Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Снасть для лову риби на штучні або природні приманки за допомогою спінінга.
Аватар користувача
Bulick
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 66
З нами з: 30 вересня 2010, 17:09
Звідки: Здолбунів-Львів
Контактна інформація:

Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Bulick »

Доброго дня, шановні рибаки :) Вирішив винести окремою темою ловлю спінінгом на мормишку, або, як частіше називають, - наноджиг.

Однією з причин цьому є сьогоднішня рибалка, коли половивши на Басовому куті в р-ні Нового двору, потім в Старомильську, і на завершення на обвідній канаві Богдашівських ставів при загальному безкльов'ї (ловив суто мікроджигом на їстівну від Tsunekishi, Reins, Baith Breath та звичайний Manns 3/4', 1' ) ситуацію врятувала мормишка :hi_hi_hi: . На мормишку раніше ніколи не ловив, лише бачив у спортсменів та знав теоретичні ази завдяки Інтернету. Пам'ятаючи народну мудрість про те, що все пізнається в порівнянні, вирішив спробувати :a_g_a: . В результаті зловив 3 окуні по ~50-60 гр., 2 обірвав і покатав навіть шнурка грам на 150-200. Це при тому, що до обіду на МКДЖ була лише одна чітка покльовка на Басіку.

Виокремлюючи дану тему, особисто я розглядаю ловлю спінінгом на мормишку з двох сторін:
- в першу чергу, як метод спортивної ловлі;
- а, по-друге, як можливість "відійти від нуля".

Знаю, що досить поширений наноджиг в харківській школі спінінгу, також у львів'ян, з якими мав змогу спілкуватися, проте й у нас вистачає рибалок, котрі ефективно ловлять даним методом, зокрема серед користувачів даного ресурсі. :) Відповідно хотілося б почути Вашу думку з питань ловлі спінінгом на мормишку.

Як любитель-початківець УЛ-спінінгу, задам декілька питань та topic'ів для обговорення, які в мене виникають.

1) Які особливості строю спінінга при ловлі на мормишку? Маю на увазі, чому віддати перевагу - Extra-Fast, Fast чи більше повільні, "лапшисті" типу форелевих бланків чи Belezz'и від Graphiteleader. Питаю, оскільки неодноразово чув, що багато спортсменів замовляють окремі коліна (вершинки) до спінінга суто під мормишку.
2) Чому віддати перевагу - шнур+флюорокарбоновий повідок чи монофіл. Які переваги/недоліки використання кожного з них з Вашого досвіду? Товщини? Можливо рекомендовані виробники?
3) Які форми та кольори мормишок найбільш актуальні для ловлі спінінгом. До прикладу, найпоширеніші вольфрамові в таких кольорах - золото, мідь, нікель, чорний - яку обрати чи який колір під які умови? Які грамажі мормишок? Нижче на фотографії набір мормишок одного з львівських спортсменів :)
32.jpg
4) Що насаджуємо на мормишку - пасивна "їстівна нарізка", мікротвістери, цілісна пасивна "їстівна резина", активні "шматочки" твістерів (хвостики), штучний мотиль типу Berkley Blood Worm?.... Ваші фаворити та рекомендації для початківців :du_ma_et:
5) Які проводки найчастіше застосовуються при ловлі спінінгом на мормишку? Всі неодноразово чули й бачили про "розкачування" від Колі Чорного, "твіччінг" мормишки, подвійний підрив... Які Ваші рекомендації та зауваження з досвіду?

Можливо я дещо опустив чи просто не зауважив, добавляйте й будемо обговорювати :dan_ser:
Найголовніше, хотілося б почути думки й досвід саме користувачів даного ресурсу стосовно ловлі спінінгом на мормишку :)

П.С. Я поки що "юзер" в даному питанні, тому наперед прошу вибачення за можливі некоректні назви чи щось подібне в повідомленні. Поправте при потребі :)
П.П.С. Наперед прошу "любителів" коментувати наноджиг як непотрібну ловлю дріб'язку чи щось подібне утриматися від недоречних коментів :ps_ih: Особисто я розглядаю ловлю спінінгом на мормишку як окремий, дуже активний і захоплюючий підвид спінінгової ловлі з можливістю тренування і відпрацювання різноманітних проводок, тактик і технік. :co_ol:

ІМХО
З повагою, Bulick :)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"Предсказуемость результата убивает интригу. А именно благодаря интриге мы ценим нашу с вами рыбалку" К. Кузьмин
Аватар користувача
Vik
Герой
Герой
Повідомлень: 542
З нами з: 21 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Vik »

Bulick

ти підмітив вірно, на даний момент відслідковується два основних напрямки наноджигу:
1 розкачка в стилі аля Чорний
2 чіткій, дрібний джиг (назвемо - наноджиг)
для першого варіанту підходять саме форелеві прути типу Belezz-и, Jackson Kamikaze, і т.п.
для другого палки на бланках Matagi Big Pond, Rozi Figaro, в цьому класі альтернативи японцям не бачу.
всі прути для даного типу ловлі, не з дешевих.
якому віддати перевагу качка чи наноджигу, вирішівати суто вам, як на мене то обидва методи є досить ефективними.
чув, що багато спортсменів замовляють окремі коліна (вершинки) до спінінга суто під мормишку.
такий варіант проконає лише в деяких випадках під наноджиг, шляхом заміни вклейки на більш сопливу, у випадку з качкою цей варіант не спрацює, тут має грати весь бланк від ручки, я б сказав навіть і ручка.
по прутах під качку я думаю зможе більш детально поділитись Samuraj, так як він один з перших хто почав ловити даним методом в Рівному
Чому віддати перевагу - шнур+флюорокарбоновий повідок чи монофіл. Які переваги/недоліки використання кожного з них з Вашого досвіду? Товщини? Можливо рекомендовані виробники?
на перше місце я б поставив всетаки шнур+флюорокарбоновий повідок, я ловив лише на флюр, але якось Чорний сказав: - постав шнур і побачиш різницю. побачив, різниця в кількості покльовок, шнур більш чутливий.
флюр краще підходить для зимової ловлі в мороз, перевага в тому що тонкий шнур при обмерзанні швидко псується, флюр більш стійкий, ще флюр компенсує "неправильні" різкі ривки, він при розтяжці їх якби компенсує, робить більш плавними, але іноді потрібно зробити саме такі різкі підриви а вони не виходять, але флюр дасть більш кращу качку на фастових прутах, компенсуючи їх різкість.
і знову ж потрібно експерементувати, чіткої відповіді що краще ніхто не дасть, кожному подобається своє
по товщинах - однозначно якомога тонший, флюри максимум до 0,12, шнур до 6lb
виробники - однозначно японці, по шнурах можна спробувати Sunline (Rock Fish або Small Game) Varivas, Unitika,
Які форми та кольори мормишок найбільш актуальні для ловлі спінінгом
можливо хтось буде заперечувати, але діло не в кольорі і формі а в вазі
Що насаджуємо на мормишку
ну це лише експерементально, хоча бувають моменти, що пасивну насадку категорично відмовляється брати
Які проводки найчастіше застосовуються при ловлі спінінгом на мормишку?
а ось тут вже зовсім цікаво, а прут увас який??? знову ж залежить від вашого прута, тай проводок безліч, у кожного своя, здається стоїш з товаришем, кидаєш в одну точку, вага і приманка і проводка, все однакове, але він ловить а ти хоч трісни, ось і приходиться шукати саме ту, яка підійде для риби
Аватар користувача
Samuraj
Козак
Козак
Повідомлень: 352
З нами з: 26 квітня 2010, 15:09
Телефон: 321123
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Samuraj »

Поправлю Vika по поводу Розочки - спин не для мормышек.
По прутам сейчас больше склоняюсь к форелевым ( тест до 3гр, строй регуляр, длина до 6"3 фута) - то что можно сделать форелевой палкой (раскачка) вы вряд ли сделаете рокфишем, а вэдроч или подрыв, которые идеально получается рокфишем, форелевой палкой, пускай не на отлично, но все таки можно изобразить. ИМХО
Цвет, форма - все второстепенно, главное - вес. Наиболее часто используемые мною - 0.5-1гр, хотя бывают исключения, это я про спорт. Крючки в 90% случаев надо перепаивать, чтобы потом не сливать рыбу.
По цвету - у вас ответ на фотографии. Я бы только добавил красный ( бордовый) и салатовый( зеленый), иногда выстреливают.
Начинал ловит леской, сейчас ловлю шнуром, только ставлю более длинный флюрокарбоновый поводок. Но иногда бывает такое "настроение окуня", когда леска(флюр) дают лучший результат. Например, на шнуре вы чувствуете поклевки, дерябки, пожевывания, после чего делаете инстинктивно подсесчки, изменения в проводке итд, тем самым вырывая изо рта приманку, у без того не особо активного окуня, вот тогда выручает леска. Она не такая чувствительная, соответственно вы не делаете лишних телодвижений.
По проводкам - раскачка, пропиаренная в интернете - не панацея, выстреливает не везде и не всегда. Чаще бывает что банальна равномерка или равномерка с паузами ловит лучше. Опять же настроение рыбы, условия ловли...сплошное поле для экспериментов. Холодное время года - более длинные паузы, более плавные рывки...теплое - наоборот. Хотя и это не аксиома.
По приманкам - размер определят объект ловли. Чем он менньше тем меньше размер приманки, от 3/4 манса( релакса) до съедобной нарезки 2-5см, хотя сейчас в магазинах можно найти уже готовые приманки, подходящих размеров. Просто нарезка из более крупных приманок получается дешевле.
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення proteus »

можно я всунусь тут немного со своим вопросом?! :smu:sche_nie: А как далеко можно закинуть 0,5-1 граммовую мормыху? Понятно что палка, кольца огромное значение имеет в забросе, но и шнур и катуха ведь тоже ... Так вот какими катухами обычно можно достигнуть лучшего результата в забросе?! (с примерами по моделях). Там ж ведь по особенному шпуля как то должна быть сделана наверное?
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення trans »

proteus писав:... Так вот какими катухами обычно можно достигнуть лучшего результата в забросе?! (с примерами по моделях). Там ж ведь по особенному шпуля как то должна быть сделана наверное?
При використанні надтонких шнурів, вся укладка має мінімальні розміри, крім того заброс перелічених Вами мормишок здійснюється на 10-15метрів (0,5 грама), тому при забросі важливий лише зовнішній діаметр шпулі (на 99%)-вся маса шнура що вивільняється лежить в площині одного ряду - чим більша шпуля, тим кинете дальше. (менша кількість дотичних витків).
Ну і ще немаловажна деталь - коли Ви тянули бонусну рибку чи викорчовували якийсь зацеп, витки тонкого шнура врізаються в основну масу (а ще гірше - продавлюються в неякісний рідкий бекінг). Після такої ситуації - наступний відразу заброс буде набагато слабший.
Аватар користувача
Samuraj
Козак
Козак
Повідомлень: 352
З нами з: 26 квітня 2010, 15:09
Телефон: 321123
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Samuraj »

trans писав:
proteus писав:... Так вот какими катухами обычно можно достигнуть лучшего результата в забросе?! (с примерами по моделях). Там ж ведь по особенному шпуля как то должна быть сделана наверное?
При використанні надтонких шнурів, вся укладка має мінімальні розміри, крім того заброс перелічених Вами мормишок здійснюється на 10-15метрів (0,5 грама), тому при забросі важливий лише зовнішній діаметр шпулі (на 99%)-вся маса шнура що вивільняється лежить в площині одного ряду - чим більша шпуля, тим кинете дальше. (менша кількість дотичних витків).
Ну і ще немаловажна деталь - коли Ви тянули бонусну рибку чи викорчовували якийсь зацеп, витки тонкого шнура врізаються в основну масу (а ще гірше - продавлюються в неякісний рідкий бекінг). Після такої ситуації - наступний відразу заброс буде набагато слабший.
Все верно, катушку рекомендовал бы , с прицелом на универсальность, 2000-го размера, можно и 2500, но осторожно, чтобы вес был в предалах 200гр +-, а то можете получить дисбаланс со спином. Выбор конкретной модели зависит от бюджета. Кто-то ловит екусимой и получает кайф, а кто-то стеллой не доволен. :ps_ih:
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення trans »

Samuraj писав:....Я бы только добавил красный ( бордовый) и салатовый( зеленый), иногда выстреливают....
100% погоджуюсь.
В мене був випадок коли додатковим подразником риби виступала оранжева в чорну полоску мормишка. Улюлені чорно-матові в цей день "відпочивали". Також кольорові мормишки гарно зарекомендували себе при ловлі білої риби.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення trans »

Samuraj писав:
trans писав:
proteus писав:...катушку рекомендовал бы , с прицелом на универсальность, 2000-го размера, можно и 2500, но осторожно, чтобы вес был в предалах 200гр +-, а то можете получить дисбаланс со спином. Выбор конкретной модели зависит от бюджета. Кто-то ловит екусимой и получает кайф, а кто-то стеллой не доволен. :ps_ih:
Зверну увагу, що у випадку якісних моделей Shimano, Daiwa.... це все підходить.

У випадку ЕКУСІМИ - шпуля 1000 і 2000 мають абсолютно однаковий зовнішній діаметр, - різниця лише в глибині - тому саме для "наноджига" Екусіма 1000 має перевагу над Еусімою 2000 - менша величина намотуваного бекінга (все решта - ідентичне).

Аналогічна ситуація і з Ексією.
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Samuraj писав: но осторожно, чтобы вес был в предалах 200гр +-, а то можете получить дисбаланс со спином. Выбор конкретной модели зависит от бюджета. Кто-то ловит екусимой
С трудом себе представляю мормышечный прутик с тестом до 3 грамм и весом грамм 50, и установленной на него катушкой типа экусимы-эксии весом 260-290 грамм. Если смотреть правде в глаза, то для такой снасти врядли можно подобрать бюджетную катушку... Особенно учитывая стоимость хороших японских шнуров размером 0,15 - 0,3. :)

Собственно, о чём хочу завести речь: а какие преимущества у наноджига перед, например, разнесёнными оснастками в любительской ловле??
Ну спорстмены понятно, это отдельный разговор, а вот именно с точки зрения обычного человека, не ограниченного жёсткими спортивными правилами.
Ведь с помощью разнесённых оснасток типа того же дроп-шота или отводного поводка (московская оснастка и тп) можно точно так же "дрочить" приманку практически на одном месте под самую наипассивнейшую рыбу, и точно так же возможны самые разноообразнейшие типы проводки и самые миниатюрные приманки, вплоть до нахлыстовых мушек - имитаций мотыля и тд. При этом требования к снасти намного проще - можно использовать обычную УЛ или лёгкую снасть, тогда как снасть под мормышку - узкоспециализировання и больше ни для чего её использовать нельзя.
Не представляю себе, например, Самурая с Рози Фигаро в руках не на соревнованиях, а на нормальной рыбалке в Хренниках. :-)
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення trans »

AndreyK писав: Ведь с помощью разнесённых оснасток типа того же дроп-шота или отводного поводка (московская оснастка и тп) можно точно так же "дрочить" приманку практически на одном месте под самую наипассивнейшую рыбу, и точно так же возможны самые разноообразнейшие типы проводки и самые миниатюрные приманки, вплоть до нахлыстовых мушек - имитаций мотыля и тд.
Абсолютна різниця в відчутті руху приманки ну і самої покльовки. (коли пасивний окунець не всмоктує з розгону приманку, а легенько втягую напівзакритим ротом, звичайний спінінг покльовки не покаже).
Більшість ультралайтових проводок також неможливо провести важким (не чутливим спінінгом).
Підсікти і успішно "виважити" 3-ох грамового окуня також важкувато звичайним спінінгом.

А якщо відверто і без сарказма, це зовсім інша культура, зовсім інша естетика, зовсім інші "вражаючі" відчуття - коли ти відпочиваєш з надлегкою снастю, і кожен заброс - свою розповідь, свою історія - дотики, мікротички, пощипування, ударчики, прижими, сходи, знову покльовки.... А чого варте виважування хоча б 500грамового окунця....Це варто спробувати.
Особливо в холодну пору заставляю себе ловити грубішою оснасткою - пару пустих забросів і все.... на більше не вистачає. Знову ультралайт і "продовжується задоволення" - тут травичку зачепив (вже можна витягувати), тут мікропокльовочка і починаєш "чарувати" - підривчик, пауза, різкіший підривчик.... Єдиноборство - хто кого перемудрує.
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Rostislavovich писав:Можна рибалити в любій водоймі, навіть в такіх калюжках де навіть браконьєри вже не ловлять.
Странно, почему же ты тогда взял себе Финеззу до 10 грамм, а не Белеззу до 3? :) Да и ловишь в последнее время почему-то не мормышками, а всякими Фиштейлами 3-4 дюйма.. :)
trans писав:А чого варте виважування хоча б 500грамового окунця....Це варто спробувати.
С удовольствием понаблюдал бы за вываживанием 3-граммовым прутиком летнего 500-граммового окуньца посреди Хренницких корчей, где даже Басспара не справляется. :)
Аватар користувача
Bizba
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 89
З нами з: 26 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Bizba »

Вставлю и свои "пять копеек". По-моему - все просто.. Для конкретной рыбалки - своя конкретная снасть. Само-собой что в Хренниковских корчах от настоящего микроджига и уж тем более мормышечной снасти толку мало. (Хотя, пару раз с Патиком пробовали такое дело - на КФМДЖ и я и Патик доставали из этих самых корчуганов более чем полу-килограммовых красавцев. Но повторюсь - эта снасть совсем не для этого.)
А насчет снастей - мормышечная снасть - это в большей степени соревновательная снасть. Ну и самый важный ее плюс - да, там где рыболовный прессинг велик, или размер рыбы оставляет желать лучшего - это можно сказать панацея. Поимки серьезных экземпляров - как ни крути - носят случайный характер. Да и отправляясь на запрессованые водоемы со спиннингом все таки хочется словить хоть что-то. :) А проходить целый день швыряя 3-ёх дюймового "предателя" и словив несколько раз полный ОП мало приятно... Вот потому такая снасть хоть немного даёт возможность половить рыбку.
Аватар користувача
Samuraj
Козак
Козак
Повідомлень: 352
З нами з: 26 квітня 2010, 15:09
Телефон: 321123
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення Samuraj »

AndreyK писав:
Samuraj писав: но осторожно, чтобы вес был в предалах 200гр +-, а то можете получить дисбаланс со спином. Выбор конкретной модели зависит от бюджета. Кто-то ловит екусимой
С трудом себе представляю мормышечный прутик с тестом до 3 грамм и весом грамм 50, и установленной на него катушкой типа экусимы-эксии весом 260-290 грамм. Если смотреть правде в глаза, то для такой снасти врядли можно подобрать бюджетную катушку... Особенно учитывая стоимость хороших японских шнуров размером 0,15 - 0,3. :)

... При этом требования к снасти намного проще - можно использовать обычную УЛ или лёгкую снасть, тогда как снасть под мормышку - узкоспециализировання и больше ни для чего её использовать нельзя.
Не представляю себе, например, Самурая с Рози Фигаро в руках не на соревнованиях, а на нормальной рыбалке в Хренниках. :-)
Согласен, стоимость хорошего шнура и той же экусимы несоизмеримы, но , Андрей, не каждый же может выложить 1500, 2000. 3000 грн за катуху. Я знаю некоторых коллег которые ловили экусимой, может и сейчас ловят. :)
Вообще, если мы говорим за форелевые пруты ( тенрю, белеза, дайва...) , изначально они предназначены для ловли вертушками, колеблом, воблерами, а под мормыхи их перепрофилировали уже наши спецы. Японцы наверное и понятия не имеюют для чего их покупают наши спиртсмены... :-) Ловить этими прутами с большим успехом можно на малых прудах, речках - Иква, Корчик, Стубла...
Я, например, с трудом себе представляю ловлю на отводной, в конце мая на заросших перекатах, река Иква, район Млынова. Это я к тому, что под определенные условия и приманки - определенная снасть.
На отводной мы тоже ловим. Только вот живой пример - два дня назад с корешами зарядили по два спина, один из них отводным поводком. Два часа ловли показали что отводной проигрывает джиге. Я отводной отложил, ловил джигой. Вечером взвесились, на джигу по весу было поймано в 1.5 раза больше. Приманки, шнуры, спины, катухи - все приблизительно одного порядка. Почему? Знает только рыба. :hi_hi_hi:
Есть люди которым нравится ловля микроприманками, в том числе и мормышками. После работы или, если получается зашариться, во время работы, выскочить на часик к воде, поймать на ультра легкую снасть пару окушков, голавлика, красноперку, получить свою порцию адреналина, снять стресс и поехать в хорошем расположении духа домой. А третьим предателем, при сегодняшнем
количестве рыбы на ближних кордонах, можно долго кипятить воду и не заработать даже поклевку... :hi_hi_hi:
У отводного есть один большой минус - он не такой информативный как джига, из-за особенностей оснастки не такой четкий контакт с приманкой, соответственно не такой эмоциональный. Поклевка рыбы ощущается как обычное повисание ( это я про ловлю окуня).
Если мне не нужно будет забросить легкую приманку метров на 50 -70, а условия ловли позволят использовать джигу , то я скорее буду ловить джигой, нежели отводным.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення KYM »

С трудом себе представляю мормышечный прутик с тестом до 3 грамм и весом грамм 50, и установленной на него катушкой типа экусимы-эксии весом 260-290 грамм. Если смотреть правде в глаза, то для такой снасти врядли можно подобрать бюджетную катушку... Особенно учитывая стоимость хороших японских шнуров размером 0,15 - 0,3.
А кто сказал, что наноджиговые снасти дешёвые?
По-моему за удовольствие нужно платить, да и никто не заставляет покупать дорогие снасти и заниматься наноджигом людей, которые не имеют желания тратить на это деньги.
Не представляю себе, например, Самурая с Рози Фигаро в руках не на соревнованиях, а на нормальной рыбалке в Хренниках.
Скажите мне какого беса Самураю делать в Хренниках с Розой и мормышечным набором? :-)
Я был уверен, что Вы понимаете - каждому овощу - свой фрукт, что означало бы: под определённые условия лова необходима соответственная снасть.

Предлогаю не переделывать тему о наноджиге (тактике и технике) в тему о превосходствах и минусах.
Не учи рыбу плавать!
pashafish
Той, що в джунглях сидить
Той, що в джунглях сидить
Повідомлень: 2
З нами з: 13 березня 2014, 08:48
Контактна інформація:

Re: Ловля спінінгом на мормишку (''наноджиг'')

Непрочитане повідомлення pashafish »

Доброго дня всім! Для нано яку палочку порекомендуете?
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей