючи перебувавши на дачі я взяв там алюмінієву проволоку (діам приблизно 3-4 мм не менше :-) ) та почав крутити собі кільця ... Просто так приматувати їх ізолентою мені видалось якось не серйозно :-) тому підбирав полоси металеві, різав їх по розміру відповідних колін .. і все це намагався припаяти (алюміній) до тих кілець Зображення І не повірите якимось чином на соплях все це трималось :) Такий собі родбілдінг на початковому етапі захоплення спінінгом! :-) Отже палка є, жилка є, приманки є .. а катушкі немає :sh_ok: випросив в батька здається 12 грн і придбав собі безінерційну китайську катушку. Довго шукав зараз фото її в інеті .. але нажаль немає. Ця катушка мабуть була повністю зроблена с пластмаси .. така не надійна зовсім .. але ж за то безінерційна :-) Отже на початку майже завжди ходив вздовж узкоколійкі до дамби басівкутської (по Усті). Майже щодня обривав дорогоцінні дідові приманки :ny_tik: а результату так і не було. Потім підбив одного товариша з"їздити на Новий Двір вдвох на його велосипеді. Десь він також дістав бамбуковий спінінг, і ми вирушили туди. Приманки було в мене всього дві. Одну як зараз помню жовту дав для нього (так як мені вона зовні не подобалась :hi_hi_hi: ) а сам взяв білу. Обидві вертухі. Як же ж я був здивований коли він мабуть вже на 5-ому забросі зловив досить непоганого окуня. Вагу я незнаю .. але ми зірвались та поїхали хвалитись уловом. Довжина окуня склала 26 см. Ось так. :) Взяв друга вперше в його житті на рибалку, і він обрибився вже на перших забросах а в мене ще довго не було результата :)

І не забуду ще одну історію. Приїхавши до своєї тітки в село (житомирська обл.) я гуляючи з друзями знайшли в лісі майже покинутий ставок. Заросший багато ряски і т.д. але місця куди закинути були. Так як я тоді пропогандував всім ловлю на живця (цю уклейку що довго не живе. На неї непогано окуні йшли). Отже кажу друзям, "йдемо наловимо живців та вертаємось". Незнаю, але я вже нюхом відчував хижака в тому ставочку. Отже коротко .. прийшовши на ставок .. почав одразу майже брати окунь .. грамм по 100-130 гр. І ось у одного сходить перегризши повідок щука грамм 600 :sh_ok: , потім інший ловить грамм 500 .. ми всі в щоці .. ніколи цих щук не ловили та й не бачили ... Потім я ходив довго і нудно на той став .. все окуні окуні да окуні .. так мені і не щастило зловити омріяну щуку. І було все це до останнього перед від"їздом дня. І нарешті .. після двох десятків окунів .. покльовка .. невеликий супротив і я в тримтячих дитячих руках тримаю першу в своєму житті щуку вагою мабуть 150 грамм ... радості не було меж, тим паче що й зловив на очах у батька її. Звісно у свідомості дитини ще не було закладено, що риби дедалі менше становиться, і є якісь гранично допустимі розміри риб .. Не вагаючись я цю щуку забрав та хвалився цілий вечір всім родичам. Потім її засушив і ще довго вже в Рівному гордо хвалився друзям! Десь повинна і зараз вона лежати! :)
Ось такі дві історії з дитинства в мене запам"ятовані! :)
Дякую автору теми за такий можна сказати екскурс в дитинство! Яке ж воно було веселе та безтурботне! :cry_ing:
SID
Ледар
Ледар
Повідомлень: 20
З нами з: 03 травня 2012, 12:00
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення SID »

На мою думку мало хто пам"ятає свою першу рибалку. Пам"ятаю своє перше знайомство з снастями, пам"ять залишилась на все життя у вигляді шрама. Дфло було так, поки батько збирався на рибалку, я розглядав різні цікаві штучки, в його рибальській сумці, скільки мені тоді було років я навіть не пам"ятаю, знаю, що був малим-) Також не пам"ятаю як саме, але гачок опинився в моєму вказівному пальці і самостійно витягнути його я неміг. Процедури виймання описувати не буду, там нема нічого цікавого, а от батько на рибалку в той день так і не пішов і цілий день "вигрібав" від мамки-)
Хочу поділитись своїм першим знайомством з спінінгом. (Мабуть кожен з нас свій перший спінінговий кидок зробив радянським металевим спінінгом з інерційною катушкою-)
Коротенький вступ. Перші спроби опанувати вищезгаданий спінінг виявилися невдалими, "борода", втрачені блешні, зіпсована леска, рибалка і нерви! Спінінг був закинутий в далекий куток і років так з 10-ть туди ніхто не заглядав.
Так от,
NazarKO

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення NazarKO »

Правду каже SID мало хто пам'ятає свою першу рибалку я напевно почав рибалити як тільки зміг тримати вудку в руках, це в нас родова хвороба :-) (колись батько мав з мамкой піти до тещі в гості, так він не пішов, бо карась так брав що відірватись не міг ,от вона йому вдома всі снасті й потрощила :pi_rat: поки той ловив на річці, ото була заруба :du_el: ).
Краще розкажу як я знайомився зі спіном та безінерційною катушкою.
Біля Азоту є таке місце як канава, хто місцевий той знає.Якось косили з батьком сіно в тих місцях,ну і звичайно в перекур підійшли до Горині.А там мужики на падьонку підлящиків тягають.А Ігор(Mirad)взяв щучку десь за півкіло спіном :co_ol: ось тут мене і накрило :zvez_ochki:
Приїхав додому і зразу давай шукати з чого зліпити спінінг(крім ліщинових вудок тоді ще нічого в очій не бачив) мені тоді було десь 14років.Знайшов старого поламаного Ленінграда примудрив на нього проволку десь 0,5см в діаметрі замість самої палки, скрутив кільця з в'язальної проволки,присобачив катушку Китайську( колись продавались по 7,5грн під ліву руку),на неї намотав два куска лєскі старої.Спіонерив у батька набор бльосєн СССРських(які в перший же день втопив в річці).І з цим мега арсеналом попер на Горинь :sh_ok: :sh_ok: :sh_ok: .
По приїзду на водойму настала друга проблема.Як користуватись безінерційною катушкою :ne_vi_del: .Ось тут саме цікаве :-ok-: :
чепляю я колєбаху грам 45 +- до поводка ,відкриваю скобу шпулі ,зматую всю лєску кільцями на траву, і починаю розмахучись як ковбой на родео :kav_boy: ,робити заброси в сторону води,а потім швидко підматувати катушкою назад
(сказати чесно зараз це пишу і самому смішно. ;;-))) ;;-))) ;;-))) )
Перші пару блешень пішли в воду етак за хвилин 25-30 моєї ловлі ,ну а обірвавши останню пішов додому.Коли повертався знову побачив Ігоря ( з Mirada, вже потім я спецом приїжджав і дивився як він і на що ловить, та й сам Ігор охоче ділився рибальськими секретами.) взяв знову щучку але вже десь півторачку.Саме в нього я уже побачив як кидати приманку,як робити проводку і на що ловити.Своє перше надбання напевно не забуду ніколи спінінг Gold і катуха Cobra аж на 4 підшипники, доречі саме ним було виловлено найбільше,та й найбільші щуки в моєму рибальському досвіді :men:

Ось такий він тернистий,
шлях спінінгіста!!!(вже віршами став говорити пора зав'язувать.)
NazarKO

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення NazarKO »

proteus писав: Пам"ятаю що я взяв поломаного жовтого склопластикового батькового телескопа, і змайстрував собі з нього спінінга приблизно довжиною в 2,2 метра. Але халепа ... на телескопі не були передбачені кільця. Не довго думаючи перебувавши на дачі я взяв там алюмінієву проволоку (діам приблизно 3-4 мм не менше :-) ) та почав крутити собі кільця ... Просто так приматувати їх ізолентою мені видалось якось не серйозно :-) тому підбирав полоси металеві, різав їх по розміру відповідних колін .. і все це намагався припаяти (алюміній) до тих кілець Зображення І не повірите якимось чином на соплях все це трималось :) Такий собі родбілдінг на початковому етапі захоплення спінінгом! :-) Отже палка є, жилка є, приманки є .. а катушкі немає :sh_ok: випросив в батька здається 12 грн і придбав собі безінерційну китайську катушку. :cry_ing:
Оце то прикол :sh_ok: я тільки щойно побачив що в мене з proteusом майже однакові історії знайомства з спінінгом.Я думав що один такий.Може то нам до Vikа в ученікі податься задатки родбілдингу в нас є ;;-))) ;;-))) ;;-))) .
yurik
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 14 листопада 2011, 20:55
Телефон: +380671601096
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення yurik »

Дякую хто придумав цю тему ! Викликає приємні спогади ! :co_ol:

Перші рибалки , річка Случ , чиста вода , вудочка з ліщини і поплавочок з пробочки і перинки ...
Першою рибкою була здається верховодка . Було тоді років 5 чи 6 ... Впроводку , і до цього часу дуже люблю цей вид ловлі !
Ну а потім - пішло - поїхало ! :-) Снасті ставали більш "просунутими" як на той час , коли радянський "телескоп" за 10 руб був за щастя і діставався тільки по знайомству ( по блату ) :men:
Добре пам"ятаю перші спроби "родбілдінга" :mi_ga_et: Тоді ще такого слова не знали :nez-nayu: Зробив із бамбукової двохколінки справжню проводочну вудочку з кільцями ! З ніхромового дротика робив кільця , примотував нитками і покривав лаком для дерева !
Перетягав я нею марен , підустів , густер і всього іншого :mi_ga_et: Тогочасний Случ був дуже рибним ! Приємні були часи !.....
Ну а коли вже з"явився в мене перший "телексоп" , то почувався СУПЕР !!!
Щодо спінінга , то до цього прийшов пізніше , десь в класі 6-8 -му ... перша риба - окунь на вертушку !
Щука щось довго не давалась , сходів було мерва ! Спінінг був "дубовий" ... Ленінградський ... Не подобався він мені ...
Потім зробив саморобного із скловолоконного прутка - ото вже була снасть ! Тоді ще ловив з "Невкою" .
І як результат - пішли щуки і навіть жерех 1,8 кг на саморобну вертушку !
Єхххх ... Де ті часи .... Ностальгія ...
ehnaton
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 16 липня 2009, 00:00
Звідки: м.Рівне
Контактна інформація:

Re: Моя перша рибалка

Непрочитане повідомлення ehnaton »

Почитавши ваші спогади про першу рибалку в мене склалась думка, що я в дитинстві був повний лох :) Бо ви принаймі мали жилку..чи знали що то таке...гачка...принаймі було в кого подивитись :)
Моя перша рибалка була десь в 4-5 класі (бо пішов на гурток). Приміщення було біля ринку Дикого. Устя поблизу там тече :)
Бачити-бачив що чуваки ловлять, а ЯК ? на ЩО ? а Бог його знає.....короче одного ранку пішов на гурток - але замість того щоб йти в приміщення - знайшов по дорозі палку з тополі довгу, шмат синьої ізоленти прив"язав, з мідного дроту зігнув гачка і пішов з впевненістю ловити, як мінімум акулу ;;-))) Ото була моя перша рибалка...
Вже потім...коли мене "зачепило", що я ніц не впіймав на Усті, я звернувся до свого родича, і він мене дещо "підготував" в теоретичній і практичній частині. Царство йому небесне, хороший був чувак, молодим помер...
Очищена 1-1,5 м ліщинова палочка, гладенька як ....ну короче гладенька :) Оскільки про товщину жилки я певно повз вух пропустив, то була та, яку знайшов на ставку. Зараз то я вже знаю що то була зеленого кольору жилка 0,3 :) Поплавок з воронячого пера, бо сміх, але в селі не знайшов на той час гусячого. Пофарбував темну сторону його червоною нітрофарбою, шмат свинцю внизу, БЕЗ повідка - і вперед на ставок :) І що ? Ловив...так, то були не трофейні екзмепляри звичайно, але ловив....коли 1-2, а коли й торбу. М"якишик з білого батону - і вперед!
Саме тому, іноді, посміхаюсь "в прокурений вус", коли читаю статті про усіляки там заманухи, добавки, прибавки, ароматизатори і т.д. і т.п.
Si vis pacem, para bellum ("хочеш миру - готуйся до війни")
Відповісти

Повернутись до “Загальне”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість