Кому платити за рибалку, а кому ні

офіційна інформація, документи
Правила форуму
Ініціатива Чиста Устя

Телефон гарячої лінії Рівнерибоохорони 0(362) 63-39-32
email rivneryboohorona@gmail.com
"Телефон довіри" відділу запобігання та протидії корупції в органах рибоохорони 0(63) 982-24-62

Усіх небайдужих громадян просимо повідомляти журналістів телеканалу „Рівне1” про випадки браконьєрства за телефоном 0362-623-501
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Кому платити за рибалку, а кому ні

Непрочитане повідомлення ihtiolog »

В нашому регіоні рибалки дедалі частіше віддають перевагу штучним водоймам (ставкам) і лише частково здійснюють лов у річках, озерах та водосховищах. Це пов'язано з тим, що у природних водоймах, нажаль, з року в рік стає все менше і менше риби, а деякі види зникають назавжди.
Водойми які обирають рибалки аматори в більшості випадків мають своїх господарів і тому рибалка який приїжджає на таку водойму повинен знати свої права та обов’язки. З цією метою і виникла ця тема. Отож, давайте розпочнемо з головного - всі водні об’єкти загальнодержавного значення є власністю держави, а отже власністю Українського народу. На території Рівненської області, як і в більшості областей окрім півдня країни, всі водойми є водоймами загальнодержавного значення. Таким чином в користування надаються лише на умовах оренди і ніяк не можуть передаватись у приватну власність. В оренду водойми надають районні державні адміністрації. Для здійснення рибогосподарської діяльності чи надання послуг з організованого любительського рибальства орендарі повинні мати спеціальний дозвільний документ:
- для водойм до 10 га рибоводно-біологічне обґрунтування рибогосподарської експлуатації водойми погоджене управлінням рибоохорони та управлінням охорони природи;
- для водойм більше 10 га режим рибогосподарської експлуатації водойми затверджений Державним комітетом рибного господарства України.
А для організації аматорського вилову риби орендарі які мають зазначені вище документи повинні розробити Порядок здійснення любительського рибальства погоджений з органами рибоохорони та відвести спеціальну ділянку водойми для надання цих послуг. Лише за наявності таких документів орендар має право продавати відловлювальні картки чи так звані ліцензії на вилов риби. Кожен орендар, який надає послуги з аматорського вилову риби на вимогу рибалки зобов’язаний пред’явити ці документи. В разі їх відсутності рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.
У випадку якщо орендар має документи на право здійснення рибогосподарської діяльності він може надати Вам право на риболовлю або відмовити. Особа яка здійснює збір коштів за відловлювальні картки повинна пред’явити документ який засвідчує її особу і надає право на збір коштів за надані послуги. Відловлювальна картка повинна містити назву водойми, її місце розташування, термін дії, вартість та інше. Повинна бути засвідчена підписом керівника та мокрою печаткою, а також мати порядковий номер. За сплачені кошти Вам повинні надати чек про сплату з обов’язковим записом у спеціальний журнал де реєструються всі рибалки-аматори.
Також здійснювати організовані форми аматорського та спортивного рибальства можуть здійснювати об'єднання громадян за якими закріплено водойму. В таких організаціях практикується постійне або тимчасове членство яке і надає право на вилов риби.
І в будь-якому випадку рибалка аматор зобов’язаний виконувати Правила любительського та спортивного рибальства, а також вимоги виписані орендарем водного об’єкту.
За наявності посвідчення на безкоштовний лов риби мають право: інваліди І та ІІ груп; учасники війни та збройних конфліктів; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, а також діти до 16 років.

Якщо виникають питання з приводу вище викладеного пишіть.
Аватар користувача
Николай33
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 108
З нами з: 17 березня 2008, 01:00
Звідки: Ровенский район
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Николай33 »

Благодарю, очень познавательно!!
За наявності посвідчення на безкоштовний лов риби мають право: інваліди І та ІІ груп; учасники війни та збройних конфліктів; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, а також діти до 16 років.
А можете представить закон, который я мог бы распечатать, и если что на его ссылатся, просто был казус летом в Крыму, было озерцо как бы орендаторское, я приехал стал рыбачить, пришол дядька давай 100 грн , мне не жалко денег, говорю давай по хорошему, я даю половину, тоесть 50 грн, ловлю, если что то поймаю тогда доплачу ещё 50, говорю я ж на инв каляске, не могу сесть в нормальном месте, а из-за этого не на равных условиях с остальными рыбаками, он как баран упёртый, нет давай всю сумму либо езжай, пришлось уехать из-за хамства.
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення ihtiolog »

Всі норми щодо здійснення любительського та спортивного рибальства прописані у Правилах любительського та спортивного рибальства, що затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України за №19 від 15.02.1999 року. В свою чергу громадяни та посадові особи які порушують зазначені вище правила несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 85 ч.3, ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції від 34 до 640 грн. (залежно від виду правопорушення).

Відповідно до:
п. 1.2. Район дії Правил рибальства охоплює водойми таких умовних регіонів:а) Чорноморський;б) Азовський;в) внутрішні водойми.
п. 1.2.1. До Чорноморського регіону належать:
....
- усі внутрішні водойми Автономної Республіки Крим;
- інші внутрішні водойми в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
п. 4.1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів здійснюється:
на водоймах загального користування — безкоштовно;
на водоймах, наданих громадським об’єднанням для організації любительського рибальства:
членам таких об’єднань — за їх членськими квитками;
іншим громадянам — за платними відловлювальними картками, які видаються цими об’єднаннями. Вартість таких карток встановлюється громадськими об’єднаннями за погодженням з фінансовими органами Автономної Республіки Крим або відповідної області та з органами рибоохорони;
на водоймах, де впроваджене платне рибальство, лов з берега, з човнів або з криги — за платними дозволами, що видаються органами рибоохорони.
Установлення плати за рибальство з берега допускається тільки на річках, площа водозбору яких не перевищує 50 тис. квадратних кіломертрів.
Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
інвалідам I та II груп;
учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій, а також дітям до 16 років.


Є лише три випадки коли ця норма не діє:
1. Водойма є об'єктом природно-заповідного фонду де рибальство заборонено;
2. Водойма використовується як технічна, лікувальна, питна де рибальство заборонено;
3. Водойма місцевого значення і використовується в режимі Культурного рибного господарства (КРГ) де Правила рибальства не діють, а діють правила встановлені користувачем.

Як відомо мені в АР Крим є багато водойм місцевого значення де можуть функціонувати КРГ, але і в такому випадку орендар зобов'язаний на вимогу рибалки показати Режим КРГ де прописані правила рибальства на даній водоймі. :?:
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення KYM »

Познавательная и очень нужная тема, спасибо!
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
Massik
Ледар
Ледар
Повідомлень: 25
З нами з: 22 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Massik »

Багато корисної інформації, дякую!
Якби ще орендарі водойм були з нею ознайомлені не тільки на папері.
8)
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення proteus »

ihtiolog псиб за полезную статью! :) [/b]
serjik
Нуб
Нуб
Повідомлень: 6
З нами з: 14 липня 2008, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Кому платити за рибалку, а кому ні

Непрочитане повідомлення serjik »

Дуже актуальна і цікава тема! Оскільки часто буває що орендарі нічого не вклавши, займаються "прихватизацію водойм" без належних на те документів.

В мене виникло кілька питань:

1) Чи існує "затверджена" форма(бланк) відловлювальної карки? Якщо так, тоді хто видає та затверджує? Чи все ж вона може бути довільної форми на розсуд орендаря, головне щоб основні реквізити були вказані?

2) Який документ надає право на збір коштів орендарем?

3) Якщо орендар предявив договір оренди та дозвільний документ, але наприклад не має затвердженого "Порядку...", /не хоче надавати відловлювальну картку, / чек про сплату , то чи вправі рибалка-любитель ловити чи все ж орендар взагалі може відмовити у вилові риби?

Тобто, якщо я правильно зрозумів, то навіть договір аренди +дозвільний документ без затвердженого Порядку, не дає права орендарю заборонити вилов риби рибалкам. Відповідно --->

Цитата:
.... рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.

4) Якщо дозвільний документ обгрунтовує лише ведення рибогосподарської діяльності, не включаючи надання послуг для рибалок, то чи вправі орендар заборонити її вилов рибалкам?
Аватар користувача
ihtiolog
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 12
З нами з: 10 січня 2008, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення ihtiolog »

І справді часто-густо орендарі не оформивши всі дозвільні документи, не запустивши рибу в водойму організовують платну риболовлю не маючи на це жодних правових і моральних підстав.
:evil:
Отож відповім на Ваші питання:
1. Нажаль в нашій країні не має єдиного зразка відловлювальних карток на риболовлю, і навіть це поняття кожен називає по своєму: риболовний білет, ліцензія на вилов риби і т.д. На рівні держави є один зразок - це дозвіл на аматорський вилов риби у певних водоймах або їх частинах який видається (за плату) органами рибоохорони. Але на території нашої області такі дозволи реалізовувались востаннє у 2004 році на Хрінницькому в-щі. Не прижились. Отож форма відловлювальних катрок може бути довільною, але з зазначенням основних реквізитів описаних раніше.

2. Орендар або уповноважена ним особа повинна пред'явити документ який засвідчує його особу та право на збір коштів за риболовлю, також слід запитати про Порядок надання послуг з любительського рибальства де прописано основні правила надання цих послуг. Порядок повинен бути погоджений територіальним органом рибоохорони.

3. Орендар має право відмовити у наданні послуг з аматорського вилову риби без будь-яких пояснень, якщо водойма використовується для риборозведення. В такому випадку рибалка не має права ловити рибу. Але орендар повинен показати документ який надає йому право здійснювати рибогосподарську діяльність (погодження органів рибоохорони, режим рибогосподарської експлуатації).

4. Якщо дозвільний документ регламентує здійснення рибогосподарської діяльності, то орендар має право відмовити у риболовлі.

Шановні рибалки, якщо у Вас виникають якісь проблеми з орендарями на водоймах звертайтесь до Держрибоохорони у Рівненській області за роз'ясненнями або запитуйте на форумі у цій темі.

Відповісти

Повернутись до “Рибоохорона”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей