Нерестова заборона

офіційна інформація, документи
Правила форуму
Ініціатива Чиста Устя

Телефон гарячої лінії Рівнерибоохорони 0(362) 63-39-32
email rivneryboohorona@gmail.com
"Телефон довіри" відділу запобігання та протидії корупції в органах рибоохорони 0(63) 982-24-62

Усіх небайдужих громадян просимо повідомляти журналістів телеканалу „Рівне1” про випадки браконьєрства за телефоном 0362-623-501

Нерестова заборона

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 04 квітня 2008, 21:54

Людська діяльність ускладнює умови відтворення риб, а то й знищує їх. Тому про нерест і його результативність необхідно турбуватись не лише рибам, а й людині. Це — наш обов`язок перед тими, хто прийде за нами.
Інстинкт розмноження живе у кожній живій істоті, і саме у період, коли романтичні переживання переповнюють усіх представників водної фауни, усі вони стають легкою здобиччю для безсердечного браконьєра.
Тим паче, що нерест – пора, коли зловити рибу не складніше, ніж відібрати у дитини іграшку. Він починається ще наприкінці зими та триває аж до початку літа. Звісно різні види нерестяться у різний час. Так, окунь і щука - одні з перших (лютий - березень), а коропові риби - в числі останніх (червень).
Цей період вкрай важливий, адже саме тоді вирішується, бути чи не бути наступному поколінню і, що у наші дні найбільш актуально, вижити виду чи не вижити.
Під час руху риби на нерест та на період її нересту Законом забороняється промислове та любительське рибальство з плавзасобів у водоймах. Пояснюється це тим, що у личинок окремих видів риб (лящ, плітка, плоскирка тощо), інкубація ікри відбувається у прикріпленому стані серед рослин прибережної зони (у поверхневих шарах води, які особливо багаті на кисень), а хвилі від моторних човнів змивають ікру з цих нерестовищ. При чому, чим ближче від нерестовища пропливає човен, тим більше змивається ікри. Найбільшої шкоди моторні човни завдають у водоймах зі стоячою водою та сповільненою течією. До того ж, з кожного мотора мастило та паливо неодмінно попадають у воду — капають, проникають разом з відпрацьованими газами й, розпливаючись по воді, утворюють непроникну плівку, що так красиво грає на сонці всіма кольорами веселки. Але крізь неї мальки не можуть заковтнути навіть найменшу бульку повітря, не можуть цього зробити й водяні комахи — корм для риб. Окрім усього, ця плівка погіршує газообмін, сприяє зменшенню кисню у водоймах, що веде до збідніння життя в них. Отже, нема нічого дивного, якщо у таких озерах та річках зникають риби, улови яких ще не так давно заставляли виділятись адреналінові у багатьох рибалок. Регулювання рівня води у зарегульованих водних об’єктах в період нересту також є неприпустимим оскільки пониження рівня води призводить до осушення нерестовищ, які в більшості випадків знаходяться в побережжі акваторії, що в свою чергу призводить до масового висихання ікри та загибелі молоді риб.
Ні для кого не секрет, що саме у період нересту значно збільшується кількість злочинів та правопорушень, пов’язаних з браконьєрським виловом риби на річках і водоймах області. Це й не дивно, адже мало хто може встояти перед спокусою, коли сотні кілограмів риби просто самі пливуть у руки, а з ними й тисячі гривень. З метою запобіганню цьому Держрибоохорона у Рівненській області встановила на 2008 рік заборону на лов риби та інших водних живих ресурсів в межах області в такі періоди:
- з 01 квітня до 20 травня – на річках;
- з 01 квітня до 10 червня – на озерах, водосховищах, ставках та інших водоймах;
- з 01 квітня до 30 червня – у придаткових системах річок.
У відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки;
Забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів.
Як правило основну частину нерестовищ на водних об'єктах області складають зарослі вищої водяною рослинністю, мілководні ділянки водойм та заплавні луки з минулорічною рослинністю, м’якими поверхневими водами, що добре прогріваються. Тут відбувається інтенсивний процес самоочищення та відтворення природного живого корму.
З метою ефективної охорони водної фауни в цей період працівники органів рибоохорони будуть працювати в посиленому режимі. В даний час створюються оперативні групи до складу яких входять працівники рибоохорони, міліції та громадськості.
За нехтування Законів та правил громадяни та посадові особи несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. На даний час порушення правил рибальства (за статею 85 ч. 3 та ч. 4 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 34 грн. (за дрібне порушення) до 680 грн. (за грубе порушення) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб від 170 грн. до 850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої. А порушення норм і правил, внаслідок чого настає істотна шкода водним живим ресурсам у відповідності до ст. 249 Кримінального кодексу України карається штрафом до 1700 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 04 квітня 2008, 22:02

Всіх кого цікавлять роз'яснення щодо здійснення любитальського або спортивного рибальства (в розрізі чинного законодавства України) - пишіть.

Всіх не байдужих до рибних запасів наших водойм прошу обнародувати факти зухвалого браконьєрства на цьому форумі.

Також в разі виявлення браконьєрського лову риби дзвоніть в чергову частину органів рибоохорони у Рівненській області
тел. 8-0362-67-91-12
моб. тел. 8-067-360-78-56
Оперативна група виїде по кожному випадку.
Але не забувайте за неправдиві виклики предбачена відповідальність.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення Николай33 » 05 квітня 2008, 00:52

ihtiolog написав:

Також в разі виявлення браконьєрського лову риби дзвоніть в чергову частину органів рибоохорони у Рівненській області
тел. 8-0362-67-91-12
моб. тел. 8-067-360-78-56
Оперативна група виїде по кожному випадку.
Але не забувайте за неправдиві виклики предбачена відповідальність.

Вот это по делу!! телефончик записал, только главное анонимность гарантируйте, а то браконьеры могут сплотится и мстить, у них ведь развито чувство солидарности...

Почитав за наказания браконьеров , и очень удивился, думал что штрафы подымут как минимум в 10 раз, наверное когда совсем рыба пропадёт с водоймов диких, вот тогда и решат повысить меры наказаний.. но будет поздно.
Сам не давно наблюдал как в селе Голышев, на озере (с островом) местный рыбак (он живёт на верху как ехать от детсадика и на розвилке, во дворе его лодка) без чувства вины и опасений взял среди белого дня поплыл на лодке проверять сетку длиной не менее 100 метров, я с ним сорился но он послал меня по дальше, а весь берег был усеян рыбаками, но видать опасаются что всё таки местные слотятся и отомстят.. Ещё просьба уникальная речушка , в которой раньше летом можно было поймать любую рыбу достойных размеров, сейчас это скудный водоймчик в котором мелочь из нескольких видов рыб, по этому просьба и мольба по чаще проверять те места, это за червоной калиной как к селу Жобрын, за шлюзом речка, там наблюдал сорру нескольких браконьеров, не могли поделить место для установки сетки, но мирно (к сожелению) они разошлись и перегородили речечку в двух местах,и это среди белого дня, представляю что там творится когда темно и по будням, так же часто наблюдал осенью как бомбят салитровыми бомбами речку горынь, рядом с селом Деражно, местный рыбак который рядом со мной рыбачил, сказал что это местный участковый села Деражно бомбит рыбу.
так же знаю что в селе Оржев есть два парня (по всей видимости братья) которые електроудочками бомбят рыбу практически ежедневно район браконьерства ихнего это суськ и окружности по речке горынь и по старицам, они же в селе Оржев продают эту рыбу соседям своим.

Ещё в свою очередь что буду продолжать делать, так это оставлять распечатки (листовки) везде где рыбачу, или в селах где рядом рыбалка, такого примерно содержания:
----------------------------------------------------------------------------------------
Увага!
Усiм хто допоможе виявити злочинця(iв) котрi занiмаются проти законним методом вилову риби (сiтками, электровудками, гостями, i т.д.) буде надана грошова нагорода в розмiрi вiд 500 грн , також анонiмнicть гарантуется.

контактнi телефони оперативної групи рибоохорони Рівненської області
стац. тел. 8-0362-67-91-12
моб. тел. 8-067-360-78-56

За неправдиві виклики предбачена адмiнiстративна відповідальність.


----------------------------------------------------------------------------------------

Конечно, это как бы не совсем правильный способ, но мне кажется он остановит несколько браконьеров.

P.S. попробую обьяснить причину выбора этого метода.
Многие видели как в просторах инета так и в реальной жизни обьявления с целью остановить какие то действия тех, кто что то нарушает, к примеру в лифтах пишут что если вычислят тех кто гадит в лифте, то нагадят ему под дверь, или кто припаркует автомобиль на детской площадке, то от его лобового стекла есть лопата, тоесть такого плана предупреждений много, и это пока чуть ли не единственное что может повлиять ...
Аватар користувача
Николай33
Бувалий
Бувалий
 
Повідомлень: 108
З нами з: 17 березня 2008, 01:00
Звідки: Ровенский район

Непрочитане повідомлення shalun_99 » 05 квітня 2008, 10:02

ihtiolog написав:Всіх кого цікавлять роз'яснення щодо здійснення любитальського або спортивного рибальства (в розрізі чинного законодавства України) - пишіть.

Всіх не байдужих до рибних запасів наших водойм прошу обнародувати факти зухвалого браконьєрства на цьому форумі.

Також в разі виявлення браконьєрського лову риби дзвоніть в чергову частину органів рибоохорони у Рівненській області
тел. 8-0362-67-91-12
моб. тел. 8-067-360-78-56
Оперативна група виїде по кожному випадку.
Але не забувайте за неправдиві виклики предбачена відповідальність.


Супер!
Оце те, що нам треба.... :P
Чекайте на дзвінки, разом ми знищимо всю нечість, або більшу частину... :P :P :P
shalun_99
 

Непрочитане повідомлення ventel » 05 квітня 2008, 15:59

ihtiolog написав:Всіх кого цікавлять роз'яснення щодо здійснення любитальського або спортивного рибальства (в розрізі чинного законодавства України) - пишіть.

Всіх не байдужих до рибних запасів наших водойм прошу обнародувати факти зухвалого браконьєрства на цьому форумі.

Також в разі виявлення браконьєрського лову риби дзвоніть в чергову частину органів рибоохорони у Рівненській області
тел. 8-0362-67-91-12
моб. тел. 8-067-360-78-56
Оперативна група виїде по кожному випадку.
Але не забувайте за неправдиві виклики предбачена
відповідальність.


Не хочу образити цим пост вище вказаний, але розповім цю правдиву пригоду яка трапилась з нами три рокі тому.
Ми з товаришем приїхали на став в Даничев, це в Корецькому р-ні, ще тільки почало світати, і довелося спостерігати слідуюче. Два хлопака на човнику?! Поводять себе на воді не так як тра, для нормального рибацюги, точно кажу ябо..ть "електрикі".
Я трішкі в тілі слабший, а товариш в норматєльній фізичній формі, від гніву чуть не випав з машині. Повбиваю!
Не буду даватись в подробиці як спілкувались з хлопаками......
Закінчилося все тим, що хлопці ненароком підслизнулися, і впали на землю.
Як виявилось, один з них працівник М..С в Рівненському р-ні, як потім вже трішкі побалакали, начебто люди, а як на мене то всеодно свині.
Public organization "RIVNE FISHING CLUB"
Аватар користувача
ventel
 
Повідомлень: 329
З нами з: 20 листопада 2007, 01:00

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul » 05 квітня 2008, 19:46

ihtiolog написав:Всіх кого цікавлять роз'яснення щодо здійснення любитальського або спортивного рибальства (в розрізі чинного законодавства України) - пишіть.


:?: В какой степени запрет касается реки Горынь?
Одной удочкой за пределами населенных пунктов разрешено или тоже запрещено?
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
 
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Звідки: Ровно
Телефон: 0973449063

УВАГА НЕРЕСТ СТАРТУЄ !!!

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 06 квітня 2008, 13:47

На р. Горинь як і на решті річок області аматорський лов риби дозволений по всій акваторії однією поплавковою вудкою з одним гачком та спінінгом. Виключенням є природні нерестовища риб - зарослі вищою водною рослинністю мілководні ділянки водойм, їх заплави.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 06 квітня 2008, 13:59

Що стосується ситуації в с. Даничів Корецького р-ну, то даний водний об'єкт вже кылька рокыв перебуває в користуванні в місцевого підприємця на умовах оренди. Внаслідок чого обов'язки щодо охорони його власної риби яку він запускав лежать на його плечах, але звісно ж працівники риболохорони не оминають стороною і такі водойми, але приділяють їм менше уваги. Роботи вистачає скрізь.
Також повідомляю, що органи рибоохорони не належать до МВС, а є відокремленим органом державної влади в галузі охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів. Складати протоколи та наклпадати штрафи в установленому порядку за незаконний вилов риби мають право органи рибоохорони та держекоінспекція. Більшість справ розглядаються в судах.
Останнім часом працівники правоохоронних органів намагаються надати дієву допомогу органам рибоохорони, так в цьому році вперше за багато років укладено план спільних дій УМВС у Рівненській області та Держрибоохорони у Рівненській області, на стадії підписання перебуває план спільних дій з спецпідрозділом швидкого реагування Беркут.
Хоча й досі бувають випадки браконьєрства з боку державних чиновників.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення shalun_99 » 07 квітня 2008, 09:03

Звертаюся до ІХТІОЛОГА: :idea:
яке ставлення рибохорони до БАСІВКУТСЬКОГО озера? :?: :?: :?:
shalun_99
 

Непрочитане повідомлення bogdan » 07 квітня 2008, 13:21

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖРИБОХОРОНИ В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВАЛЕНТИНА БОНДАРЧУКА відбудеться 8 квітня, об 11:00.

Прес-конференція проходитиме за адресою: м.Рівне, вул. Чорновола, 87.
Аватар користувача
bogdan
Герой
Герой
 
Повідомлень: 574
З нами з: 19 грудня 2007, 01:00
Звідки: РО ФРС

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 07 квітня 2008, 17:01

Басівкутське водосховище на даний час закріплене за Рівненською обласною організацією УТМР з метою здійснення організованих форм любительського та спортивного рибальства. На даному водному обєкті дозволений аматорський вилов риби у відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, максимально допустимий обсяг вилову на добу становить 5 кг на рибака. Одноразовий членський квиток (на одну добу) коштує 3-5 грн. Річна оплата порядку 40-60 грн. Придбати членські квитки можна в м. Рівне по вул. Басівкутська, 5а.
Щороку УТМР здійснює зариблення водойми молоддю коропа та карася, так в минулому році було зариблено близько 700 кг риби.
В поточному році планується зариблення в таких же обсягах.
Рибоохоронні рейди по водосховищу здійснюються працівниками рибоохорони регулярно та ефективно. Так 28 березня рейдовою групою було затримано 4 громадян які здійснювали на Басівкутському водосховищі лов риби сітками. В порушників виявлено 13 лящів, що в перерахунку на збиттки завдані державним рибним запасам становить 331,5 грн. На даний час матеріали, щодо прорушників передані до Рівненського міського суду. Горе-рибалкам світить від 340 до 680 грн. штрафу кожному + збитки. Всі знаряддя лову (сітки) та дерев'яний човен вилучені до рішення суду. Риба здана в Рівненський зоопарк.
Нажаль факти браконьєрства на даному водному об'єкті ще є, але органи рибоохорони посилено працюють аби звести їх до мінімуму.
Також проблемою є миття транспортних засобів в прибережній смузі (до 50 м від урізу води). Таких порушень багато, для більшості "мийників" миття обходиться від 34 до 170 грн.

Що стосується іхтіофауни Басівкутського водосховища, то іхтіологічною службою органів рибоохорони щорічно проводяться науково-дослідні контрольні відлови риби з метою вивчення її стану та запасів. Отож іхтіофауна водойми дуже різноманітна, представлена більшість такими видами: судак, щука, окунь, йорж, лящ, короп, карась сріблястий, плітка, плоскирка, лин, білий амур, білий та строкатий товстолобики, верховодка.
Найбільшу щільність мають популяції ляща, карася, окуня та плітки.
Спостерігається пригнічення популяції судака в зв'язвку з посиленим виловом та появою в іхтіоценозі щуки, яка стала домінувати серед хижаків.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul » 07 квітня 2008, 18:27

Зображення
ihtiolog написав:Басівкутське водосховище на даний час закріплене за Рівненською обласною організацією УТМР з метою здійснення організованих форм любительського та спортивного рибальства.

ihtiolog написав:Що стосується ситуації в с. Даничів Корецького р-ну, то даний водний об'єкт вже кылька рокыв перебуває в користуванні в місцевого підприємця на умовах оренди.

Уважаемый ihtiolog!
Видно, что Вы обладаете информацией о том, в чьих руках находятся водоемы нашей области.Зображення В связи с этим (если конечно эта информация может быть достоянием общественности и не нарушит ничьих прав),Зображення не могли бы Вы максимально подробно обнародовать форму собственности по известным Вам водоемам?Зображення
Или хотя бы по тем, которые уже упоминались в нашем форуме.Зображення
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
 
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Звідки: Ровно
Телефон: 0973449063

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 07 квітня 2008, 19:02

Звичайно інформація така існує. Але використовується вона лише для службового користування. Більшість користувачів водойм - приватні підприємці, а не юридичні особи, тому то й не має бажання без їхнього дозволу надавати таку інформацію. Але якщо виникають питання по окремовзятій водоймі, то ситуацію з нею пояснити можу. Адже на деяких водоймах області "хазяйнують" такі люди в яких водні об'єкти не оформлені належним чином. За риболовлю вони правлять плату не маючи на те жодних підстав.
На даний час в нашій області ряд громадських організацій, що об'єднують рибалок-любителів здійснюють організовані форми любительського та спортивного рибальства, серед них:
1. УТМР - Басвікутське в-ще (м. Рівне); Старомильське в-ще (м. Здолбунів); стави поблизу с. Рачин Дубенського р-ну.
2. ВТМР - ставки поблизу с. Козлин Рівненського р-ну; ділянка Млдинівського в-ща від с. Підгайці до с. Озліів Млинівського в-ща;
3. ГОРЛ "Посягва" - ставок в с. Посягва Гощанського р-ну;
4. ГОРЛМ "Лебідь" - Козинське в-ще (с. Козин Радивилівський р-н);
5. ТРЛ "Щупачок" - ставок "Молодіжний" в м. Радивилів;
6. ГОРЛ Сарненського р-ну - водойми в ур. "Залив" (Сарненський р-н);
7. ГОРЛ Кораблищенської с-р - ставок в с. Радів Млинівського р-ну (якщо їхати з Рівного, то з лівої сторони);
8.РГОРЛ "Робінзон" - ставок в с. Панталія Дубенського р-ну.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul » 07 квітня 2008, 21:01

Эх! Что же тут может быть непонятного для специалистов?Зображення
УТМР- понятно- Українське товариство мисливців та рибалок.
А вот для непосвященных, ВТМР,ТРЛ,ГОРЛ,ГОРЛМ,РГОРЛ что обозначает? Внесите ясность, пожалуйста!
Зображення
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
 
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Звідки: Ровно
Телефон: 0973449063

Непрочитане повідомлення ihtiolog » 07 квітня 2008, 22:12

ВТМР - Військове товариство мисливців та рибалок (Рівненська гарнізонна рада Західного оперативного округу)
ТРЛ - товариство рибалок-любителів
ГОРЛ - громадська організація рибалок-любителів
ГОРЛМ - громадська організація рибалок-любителів та мисливців
РГОРЛ - районна громадська організація рибалок-любителів
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
 
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне

Далі

Повернутись до Рибоохорона

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Majestic-12 [Bot]

cron