Для не байдужих ...

Правила форуму
Ініціатива Чиста Устя

Телефон гарячої лінії Рівнерибоохорони 0(362) 63-39-32
email rivneryboohorona@gmail.com
"Телефон довіри" відділу запобігання та протидії корупції в органах рибоохорони 0(63) 982-24-62

Усіх небайдужих громадян просимо повідомляти журналістів телеканалу „Рівне1” про випадки браконьєрства за телефоном 0362-623-501
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Поки збираються підписи буде не погано подумати яким чином та методом можливо очистити і збагатити нашу річку. Кошторис та складність робіт поки до уваги не беремо. Питання дискусійне, але на мій погляд треба починати з відрізка ріки Старомильськ - Новий двір. Саме цей відрізок несе основну масу води в Рівненські водойми, і на мою думку що першочергово треба думати про те яктам збільшити швидкість течиї та кубатуру води.
І так, пункт 1. Проаналізувати стан річки від Старомильська до впадання її в Басівкутське озеро.
- стан притічних рукавів, моніторинг підземних вод, глибину річки. Знаю що там річка в якомусь місті перегороджена дамбою чи шлюзом,
треба фахово визначити чи потрібний там цей шлюз чи ні.
- Взяти проби мулу та води в декількох місцях від Старомильська до Басівого кута. Визначити основні джерела забруднення водойми.
- Не лишнім буде знати перепад височин Старомильськ - оз. Басівкут.

2. Знаючи вихідні дані робимо наступне:
- Розчищаємо і поглиблюємо (знімається шар наносного грунту та сміття) русло і притоки р. Устя на відрізку Старомильськ - оз. Басівкут
- Укріплення берегів габіонними конструкціями (натуральним каменем)
- В деяких місцях незавадило би поставити штучні аєратори (виходячи з високих температур влітку і зимової задухи)

Приблизно такі самі маніпуляції треба робити з басівкутом, гідропарком та річкою що тече через місто. Знаю що вище вказані роботи більше подібні до утопію, але дещо зробити можна, навіть необхідно. Для початку послухаємо нашу владу. А далі будемо діяти по обставинах.
Хоча механічна очистка від сміття, річки (в межах Рівного) і штучна аєрація - речі цілком реальні навіть на цей сезон. Облаштування берега урнами для сміття теж позбавлять річку від пляшок та пакетів.
Аватар користувача
os1
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 309
З нами з: 10 грудня 2009, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення os1 »

.
Востаннє редагувалось 20 квітня 2015, 11:20 користувачем os1, всього редагувалось 1 раз.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

os1 писав:Ось тут де що є, сторінки 38-40.
Але потрібно регулярно звертатись до виконавців і вимагати звіту про стан виконання заходів, які передбачені Програмою.
Цікава виписка, там здебільшого йдеться про побудову додаткових дамб, а нам важливо очищення річки від сміття, та лишньої органіки. Я взагалі скептично дивлюсь на цю писанину, бо як правило далі відписок справа не йде. Була розмова сьогодні з одним чиновником з громадського комітету по захисту довкілля http://uffa.org.ua/ . Хотів його якось зацікавити, не буду вдаватись в дрібниці, но кінцева відповідь.... Беріть човни та чистьте річку, а ми на засідані будемо висвітлювати цю тему і можливо залучать нас до співбесіди. Я від державних структур більшого і не очікую, але нагадувати про проблему треба постійно, і мабуть влітку прийдеться брати свої човни, та інший реманент і чистити річку своїми силами.
Аватар користувача
os1
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 309
З нами з: 10 грудня 2009, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення os1 »

.
Востаннє редагувалось 20 квітня 2015, 11:20 користувачем os1, всього редагувалось 1 раз.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Пишу в ОДА щоб дали конкретні відповіді на конкретно задані питання. Чорнову роботу прийдеться робити самим. Но співпрацювати з владою теж мусимо (всякі дозволи...), можливо наш приклад надихне ще когось, а там дивись і кошти у влади появляться. Ось хороша новина, вчора дзвонив один з підписувачів і сказав що його донька 13 р. разом з однокласниками хоче долучитись до цієї справи. Я думаю дитяча ініціатива в цій справі не зайва.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

http://elibrary.nubip.edu.ua/10033/1/%D ... %D1%97.pdf
Хороша наукова праця. Читати всім хто вболіває за екологію наших водойм.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення stal1n »

Chedenis писав:Пишу в ОДА щоб дали конкретні відповіді на конкретно задані питання. Чорнову роботу прийдеться робити самим. Но співпрацювати з владою теж мусимо (всякі дозволи...), можливо наш приклад надихне ще когось, а там дивись і кошти у влади появляться. Ось хороша новина, вчора дзвонив один з підписувачів і сказав що його донька 13 р. разом з однокласниками хоче долучитись до цієї справи. Я думаю дитяча ініціатива в цій справі не зайва.
Є якісь новини?
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

stal1n писав:
Chedenis писав:Пишу в ОДА щоб дали конкретні відповіді на конкретно задані питання. Чорнову роботу прийдеться робити самим. Но співпрацювати з владою теж мусимо (всякі дозволи...), можливо наш приклад надихне ще когось, а там дивись і кошти у влади появляться. Ось хороша новина, вчора дзвонив один з підписувачів і сказав що його донька 13 р. разом з однокласниками хоче долучитись до цієї справи. Я думаю дитяча ініціатива в цій справі не зайва.
Є якісь новини?
Новини такі. Зібрано 200 підписів і в понеділок несу адресату, найшов одну всеукр. екологічну організацію добиваюсь підтримки, веду переписку з пресою.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Стаття пішла на випередження))) Можливо що після розмови з одним з чиноавників. Нічого. На наше звернення теж нехай відповідають.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Хомко каже що треба десятки мільйонів. Можливо, це коли робити ладшафний дизайн річки))) Насправді щоб зробити перші кроки то великих грошей не треба.
Якщо чистити русло Усті від Старомильська до впадання в р. Горинь від механічних перешкод то протічність збільшиться в рази, при умові що шлюз на наберижній треба ліквідувати, а поставити його на витоці гідропарку. Повірте що це оживить річку за роки два, а якщо вибрати в районі міста з дна органіку (що накопилась через шлюз і слабку течію) то ми річку за років п"ять взагалі не впізнаємо (в доброму смислі). Най болючіше питання це скиди каналізації та інших установ, тут буде важче. Нехай Хомко дасть 5 мільйонів, і зробить прозорим конкурс серед підпритємств які за ці гроші возьмуться зробити те що янаписав вище, а ми спільно вже би проконтролювали і кошторис і фактично виконані роботи. В наш технологічний час можна ще і штучних аєраторів декілька поставити (подібних до акваріумних компресорів). Багато чого можна зробити якщо захотіти. Другеа справа що чиновникам які сидять на зарплаті крім грошей мало що хочеться.
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Заяву прийняли. Реєстраційний № КО-7651-13 від 01.04.2013 Відповідь буде на протязі місяця.
Аватар користувача
sancho
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 80
З нами з: 12 березня 2013, 16:07
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення sancho »

Хомко не дасть 5 лімонів це великі гроші для Рівного. Мені просто не віриться, він скаже що є більш важливіші проекти. А якщо і дадуть то дадуть мізер. Але саме головне це викиди в річку, якщо їх перекрити я думаю цього хватить, для початку а потім почисти дно і береги.
Рівненський Карповий Клуб
Chedenis
Ледар
Ледар
Повідомлень: 30
З нами з: 23 червня 2012, 10:24
Контактна інформація:

Re: Для не байдужих ...

Непрочитане повідомлення Chedenis »

Я і не розраховую на Хомка, тут вже писалось що кошти якісь мають виділити, а наша справа щоб той мізер (а може і не мізер) пішов на річку а не мімо річки. Наша мета проконтролювати це. А від одного чиновника в приватній розмові вже було сказано... Хочете мати чисту річку то лізьте в неї і чистіть. Так що, якщо згуртуємось то щось зробимо, а ні то дальше балачок не піде. Діалог з владою треба вести, і нам треба скласти своє бачення проблеми і способи її вирішення.
Відповісти

Повернутись до “Екологія та Відновлення рибних запасів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей