Дальність закиду, що на це впливає.

Снасть для лову риби на штучні або природні приманки за допомогою спінінга.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Дальність закиду, що на це впливає.

Непрочитане повідомлення KYM »

Прошу свої думки по даному питанню викладати тут.
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
БОБР
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 88
З нами з: 30 серпня 2008, 00:00
Телефон: 0993355115
Звідки: ФРСВО г.Луцк
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення БОБР »

ЧЕЛОВЕК
-спиннинг
-катушка (слёт с нее и заполненность шпули, также конусность шпули)
-шнур-леска (качество,диаметр)
-наживка (форма груза+наживка, вес)
-ветер
-высота (выше уровня воды - дальше)

З.Ы. Сори что не в своей теме
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення Горыныч »

Считаю, что дальность заброса зависит (ИМХО):
1. от строя спиннинга в первую очередь, диаметр колец - вторично
2. толщины лески/плетенки
3. мастерства спиннингиста
4. катушки (диаметра и материала шпули)
5. длинны спина
думаю, приблизительно в такой последовательности.
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
БОБР
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 88
З нами з: 30 серпня 2008, 00:00
Телефон: 0993355115
Звідки: ФРСВО г.Луцк
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення БОБР »

Мои рассуждения в большей степени подходят для карповой ловли.
Уверен что есть разбежности со спиннингом.
З.Ы. Спиннингисты поправят
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Питання дуже загальне і його, на мій погляд, варто було б розглядати хоча б в таких двох напрямках:
- вибір дальнобойного спінінга;
- збільшення дальності закиду спінінга (наявного).
Але якщо говорити в загальномутоді дозволю собі повторитись але вже з деякими коментарями.
1. Діаметр лески (шнура). Як на мене, зменшуючи діаметр найефективніше збільшується дальність закиду. Обмеження яке тут є нестільки повязане з розміром трофея, скільки з відстрілом приманки. Правда це характерно для компактних приманок верхнього тестового діапазону спіна, для закидання легких з нижнього діапазону можна зменшувати, зрозуміло в розумних межах.
2. Строй спіна. Суттєве зауваження полягає в тому що техніка закиду спінами швидкого і повільного строю різна. Людина, що звикла до швидкого спіна навряд чи зможе відразу далі кинути повільним.
3. Довжина. Довший кине далі хоча б через вищу точку початку закиду, при рівності решти параметрів. Ну і, зрозуміло, більше плече.
4. Всю геометрію що залишилась, таку як намотка на шпулю та її профіль, діаметр шпулі, діаметр вхідного кільця я рахую менш значимою. Зрозуміло що для дальності шпуля повинна бути заповненою,зробити це не проблема. Зрозуміло що профіль прямий конус кащий, зворотній конус гірший, але прямий більш схильний до скидання "бороди" і тому застосовувати його коли мова йде про недешевий шнур навряд чи слід для збільшення дальності. Діаметр шпулі (розмір катушки) краще розглядати разом з діаметром вхідного кільця.
А взагалі прийняття мір по збільшенню дальності закиду це гра,як правило, в межах 5-15%, що в деяких випадках немало.
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення SPIN »

від теорії до практики:
сьогодні випробував нову снасть:
спін: BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, extra fast action, IMX-9, великий діаметр кілець
катуха: Ріобі Інсайдер 2000
тонкий шнур Берклі: "http://www.berkley-fishing.com/products ... d-original"
Мене здивувало наступне, великі воблери видовженої форми (9-11 см приблизно 10-14 гр., точну вагу і виробника не знаю, бо продавець не знала. на одному вобі написано Atlete 59, а на іншому Rocos) летіли на 10-20 метрів ближче, в порівнянні зі спіном, який можна назвати палкою: Konger Carbomaxx 2.7 m, C.W. 10-35 g з малим діаметром кілець та з ліскою 0,25.
Такевраження що воблер не міг набрати необхідного прискорення, а сила закиду нічого не давала.
Хоча легші і значно менші в об"ємі приманки (трохи підгружені вертушки, компактний але підгружений суспензор ) на BratFishing летіли добре. Також нарешті зміг закинути на достатню для ловлі відстань попер вагою 4,5 г, який на Конгері практично не летів.
От саме цих 10-20 метрів мені сьогодні не вистачило, щоб покласти уловистого воблера в кубло до щуки.
Котушки в обох випадках були заповнені практично повністю до краю.
Дуже не хочеться возити два спіна на рибалку. Що скажете?
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення AnMyk »

SPIN писав:спін: BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, extra fast action
Такий набір характеристик буде унікальним навіть для дорогих спінів :)
Скоріше всього реальний верхній тест буде десь в районі 10-12г. Воблери його перевищували, плюс Їх об'єм при закиді створює додаткове навантаження. У Вас повинно було бути враження що спін "провалюється" і збільшення сили закиду тут, скоріше, шкодить ніж допомагає.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення trans »

SPIN писав:від теорії до практики..... великий діаметр кілець .....з малим діаметром кілець.... Що скажете?
Дальність польоту приманки залежить не тільки від діаметру кілець а і від їх правильного розміщенння. Останніми дослідженнями доведено, що пряма звичайна конусність спінінга при достатньо гнучкому кінчику та в спінінгах середнього та повільного строю, перешкоджає гарному сходу жилки. Більш правильним в таких випадках є розміщення кілець по новій концепції, тобто з використанням CHOK ("чок") точки.
Інформації дуже багато в інтернеті, кого зацікавлять нюанси можу допомогти.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення KYM »

SPIN писав:...
сьогодні випробував нову снасть:
спін: BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, ...
Мене здивувало наступне, великі воблери видовженої форми 9-11 см приблизно 10-14 гр., ... летіли на 10-20 метрів ближче, в порівнянні зі спіном, який можна назвати палкою: Konger Carbomaxx 2.7 m, C.W. 10-35 g з малим діаметром кілець та з ліскою 0,25.
Такевраження що воблер не міг набрати необхідного прискорення, а сила закиду нічого не давала.
Хоча легші і значно менші в об"ємі приманки (трохи підгружені вертушки, компактний але підгружений суспензор ) на BratFishing летіли добре. Також нарешті зміг закинути на достатню для ловлі відстань попер вагою 4,5 г, який на Конгері практично не летів.
От саме цих 10-20 метрів мені сьогодні не вистачило, щоб покласти уловистого воблера в кубло до щуки.
Котушки в обох випадках були заповнені практично повністю до краю.
Дуже не хочеться возити два спіна на рибалку. Що скажете?
Моя точка зору:

Великі воблери видовженої форми 9-11 см приблизно 10-14 гр мають велику парусність і тому закономірно летять недалеко при закиді їх снастю, в якої верхній поріг наближений до ваги воблера (BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, 3-18 g,). Для закидів таких гаргар краще брати палку з значно більшим тестом для того, щоб розігнати приманку на закиді (Konger Carbomaxx 2.7 m, 10-35 g )

Легші і значно менші в об"ємі приманки (трохи підгружені вертушки, компактний але підгружений суспензор ) на BratFishing летіли добре тому, що вони мініатюрніші і не мають великої площини і відповідно парусності, також їх вага вписується в тестовий діапазон даного спіна, а ні як не в Konger Carbomaxx 2.7 m, C.W. 10-35 g.

На рахунок нехватки 10-15 метрів можу сказати слідуюче - часом для того щоб досягти 5-ти метрового покращення дальності закиду легких приманок, спортсмени-спінінгісти розкошелюються на значні суми для придбання дорогих та якісних спінінгових вудлищ аби досягти такого комфорту. А Ви хочете кидати попер в районі 4-х грам і у той же час 18-ти грамовий воблер однією палкою та ще й на максимально далеку відстань... Можу розчарувати - прийдеться таки таскати дві палки :hi_hi_hi:

Ще один сумнів на рахунок вужлищ, які Ви вказали - заявлений тест. Я б не дуже то довіряв би заявленому тесту дешевих спінінгових вудлищ. Для прикладу -
BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g... великі воблери видовженої форми 9-11 см приблизно 10-14 гр., ... летіли на 10-20 метрів ближче
Тут можна постави під сумнів верхню границю теста.

Ось така ось штука.
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення SPIN »

AnMyk писав:
SPIN писав:спін: BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, extra fast action
Такий набір характеристик буде унікальним навіть для дорогих спінів :)
Скоріше всього реальний верхній тест буде десь в районі 10-12г. Воблери його перевищували, плюс Їх об'єм при закиді створює додаткове навантаження. У Вас повинно було бути враження що спін "провалюється" і збільшення сили закиду тут, скоріше, шкодить ніж допомагає.
От що значить "специ". Все првильно вичислили. Це стосуэться і інших відповідей. Таки правда, що верхній тест менший, дійсно відчувався "провал". Для зменшення цього ефекту я підтягував шнур майже впритул до верхнього кільця.
Великі воблери видовженої форми 9-11 см приблизно 10-14 гр мають велику парусність і тому закономірно летять недалеко при закиді їх снастю, в якої верхній поріг наближений до ваги воблера (BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, 3-18 g,)
точно так і є
На рахунок нехватки 10-15 метрів можу сказати слідуюче - часом для того щоб досягти 5-ти метрового покращення дальності закиду легких приманок, спортсмени-спінінгісти розкошелюються на значні суми для придбання дорогих та якісних спінінгових вудлищ аби досягти такого комфорту.
жесть
Можу розчарувати - прийдеться таки таскати дві палки
Мабуть таки прийдеться, навіть для того щоб палкою з великим тестом закидати інші тяжкі приманки.
Останніми дослідженнями доведено, що пряма звичайна конусність спінінга при достатньо гнучкому кінчику та в спінінгах середнього та повільного строю, перешкоджає гарному сходу жилки.
ха, я давно помітив цю особливість, тому вибирав спіни з швидким строєм

Вцілому, після ловлі BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g враження дуже хороші, дійсно швидкий стрій, якщо хто хоче спробувати, можна домовитись, а Konger Carbomaxx 2.7 m, C.W. 10-35 g сприймається тяжким дрином.
Ще додам те, що коли вибирав BratFishing, то розраховував на нижній діапазон тесту, тобто для лайтових приманок, тому мої очікування він виправдав.
Востаннє редагувалось 27 липня 2010, 12:30 користувачем SPIN, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

SPIN писав:
Останніми дослідженнями доведено, що пряма звичайна конусність спінінга при достатньо гнучкому кінчику та в спінінгах середнього та повільного строю, перешкоджає гарному сходу жилки.
ха, я давно помітив цю особливість, тому вибирав спіни з швидким строєм
:) Ви помітили давно, а лідери у виробництві спінінгів 30 років клепали палки із звичайною розстановкою і лише декілька років як використовують "нью концепт" і то не всі
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення AnMyk »

SPIN писав:
AnMyk писав:
SPIN писав:спін: BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, extra fast action
Такий набір характеристик буде унікальним навіть для дорогих спінів :)
Скоріше всього реальний верхній тест буде десь в районі 10-12г. Воблери його перевищували, плюс Їх об'єм при закиді створює додаткове навантаження. У Вас повинно було бути враження що спін "провалюється" і збільшення сили закиду тут, скоріше, шкодить ніж допомагає.
От що значить "специ". Все првильно вичислили. Це стосуэться і інших відповідей. Таки правда, що верхній тест менший, дійсно відчувався "провал". Для зменшення цього ефекту я підтягував шнур майже впритул до верхнього кільця.
Не впевнений що допоможе але раджу попробувати, є невеликий шанс не носити два спіни якщо мова іде про закидання вобів в межах реального верхнього тесту спіна. Коли Ви кидали ці воби повинно було виникнути відчуття що спін уже не extra fast а ближче до slow. А весь фокус в тому що техніка закиду швидким і повільним спінами дуже різна. Не потрібно збільшувати силу закиду, треба заставити при закиді працювати сам бланк спіна. Коли виникне відчуття що рука робить тільки легкий рух, а все решту робить спін - дальність може збільшитись. І ще одне - перед закидом не підтягуйте воб до самого тюльпана, робіть спуск - в процесі зрозумієте який для Вас зручний.
Ех, невдячна справа це описувати, але як зміг... :)
НХНЛ!
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає?

Непрочитане повідомлення Горыныч »

AnMyk писав:Не потрібно збільшувати силу закиду, треба заставити при закиді працювати сам бланк спіна. Коли виникне відчуття що рука робить тільки легкий рух, а все решту робить спін - дальність може збільшитись.
Хорошо написал :bra_vo: .
Хочу тоже подтвердить, что когда у меня появился Ламиглас я с удивлением обнаружил (случайно :-) ), что не надо махать спином со всей дури и разница в дальности заброса не то что незначительная - ее вообще нету!!!
Спиннинг, его строй очень важен - я поставил его на первом месте. Ловите тем, что имеете и копите денюжки на хороший.
Раньше я ломал по спину в сезон :-( (не по дурости - при забросе в пределах теста), если посчитать сколько я переломал имел бы уже серьезную коллекцию...
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає.

Непрочитане повідомлення SPIN »

Не потрібно збільшувати силу закиду, треба заставити при закиді працювати сам бланк спіна. Коли виникне відчуття що рука робить тільки легкий рух, а все решту робить спін - дальність може збільшитись.
Я цю особливість почав помічати на новому спіні, дійсно закид робиться практично без зусиль, але це в нижньому і середньому діапазоні тесту, а з верхнім ще проексперементую, я ж ним тільки один раз ловив.
Ех, невдячна справа це описувати, але як зміг...
Цілком зрозуміло описано. Мабуть і сам дійшов би до наведених тут висновків, але через певний час, а тепер практично все відоме, дякую.
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Дальність закиду, що на це впливає.

Непрочитане повідомлення SPIN »

Все, можна зробити остаточні висновки:
1. Дальність закиду блокує велика парусність приманки, якщо закид проти вітру. Навіть більш тяжчий Мепс № 3 летить ближче, ніж легша за вагою вертушка, але значно менша в об"ємі. Якща вітер попутний, то при закиді треба брати бінокль, щоб побачити, куди летить приманка Зображення
2. Спін BratFishing (Scorpio) ML 2.4 m, C.W. 3-18 g, extra fast action, IMX-9 має цікаву особливість, ним можна кидати "прийомом ніндзя", тобто практично без замахування, таке враження, що спін сам кидає досить далеко приманку. Довелось дійти до цього при закидуванні серед гілок.
3. Нижній діапазон тесту занижений, бо кидати комфортно десь з 5-6 гр., а верхній завищений, бо комфортно кидати до 15 гр.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей