Спінінгова ловля - загальний "трьоп"

Снасть для лову риби на штучні або природні приманки за допомогою спінінга.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Спінінгова ловля - загальний "трьоп"

Непрочитане повідомлення trans »

Виникло декілька питань по спінінговій ловлі. Думаю створення такої теми буде корисним і не буде розсіювати увагу (особливо спінінгістів-початківців)

1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.

2. Твістери чи віброхвости. Особливості використання, відмінності проводки. Чи правильна думка: окунь-твістери, щуки і судаки - віброхвости (мова йде про перевагу приманок).

3. Флюрокарбоновий поводок - довжина повідка, кріплення жорсткого повідка до карабінчика. Як Ви відноситеся до обжимних трубочок на дані повідки.

4. Монтаж офсетного гачка і ушастіка.
- повідок, карабінчик, ушастік, 2-й карабінчик, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати як саму твістери так і грузи, але оснастка получається грубоватою)
- повідок, карабінчик, ушастік, завідне кільце, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати лише всю оснастку, але оснастка получається акуратнішою)
- чи є необхідним в цій оснастці ще наявність вертлюжка.
shalun_99

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення shalun_99 »

trans писав:Виникло декілька питань по спінінговій ловлі. Думаю створення такої теми буде корисним і не буде розсіювати увагу (особливо спінінгістів-початківців)
Знаючи наших спортсменів-спінінгістів, поллють водичку і толком нічого не скажуть. Хоча?...
І від мене питання. Коропятники ведуть мову про універсальний бойл. А чи є в спінінгістів універсальна приманка, ну скажім більш уловістіша...
Аватар користувача
Россо-Неро
Козак
Козак
Повідомлень: 472
З нами з: 23 квітня 2008, 00:00
Звідки: город-герой
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Россо-Неро »

мепс аглія № 3 )))))
Аватар користувача
oleg-rivne
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 09 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення oleg-rivne »

trans писав:Виникло декілька питань по спінінговій ловлі. Думаю створення такої теми буде корисним і не буде розсіювати увагу (особливо спінінгістів-початківців)
+1! сам часто думаю над ціми питаннями. пропоную обмінятись думками! все нищенаведенне ІМХО або "як це роблю я", критика і поради сприймаються :!:
1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.
монтаж гачок з приманкою+заводне колечко(застежка)+ушастік більш практичний. з одним ушастіком можна використовувати приманкі різних розмірів, не треба мати великій набір джиг-головок для різних розмірів резини, крім того перевага ушастіка: на нього можна змонтувати офсетний гачок.
конкретно для окуня: на основну плетенку вяжу повідок з звичайної моно d0.14-... мм 1-2метра, повідок продіваю через груз кульку потрібної вагі і вяжу на гачок відповідного розміру.
мінімальна вага грузу - 0, резина сама тоне, в зіллі так і роблю.
2. Твістери чи віброхвости. Особливості використання, відмінності проводки. Чи правильна думка: окунь-твістери, щуки і судаки - віброхвости (мова йде про перевагу приманок).
думаю відносно виду риб твістер чи виброхвост - питання надумане, різниці немае, особисті симпатіі. едине, мені здаеться, на течії природніше себе поводить твістер
3. Флюрокарбоновий поводок - довжина повідка, кріплення жорсткого повідка до карабінчика. Як Ви відноситеся до обжимних трубочок на дані повідки.
так як флюо якоби для того, щоб не відлякувати рибу, то чим довший - тим краще, в риб.магазинах радять від 0,5м. вяжу жорсткій флюо вузлом типу клінч, запальничкою грибочок-обовьязково.
4. Монтаж офсетного гачка і ушастіка.
- повідок, карабінчик, ушастік...
- чи є необхідним в цій оснастці ще наявність вертлюжка.
завжди прагну до мінімалізму, менше з"еднань-тонше і крепше снасть. якщо умови ловлі відомі, там де можна - вязати напряму, вертлюг - зайвий, використовується тількі з оберталкою, якою я майже не користуюсь :oops: .

п.с. цікаве обговорення подібних питань
тут http://fsfkharkov.ucoz.ua/forum/42[url][/url]
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення Рома »

shalun_99 писав:...А чи є в спінінгістів універсальна приманка, ну скажім більш уловістіша...
Не знаю як для кого, але для мене особисто на сьогоднішній день найуніверсальнішою спінінговою приманкою являються силіконові приманки, твістер наприклад. Дана приманка дає змогу:
- обловлювати всю товщу води;
- здійснювати найрізноманітніші типи проводок;
- обловлювати «крепкі» місця, не сильно переживаючи за її втрату, або застосовувати оснащення на офсетному гачку;
- здійснювати її закид на доволі значну відстань:
- впіймати практично будь-яку рибу, в т.ч і мирну.
Також вагомим плюсом силікону являється і його, порівняно з іншими приманками, невелика ціна.
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення KYM »

Саша, думаю цю тему треба буде UP-нути після неділі, зараз особисто я дуже зайнятий (організація Фесту, призи, дипломи і т.і.), сьогодні навіть не встиг приманки перебрати, а завтра на сутки, а післязавтра залишається 1 день до Фестивалю, а його треба добре організувати, отже вибачай, на сьогоднішньому тижні, можливо, з відповідями буде "не дуже ахті". В понеділок працюю сутки, сподіваюся, з вівторка дам відповідь з моєї точки зору.
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
StriDer
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 62
З нами з: 14 квітня 2009, 00:00
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення StriDer »

trans писав: 1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.
Використовую або головки, або ушастики в залежності від приманки.
З твістерами при ловлі на МДЖ(до півторачки) використовую в більшості випадків шарнірний монтаж. Перевага - додаткова рухливість приманки, що інколи суттєво впливає на кльов. Головки до 10 грам(такі треба на дністровському водосховищі), а так до 6 грам. Конкретно вага залежить від умов ловлі - човен\берег, необхідна відстань забросу, глибина, проводка і т.д. Використовую звичайні ушастики з "грубим дротом", маленьке заводне кільце і одинарний гачок від 4 до 8 (Cobra, серія Viking) в залежності від розміру твістера ну і деколи від розміру окуня(менший окунь - менший гачок). Буває, на певних рибалках стається дуже багато холостих покльовок - тоді пробую джигголовки, щоб забрати додаткову рухливість гачка, деколи допомагає збільшити результативність, але головки потрібні найвищої якості. Для віброхвостів беру джигголовки, на шарнірі особисто мені не подобається те, що приманка коливається навколо поздовжньої осі. Не скажу, що риба проти цього, просто мені візуально не подобається :) і нема "довіри" до приманки.
Найменша вага при ловлі на твістер 1" - 0.75 грама, менше в мене просто немає.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення KYM »

trans писав:Виникло декілька питань по спінінговій ловлі. Думаю створення такої теми буде корисним і не буде розсіювати увагу (особливо спінінгістів-початківців)

1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.
Що стосується мене (це не обов"язково може підходити іншим, адже в кожного свої рухи і руки при проводці і т.і.), то на рахунок ушастиків і джигів можу сказати слідуюче:

- я використовую у більшості випадків вухастик+ сінгл (одинарний гачок, що має велике вушко, яке можна відігнути плоскогубцями - для комфортного заведення в нього вушка вухастика) для твістерів і стаціонарну джигу (джигголовку з гачком "залитим у середину") для віброхвостів. При нормальному активному кльові, я вважаю, що це "золота середина", адже на вухастику приманка при закиді летить далі, ніж на джигголовці, краще проходить між травою (при правильному монтажі) і твістер на ній краще "грає" - він більш рухливий і при падінні, на дні (і т.п.) має додаткову анімацію, яка може приваблювати не дуже активну або ту що ради інтересу цікавиться пропливаючою приманкою рибу.
Віброхвіст, на мою думку, краще грає на стаціонарній джигголовці, стаціонарна джига, вставлена у віброхвіст, краще просікає щучу пащеку, джига краще тримає на собі силіконову приманку.

Коли я замінюю монтаж на інший?:

- я замінюю вухастика на джигу, коли відчуваю клювання (іменно клювання, а не тички) і не можу зачепити рибу (при підсічці вона відразу сходить); коли в мене в наявності часті сходи риби при виважуванні на спінінг, який мав би нормально в"язати дану рибу, але є якісь побічні фактори, які дають змогу рибі "зійти" при виважуванні. Наприклад, на Краснооскольському вдсх. ми змагалися з човна і у перший день я мав 50% сходів - скоріше всього водна рослинність "грала на руку" окуням. На другий день я не мав жодного сходу, т.я. замінив монтаж на джигу. Те саме я радив би робити навіть і тоді, коли немає (або ми не бачимо їх) побічних факторів, а риба все одно часто "сходить"при її виважуванні.
- також я замінюю вухастого на джигу при швидкісному лові окуня, коли останній бере активно і, в більшості випадків, роблю це, коли окунь бере на рівномірну проводку (або ближче до такої).

-я замінюю джигу на вухастого, коли мені потрібно, щоб при падінні на дно, в фазі, коли головка торкнулася дна, приманка ще де-який час залишалася рухомою (ніби падала вдогонку за головкою - повільніше лягала на дно). Особливо важно це при ловлі судака на р.Горинь, коли судак не дуже активний і (або) бере приманку біля самого дна. В цей момент течія ще трохі "тіліпає" приманку і вона обособлює якусь цікаву для хижака анімовану міні-гру а"ля на останньому подиху.

Мінімальна вага грузу при лові на 1 твістер повинна бути такою, яка заводить приманку (хвостик твістера) на її привабливу гру. Якщо твістер сам по собі насаджений на гачок та прив"язаний до повідка видає таку ж гру, як і з нормальною огрузкою, то мінімальна вага грузу при такому лові, звісно, дорівнює "0".
Якщо сам твістер без огрузки "виписує" невнятну гру, "не заводиться" на мінімально-швидкій проводці - шукаємо огрузку, при якій він починає це робити.
Також мінімальна вага грузу повинна підбиратися під умови лову (мілководдя, течія, стояча вода, вітер і т.п.). Я думаю, Ви зрозуміли, що неогруженим твістером зробити закид при наявності сильного, а ще й бокового вітру буде дуже некомфортно. В цій ситуації навпаки, замість того, щоб зменшувати вагу огрузки, потрібно її збільшувати, щоб робити правильну проводку і ловити більш-менш комфортно, або ж залишається ловити "на-угад" і без комфорту, а ще і з "кілометровою" дугою шнура чи жилки.

trans писав:2. Твістери чи віброхвости. Особливості використання, відмінності проводки. Чи правильна думка: окунь-твістери, щуки і судаки - віброхвости (мова йде про перевагу приманок).
Що стосується мене:

Моя стандартна схема така: твістер - окунь, судак (на нього часто влітає і щука); віброхвіст - щука (на горині восени - судак).
Але це неможна видавати за правило, під кожні конкретні умови лову треба пристосовуватися і змінювати приманки. Краще зрозуміти слідуюче - якщо ти в приманку віриш, ти на неї зловиш, якщо ти поставив приманку і в тебе є сумніви, ти думаєш - ось кину пару раз і поміняю її, в цьому випадку шанси щось зловити ближче до нуля, хіба що попасти пальцем у небо - випадковість, але і вона часом буває, все рівно, як палка стріляє раз в рік. Перед тим, як ставити приманку, в яку не віриш, краще задуматися, а чи не поміняти мені проводку чи швидкість проведення приманки, а чи не добавити паузу, адже ця приманка доволі робоча...!

Щодо особливостей проводки:

Для цілеспрямованого лову щуки я використовую більш ривкову проводку або часом таку, яка ближче до рівномірної (кущики, латаття і т.і.). Взагалі, в моєму арсеналі щучих проводок мало, тобто таких, що можна назвати сугубо щучими, взагалі, зубаста влітає частенько при ловлі окуня і на проводки, якими ловиться окунь. Отож питання розмежування проводок на щучі і окуньові (судакові) можна поставити також під питання. Тут скоріше правильно сказати, що є проводки, які більше підходять для лову щуки, а є такі, що більше - для окуня, але на одні і другі ловиться і щука і окунь відповідно.

Щодо окуньової проводки - це гра на скрипці і чим делікатнішою снастю ви ловите, тим віртуозніша має бути ваша гра. Віртуознішою - значить "тонкою", без непотрібних рухів, неправильних ривків (хоча без них не обійтися, але робити їх треба правильно), цікавішою для рибки, з великою кількістю анімацій, які ви в подумках прокручуєте, уявляючи їх у товщі води (перед носом риби, яка спостерігає за вашою приманкою із засідки), відповідно виконуючи за допомогою делікатної вершинки спінінга, тоненького шнура чи жилки та легенької малошумної катушки.
Звісно, якщо окунь активний, йому може бути достатньо стандартної "ступеньки", а якщо ні?...
Тут ви вмикаєте свою уяву і починаєте "грати". Потрібно підібрати амплітуду, з якою подавати приманку для риби, відстань від дна, де риба краще атакує приманку (спокушається на неї), швидкість вимотування шнура (жилки) і т.і.
Немаловажний факт при проводці - підігрування кончиком спінінга, ніби маленькі підкидання приманки, що рухається в такт прокручування ручки катушки при "ступенці". Амплітуду підігрування також потрібно підбирати, вона залежить від активності кльову.
Для початку взагалі потрібно визначитися, чи підігрування взагалі потрібне (чи воно сприяє покращенню кльову) і, якщо риба активніше атакує приманку, тоді підбирати амплітуду, яка їй більше подобається.

Взагалі про окуневі проводки вже написано досить багато статей і я неготовий зараз їх пересказувати. Скажу лише, що кожен спінінгіст повинен підібрати проводку з урахуванням своїх "рук". Тобто не факт, що в ситуації, коли в одного клює на "ступеньку з підігруванням", в другого спінінгіста, який стане навіть поряд з першим, буде клювати так само, або ж взагалі клювати на таку саме проводку, яку він підглянув зі сторони в свого колеги по хоббі.
Дуже багато факторів впливає на це - тест та строй спінінга, діаметр шнура (жилки), розмір та якість катушки, розмір кілець на спінінгу та їх нахил відносно бланку, плавність проведення підігрування (ефект "дубових рук" і навпаки). Все, що я хочу сказати - два чоловіки не можуть зробити едентичну проводку так само, як немає в світі двох едентичних людей.
Все, що повинен усвідомити починаючий спінінгіст - потрібно завжди залишатися у творчому пошуку, шукати свою проводку, експерементувати. Звісно, це робиться з упором на базу знань, яку він вже отримав з інших джерел (журнали, відео, поради колег, та безумовно - НАШ САЙТ! :D :roll: :oops: )
trans писав:3. Флюрокарбоновий поводок - довжина повідка, кріплення жорсткого повідка до карабінчика. Як Ви відноситеся до обжимних трубочок на дані повідки.


Відповідаю зі своєї точки зору:

Довжину повідка на окуня (тобто тонкого) стараюся робити від 50 см при хорошому, активному кльові і до 2-х метрів - при поганому, неактивному.

Повідок до карабінчика кріплю завжди вузлом (самим простим з перекручуванням навколо основного повідка (3-4 рази) і продіванням кінчика в утворене вушко). Одна порада, перед затягуванням вузла треба послинити карбон (для некурящих) або вмочити у воду (для курців), після затягування злегку підсунути кільця карбону, що овивають основу повідка донизу (до карабіну) ногтями (звісно не гострими :) ) і потім, взявшись за карабінчик однією рукою, іншою потягнути повідок в сторону, протилежну карабіну, щоб витягнути залишкі кінчика повідка з вузла (щоб це не зробила за вас риба) і лише після цього відрізати лишній кінчик карбона.
Якщо ми використовуємо товстий флюорокарбон (0,37 - 0,45) - кінчик можна "підсмалити" запальничкою (у цьому випадку утвориться "грибок", якій не дасть змоги при потужньому виважуванні риби вузлу розв"язатися, тобто "грибок" застопориться у вушку вузла).

Щодо обжимних трубочок, то я їх навіть не маю! Вважаю, що вони потрібні лише для того, щоб з іх допомогою робити повідки з жорсткішого повідкового матеріалу, який неможливо в"язати вузлом.

trans писав:4. Монтаж офсетного гачка і ушастіка.
- повідок, карабінчик, ушастік, 2-й карабінчик, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати як саму твістери так і грузи, але оснастка получається грубоватою)
- повідок, карабінчик, ушастік, завідне кільце, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати лише всю оснастку, але оснастка получається акуратнішою)
- чи є необхідним в цій оснастці ще наявність вертлюжка.


Для початку про вертлюжок - вважаю, що сенс його в"язати є лише при ловлі на обертальні блешні, блешеньки ("маньячки") і т.п.
Ніколи не користуюсь вертлюжком, адже не ловлю на вищезгадані оберталки, а коли і намагаюся ловити - це відбувається недовгий період на риболовлі і дуже рідко, то після рибалки на траві розмотую шнур з катушки і потім декілька раз змотую катушкою для розкручування його в нормальний стан (адже оберталки "крутять" шнур (жилку)).

Про ушастик+офсет:

Моє стандартне кріплення - флюорокарбоновий повідок, через вузол застібка (карабінчик), вухастик, завідне кільце, гачок.
Якщо приманка більше ніж 1-1,5 дюйма і немає лишньої водної рослинності, вважаю, що можна кріпити так, як ти вказував:
- повідок, карабінчик, ушастік, 2-й карабінчик, офсетний гачок
При більших розмірах приманки, думаю, що маленький карабінчик вже не буде так відлякувати рибу, як на менших (1-1,5 дюйма).

Одна порада - якщо ви впевнені хоча б на 70%, що серед улову не буде риби-монстра, для акуратного вигляду приманки, можна робити такий монтаж (ви повинні мати в своєму арсеналі допоміжних приспособ плоскогубці по типу "утконоси" чи просто тоненькі плоскогубчики схожі на пінцет):

повідок, карабін-застібка, вухастик, а тут, щоб завести вухастика у вушко офсета (чи іншого гачка), ми кусачками відкушуємо з однієї сторони вушко вухастика (тут потрібно правильно вгадати з якої сторони це зробити, бо в де-яких вухастиках дріт в середині голівки з однієї сторони просто залитий у свинець і не закриплений, і якщо ви обкусите не той кінець вушка - він вилізе з вухастого при першому закиданні ), трохи відгинаємо відкушений кінець вушка, заводимо його у вушко гачка і тонкими плоскогубцями загинаємо його трохи вище заводського положення біля самої голівки але так, щоб гачок вільно рухався і не був защімлений.

Такий монтаж швидкий, не потрібно мучатися із завідним кільцем, а при потребі гачок чи вухастого бистро можна замінити (щоправда не треба сильно відгинати кінчик вушка, адже дріт у такому разі швидко зламається).

Якщо хтось мені нагадає, я підкріплю повідомлення фотографіями, нажаль зараз не можу цього зробити - завтра робота і потрібно вже готуватися до відпочинку.

Усім НХНЧ!
Востаннє редагувалось 05 листопада 2009, 10:57 користувачем KYM, всього редагувалось 2 разів.
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Що незрозуміло в спінінговій ловлі?

Непрочитане повідомлення KYM »

shalun_99 писав:
trans писав:Виникло декілька питань по спінінговій ловлі. Думаю створення такої теми буде корисним і не буде розсіювати увагу (особливо спінінгістів-початківців)
Знаючи наших спортсменів-спінінгістів, поллють водичку і толком нічого не скажуть. Хоча?...
І від мене питання. Коропятники ведуть мову про універсальний бойл. А чи є в спінінгістів універсальна приманка, ну скажім більш уловістіша...
Немає! :D
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
Jigmen
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 93
З нами з: 07 квітня 2009, 00:00
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Jigmen »

Сергію-Величезний Респект за викладенний матеріал!!! :!: :!: :!:
А чи є в спінінгістів універсальна приманка, ну скажім більш уловістіша...
Якби знайшлася така приманка :P ,тоді пропадає сенс самого процесу риболовлі...Рибалка-це постійний пошук :arrow: ...Золотого Ключика!..ИМХО.
Рыба-ДРУГ,а не ЕДА!!!
shalun_99

Непрочитане повідомлення shalun_99 »

Але скажімо для силікону є якісь певні місяці чи пора доби. Ну скажімо: ранок-машинне масло, сонячний день-ультрафіолет, вечір - крабова палочка? Просто інколи робиш виїзд на хижака і тикаєшся як сліпе котеня. То така приманка, то інша...результат нульовий. Поки тривав перебір приманок вже і повертатися потрібно. От скажімо в мене найуловістіші віброхвостики "крабова палочка". Особливо в сонячний день влітку...
Аватар користувача
Viktorovi4
Козак
Козак
Повідомлень: 464
З нами з: 13 січня 2009, 01:00
Телефон: 123456
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Viktorovi4 »

shalun_99 писав:Але скажімо для силікону є якісь певні місяці чи пора доби. Ну скажімо: ранок-машинне масло, сонячний день-ультрафіолет, вечір - крабова палочка? Просто інколи робиш виїзд на хижака і тикаєшся як сліпе котеня. То така приманка, то інша...результат нульовий. Поки тривав перебір приманок вже і повертатися потрібно. От скажімо в мене найуловістіші віброхвостики "крабова палочка". Особливо в сонячний день влітку...
Ну тут я можу поспорити з тобою.
Скажімо я не відокремлюю кольору приманок, я просто експерементую , якщо клює на машинне масло, то значить клює на машинне масло, або тільки на ворблер(суспендер, поппер), або на колєбаху - питання може виникнути єдине - на що саме буде найкраще клювати хижа риба - твістер, воблер, віброхвіст, блешня?????? От оце саме найголовніше питання на рибалці.
В першу чергу все залежить від самої водойми. Ти можеш спитати чому? Я відповім - не на всіх водоймах може взагалі клювати на твістер (машинне масло) і взагалі на твістер...чи на віброхвіст крабову паличку... В мене були випадки з досвіду - коли на воблери на водоймі взагалі нічого не клювало!!!???? чи на віброхвіст - і в мене завжди виникало питання чому????
Під кожну водойму треба підбирати той "золотий ключик" мається на увазі твістер чи віброхвіст і так само треба підбирати яку вагу джиг головки поставити , так само і проводку, або це може бути воблер, а то й взагалі поппер!!!???.
В першу чергу все залежить від колоьору води і від фауни під водою (мається на увазі - всякі жучки, мальок і тд.тп).
Чому ти віїзжаєш на хижака і маєш нуль!!!! - ну я думаю, що це може бути пов'язаним з тим, що ти дуже добре знаєш як ловити коропа, але мало знаєш де шукати хижака і як його ловити - тут я дуже тебе попрошу без образ. Я дуже поважаю тебе як спеціаліста по коропам (насправді я не вмію ловити коропа), але по хижаку мабуть тобі треба повчитися. 8)
РЫБАЛКА МОЯ - СТРАСТЬ!!!!!
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення trans »

Сергій, дуже дякую. Відчувається що звіт дійсно щирий і написаний від душі.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення KYM »

shalun_99 писав:Але скажімо для силікону є якісь певні місяці чи пора доби. Ну скажімо: ранок-машинне масло, сонячний день-ультрафіолет, вечір - крабова палочка? Просто інколи робиш виїзд на хижака і тикаєшся як сліпе котеня. То така приманка, то інша...результат нульовий. Поки тривав перебір приманок вже і повертатися потрібно. От скажімо в мене найуловістіші віброхвостики "крабова палочка". Особливо в сонячний день влітку...

...під кожні конкретні умови лову треба пристосовуватися і змінювати приманки. Краще зрозуміти слідуюче - якщо ти в приманку віриш, ти на неї зловиш, якщо ти поставив приманку і в тебе є сумніви, ти думаєш - ось кину пару раз і поміняю її, в цьому випадку шанси щось зловити ближче до нуля, хіба що попасти пальцем у небо - випадковість, але і вона часом буває, все рівно, як палка стріляє раз в рік. Перед тим, як ставити приманку, в яку не віриш, краще задуматися, а чи не поміняти мені проводку чи швидкість проведення приманки, а чи не добавити паузу, адже ця приманка доволі робоча...!
Скоріше всього треба сказати так - день на день не приходиться! Навряд чи можна стверджувати, що на те, на що вчора зранку ловив, буде клювати і сьогодні зранку.
...потрібно завжди залишатися у творчому пошуку, шукати свою проводку, експерементувати...
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення trans »

shalun_99 писав:Але скажімо для силікону є якісь певні місяці чи пора доби. Ну скажімо: ранок-машинне масло, сонячний день-ультрафіолет, вечір - крабова палочка? Просто інколи робиш виїзд на хижака і тикаєшся як сліпе котеня. То така приманка, то інша...результат нульовий. Поки тривав перебір приманок вже і повертатися потрібно. От скажімо в мене найуловістіші віброхвостики "крабова палочка". Особливо в сонячний день влітку...
Найуловістіші в тебе "крабові палочки" тому що твоя проводка, час лову та місце відповідає рибці рибки схожій на крабову палочку.
(наприклад ти ловиш на водоймі де багато дрібної верховодки- крабова палочка нагадує "закривавлену" :) верховодку.
Колір твістера і його поведінка повинні відповідати (вірніше бути подібним) кольору і руху малька який в цей час в даній водоймі і вданому місці.
Минула моя рибалка-"полоскання" ультрафіолетом "0". Зробив паузу, подивився на воду (вірніше в воду), плавають малесенькі окунці.
Міняю тактику - чіпляю твістер "темне болото з "блестками""- покльовка з першої проводки.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей