Як можна чинити в ситуаціях з нечесними орендарями водойм

Спілкування про рибалку, рибну ловлю і вилов риби
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Як можна чинити в ситуаціях з нечесними орендарями водойм

Непрочитане повідомлення SPIN »

Сільраді повернули ставок, який РДА віддала в оренду за ціною кількох пляшок горілки

16 лютого 2016

Суд повернув Стовпівській сільраді Чуднівського району Житомирської області ставок площею 13,43 га. Про це свідчить рішення Апеляційного суду Житомирської області від 2 лютого.

У листопаді 2003 року Чуднівська райдержадміністрація віддала Ігорю Петровичу Вітюку в оренду на 30 років для рибогосподарських цілей ділянку водного фонду площею 13,43 га з платою 30 грн за 1 га в рік (403 грн в рік за всю ділянку). При цьому в угоді вказано, що орендна плата за 30 років становить 12 тис грн.

У 2012 році районний прокурор звернувся до суду з вимогою визнати незаконним розпорядження Чуднівської РДА і розірвати договір оренди.

Апеляційний суд задовольнив позов прокуратури. Він дійшов висновку, що Чуднівська РДА затвердила проектно-технічну документацію відводу ділянки без проведення її державної експертизи, а також без проведення нормативно-грошової оцінки цієї ділянки, внаслідок чого був встановлений занижений розмір орендної плати.

Зауважимо, що ділянка не мала меж і вони фактично були встановлені проектно-технічною документацією. Так, РДА надавала дозвіл на розроблення землевпорядної документації по відводу ставка орієнтовною площею 7,8 га, а після розроблення документації в оренду була передана ділянка площею 13,43 га.

Зауважимо, що головою Чуднівської райдержадміністрації з грудня 1999 року по червень 2002 року був Анатолій Семенович Вітюк. З 2004 по 2010 рр він очолював Чуднівську філію держпідприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод».
http://nashigroshi.org/2016/02/16/silra ... k-horilky/
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Як можна чинити в ситуаціях з нечесними орендарями водой

Непрочитане повідомлення Рома »

Водний кодекс України! Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі

У зв’язку з численними зверненнями любителів-рибалок з питань де і як дозволено ловити рибу в Україні, через те, що в останні роки спостерігаються деякі непорозуміння з цього приводу між рибалками-любителям та орендарями окремих водойм, роз’яснюємо, що з питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.
У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об’єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

Пункт 5 постанови визначає, що до любительського і спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об’єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). До дозволених належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.
Разом з тим, постановою з метою більш ефективного використання водойм в Україні для збільшення запасів риби дозволяється оренда окремих водойм за рішеннями районних органів державної влади. При цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відгодівлі і послідуючого вилову та реалізації тільки окремих видів риб, які виробляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолоб та білий амур. При цьому постановою визначається порядок і правила господарювання орендарями, зокрема щодо питань документальної звітності та відповідальності в разі нанесення шкоди.

Постановою не допускається будь-яка діяльність по будівництву на берегах різних причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і т. ін.
Для здійснення контролю за використанням водойм за призначенням орендарі зобов’язуються вести відповідну документацію і фінансову звітність (кількість і види закупленого молодняка, кількість і терміни використання придбаних комбікормів, графіки годівлі риби, в т. ч. і в спеціальних тимчасових садках для молоді, книги обліку і графіки перевірок стану води, насичення води киснем, затверджений план вилову риби для реалізації). При цьому особливо наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба підлягає після сортування виловленого обов’язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників державного органу влади, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що до аборигенних видів риб належать всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).
Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України

При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому до уваги може братися лише та риба, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп має аналогічну вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.
Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників чергової частини міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.


Зображення Romanmix2002
Відповісти

Повернутись до “Загальне”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей