р. Случ

Звіти про спінінгову рибалку. Вісті з водойм
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Нарешті вдалось порибалити.
Субота.
Закінчивши картопляні справи, підвечір збираюсь на мікрорічку, до неї недалеко і можна без проблем доїхати. Перша зупинка на містку. Збираюсь пройтись трохи проти течії та склавши спін роблю пробний кидок прямо з містка за течією. На перших же твічах є контакт. Шнурок, фото на згадку і поплив підростати. Потім пройшовся проти течії – нічого. Повернувся знову на місток і ловлю окуня майже такого як воб :hi_hi_hi: Живіт в нього такий, що не зрозуміло чи то він так наївся, чи ще не віднерестився. Про всяк випадок відпускаю. Переїзжаю на інше місце. Там ловлю вже залікову щучку і через декілька хвилин ще одну більшу. Далі був схід і ще один шнурок. Сонце почало сідати за горизонт, а я збиратись додому.
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Неділя.
Ввечері в суботу зателефонував брат, поцікавився як я порибалив. Вирішили вранці поїхати разом. Почали з місця де я вчора закінчив рибалку. Ловлю залікову щучку і шнурка. У брата окунь і шнурок. Переїзжаємо на місток. Брат швидко повторює те, що у мене тут було вчора, але в більш пристойних розмірах: спочатку окунь, потім щука. Знову переїзд. Ловимо ще по заліковій щучці, ну і знову дрібнота, як же без неї :)
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Понеділок.
Для себе зробив висновок: якщо збираєшся на рибалку, а погода збирається на дощ, значить, на рибалці точно буде дощ :) Сподіватися на краще марно :-) Вранішню рибалку зіпсував дощ. Прийшлося повертатись додому перевдягатись. Коли дощ припинився виїхали з братом на стариці, що знаходяться недалеко від мікрорічки. Розпочали з однієї з стариць, далі я перейшов на мікрорічку, а брат пішов по інших старицях. Я ловив на великі мінохи, ну і трохи на вертушку. Брат, в основному, на вертушку. Результат: в мене «рибалка незалікових щучок», брат умудрився зловити декілька залікових і ще більше незалікових. Ще один висновок: все таки великий воб відсікає велику частину дрібноти.
Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

В суботу та неділю рибалив.
Планував, в основному, зайнятись старицями та Случ піднесла сюрприз у вигляді різкого підйому рівня води. З берегів, правда, не вийшла, але розлилась по всіх низинах, в т.ч і по старицях. З суботи на неділю рівень різко впав, десь до півметра. Тому по ходу плани прийшлось коректувати і додати до них ще й польдерні канави, що не суттєво змінило загальну картину.
А картина така. Моє намагання за допомогою великих міношок відсікти дрібну щучку потерпіло поразку :hi_hi_hi: Вірніше вона, мабуть, відсікалась, але ловилась теж тільки дрібна :-) Не дрібна, скоріш за все, перебувала в пасивному стані. За дві рибалки був тільки один схід більш-менш нормальної щуки десь біля 2кг, ну і ще декілька сходів і виходів залікової.
Вибачаюсь за якість, декілька фоток з мобільного.
Зображення Зображення Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

В ці вихідні щука мене проігнорувала, чи послала нафіг… Не розібрався, але якось потрібно себе, перед собою ж, оправдати, так би мовити честь мундиру (риболовного) та все таке… :-) :-) :-)
Субота. Добрався до стариці на яку, ще з минулих разів, хотів потрапити та не складалось. Розпочинаю з двох ям. На першій ямі прогавив покльовку, подумав що воблер черговий раз зачепився за лопухи на підході до берега. Потягнув, замість підсічки, і в результаті схід непоганої щучки. Друга яма мовчала, потім довга мілководна ділянка мовчанням здивувала ще більше. Були ще плани, але дзвінок жінки завернув мене на огородню допомогу.
Неділя. Мікрорічка. Розпочинаю з найбільш перспективної ділянки, на мою думку.
Початок без результату. Помічаю попереду вихід щуки. Підходжу ближче, перший закид трохи далі, твічу – є контакт. Більше ні активності шуки, ні результату. Переїзжаю на польдерний канал. В одному місці щука виходила і навіть била по воблеру рази чотири, але так і не взяла. Потім знову інша ділянка мікрорічки. Ще два виходи і один красивий схід зі свічкою, десь, до метра.
І знову тішусь думкою, що скромна рибалка більш корисна за вдалу тим що змушує більше думати :hi_hi_hi: Тому дозволю собі такий висновок: щука починає дещо змінювати модель поведінки на літню, від «агресора» до «захисника» :du_ma_et: Ну, і до того ж, відверта дрібнота перестає допікати :nez-nayu:
Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

В суботу ввечері планував вирватись хоча б на пару годин на рибалку, але далі огорода не вдалось :hi_hi_hi:
В неділю підйом в чотири ранку і щоб компенсувати втрачене, їду на Случ провідати як там жерех, в цьому році в мене на нього якось не складалось поохотитись. Зібрав спін, чекаю, активності ніякої. Сходить сонце. Покидав трохи, так би мовити, на удачу. Жду – тиша, виходу нема. Прикидую подальші варіанти: стариці чи мікрорічка. Температурний режим говорить на користь останньої. Та і парочку нових буратін, які більше підходять для мікрорічки, хочеться опробувати.
Переїзд і починаю ловлю. Ловлю одну щучку, потім другу. Що характерно, багряться практично однаково (видно на фото), з чого можна зробити висновок що вона в пасиві і навряд чи хоче їсти, скоріше захист території від конкурентів. Потім поганяв нові воби і знову повернувся до старих.
А далі стався прикол. Чергова атака майже під берегом і нема улюбленого воба… Спочатку думав зріз вище повідка, та ні, репнув сам повідок на кінці скрутки біля воба. Подумки крию себе багатоповерховим… Збирався поміняти, але все таки дочекався… Та придивившись, помічаю контур воба приблизно в місці атаки. Невже щучці вдалося одразу його скинути, зачепивши за дно. Наближаюсь щоб взяти та воб оживає і тікає. Хотів іти далі та щучка з вобом під протилежним берегом робить декілька свічок. Вирішую почекати, все таки улюблений воб. Бачу її, точніше, воб ще деякий час і потім вона десь зникає. Дарма втратив стільки часу. Воб своє відслужив сповна. Щучку шкода, незалікова, мала б ще жити, можливо, звільниться і виживе. Буду надіятись…
Зображення Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Субота. Підйом в 4.00. Їду провідати декілька стариць. На першій пробую навіть поупиратись, але без результату. На другій та третій те ж саме, тому довго не затримуюсь. Приїхав на сніданок. Жінка підколює, на що я відповідаю що рибалку ще не закінчено. Далі їду на мікрорічку. По дорозі надумав спробувати ще й на польдерній канаві і не дарма, ловлю залікову щучку і один схід. Мікрорічка теж порадувала, пару залікових та декілька відпущених недомірків. Ну і відновив перед жінкою потм’янівшу репутацію :-)
Зображення Зображення Зображення

Понеділок. Знову підйом в 4.00. Після суботньої рибалки залишилось питання по старицях. Подумав, що тоді ранній ранок, можливо, був не найкращий час для щуки. Перевірив цю версію, поїхавши на одну із стариць. Підтвердилось. Першу залікову щучку зловив десь після 7.00. Далі діло пішло. Дрібнота взагалі звірила, на деяких точках вішалась майже на кожній проводці. Ну і більші щучки час від часу попадались. До речі, версія раннього ранку підтвердилась ще й тим, що повернувшись посеред рибалки на точку з якої починав, зловив на ній дві залікові щуки, а спочатку був нуль.
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Зараз в двох недільній відпустці. Село, огород ну і, звісно, рибалка.
По щуці всі риболовлі можна описати як одну, так як проходять, ніби, за типовою схемою: добрий початок, а далі не дуже добре продовження і закінчення. Наприклад, остання. Стариця. Перший закид на яму, є контакт, нетривала боротьба і схід, по відчуттям, непоганої щуки… :ne_vi_del: Десь на п’ятому закиді вже ловлю залікову. Непоганий початок… Навіть промайнула думка що потрапив «на роздачу» :sh_ok: Потрапив… Далі, до закінчення рибалки вправно топлю шнурків :-)
Трохи фоток…
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

Наслухався також про безчинства жереха. Знайомий рибалка неслабо по ньому відмітився, зі слів, в уловах були 3 – 4 кг екземпляри. Ну а в мене в цьому році ніяк з жерехом не складається, весною мені було не до нього, тепер, видно, йому не до мене :hi_hi_hi: Декілька раз виходив ловити, на безчинства і натяку не було :nez-nayu: Приходилось купати кастмастер більше для порядку. Хоча сказати що на жереховій рибалці нічого не ловив не можна :-)
Зображення

Ну і на закінчення пейзаж: вечір над Случем.
Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
RIPsys
Абориген
Абориген
Повідомлень: 113
З нами з: 03 червня 2011, 22:42
Телефон: 243623
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення RIPsys »

Гарно.. нiчого не скажеш.
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення proteus »

мда ... точно ничего не скажешь ... красота .. хорошая река!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

На наше свято :) зранку розпочали ловлю з братом на одній із стариць. Стояла задача зловити пару хвостів на юшку для подальшого святкування з сім’ями на березі річки.
Стариця мілководна, зараз майже вся вкрита ряскою, для ловлі є декілька більш-менш чистих ділянок. Без проблем можна ловити поверхневими приманками, чим і займались.
В результаті в мене десь з п’ять нереалізованих виходів, в брата дві щучки і окунь. Свою невдачу відношу на те що давненько вже не працював з такою «тонкою» приманкою як поппер, ловлю, в основному, більш «грубими» :) Здалося, що і звучить він у мене не так гарно, як раніше :hi_hi_hi:
Щоб виправити ситуацію, поки був час, переїхав на мікрорічку. Реабілітувався швидко :) Декілька залікових на юшку, незалікові відпущені підростати. Пару налякали мене під самим берегом, воб не зловили – встиг висмикнути! :-)
Зображення Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Знову мікрорічка і стариця. Тепер перемогла стариця, вона принесла пару залікових щучок. На мікрорічці ловилась тільки дрібнота. З цікавого – розловив воб (Савой Культіва), який пару років ждав свого часу. З нецікавого – достала ряска, яка при частій зміні напрямку вітру мігрувала туди-сюди.
Декілька фоток з пейзажами.
Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Після тривалої перерви на вихідних вдалось порибалити.
В суботу побував на мікрорічці. Розпочав з ділянки на якій давненько не був і яка здавалась перспективною. В результаті враження, що щучка повністю відсутня. Прийшлось переїхати вверх, десь на кілометр – на старе добре місце. Спочатку теж не заладилось, та потім все ж таки розловився. Ще був один схід і пару виходів. Що порадувало – дуже дрібна щучка не ловилась. Під кінець рибалки зробив розвідку по лісу, що поряд, як виявилось не дарма.
Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

З досить тривалого відрядження пішов відразу в двохтижневу відпустку, яку провів в селі. І ось нарешті маю час і можливість написати звіт. За відпустку було з добрий десяток рибалок. Відвідав більшу частину навколишніх водойм, де, в основному, рибалю.
В загальному, риболовля була трудовою, якогось «жору» чи «роздач» не спостерігалось.
По погоді щука краще брала коли було похмуро і моросив дощ, коли сонячно – гірше. Здавалось, що прослідковується ще літня звичка.
Вода стала прозорішою і чистішою від зілля. Мабуть, через це краще працювали воблери натуральних або темних кольорів. За одним виключенням – по польдерах краще працювало щось типу мат тайгера.

Мікрорічка спочатку порадувала уловами. Декілька щучок було зловлено біля кілограма чи, можливо, трішки більше, що для мікрорічки дуже непогано. Решта – «стандарт» в межах 600-800 грам. Шнурки майже не попадались.
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

Стариці відзначились не кількістю а якістю. Найкращу рибалку, яка там сталась, варто описати окремо.
Зранку обловив дві ямки на одній із стариць. Результат – три докілошні щучки. Переїзджаю на іншу, зупиняюсь приблизно посередині, прямо біля однієї з ям.
Перший закид, твіч… Неслабий удар, опір, звук фрикціону… Адреналін… Через пару хвилин щука на березі (3,3 кг). Фотосесія. Рибалка зроблена, думаю їхати додому. Але час ще є, вирішую ще покидати, а то один закид якось не дуже цікаво. Покидав… Хвилин п’ять… Знову контакт, більше похожий на живий зацеп. По опору навіть здалось що щось забагрив, та хрін там. Підтягнув ближче до берега і тоді вона дала джазу звуком фрикціону… Знову адреналін… Знову фотосесія. Ця оказалась більшою (4,6 кг). І тепер вже точно - додому.
Залишилось таке враження, що опинився в потрібному місці в правильний час :)
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

На польдерній канаві приблизно половина зловлених щук були біля кілограма, решта дещо менші, а шнурки не попадались взагалі. Ну і, як писав, рулив мат тайгер.
Зображення Зображення Зображення Зображення

Річка. Жерешок, оказується, теж покльовував. І коли погода мала бути сонячною краще було займатися ним. Правда, додумався я до цього тільки в останній момент. Але і так добре :)
Зображення

НХНЛ!
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AndreyK »

В воскресенье побывал с другом Юрой на Случе в Березновском районе.
Вообще, строили планы съездить на Случ мы почти всё лето - на несколько дней, с ночёвкой. :-) Но, как обычно - то одно мешало, то другое, то вода очень низкая была... В конце концов, пока не началась зима, решили проведать речку хотя бы со спиннингами.
Долгая дорога в маршрутке, а потом ещё и час ходьбы до реки... зато согрелись, пока шли. :hi_hi_hi:
Утро встретило нас морозом - лужи были покрыты толстой коркой льда, а трава и нижние веточки деревьев обильно облеплены инеем, сверкающим в лучах восходящего солнца. Выглядит это всё красиво, но мы переживали, что будут обмерзать шнур и кольца. :-) К счастью, пока дошли температура уже чуть поднялась и обмерзания не было.
Возможно, это из-за резкого похолодания, но клёв почти отсутствовал. Утром Юра поймал щучку чуть больше кило, после этого было ещё пару нереализованых ударов - и тишина... Лишь после обеда мне попался небольшой шнурок грамм на 300-400 (ураа!!! наконец первая реализованная щучья поклёвка на офсетник, а не очередной сход! :-) ), отпущенный после фотосессии. Ловили в основном классически - джигом, но, в отличие от Горыни, глубины тут поменьше и соответственно вес головок и чебурах 10-14 грамм; пробовали и блёсны, и джерк я побросал по тихим заводям... Но без особых результатов.
Так что с рыбалкой в этот раз сложилось не очень. Зато нагулялись по свежему воздуху, насмотрелись на красоты природы, тем более, что на Случе я не был уже лет 6, да и то в совсем других местах...
В целом же речка оставила очень приятные впечатления - рельеф дна разнообразен, глубокие ямы резко сменяются широкими мелкими перекатами... В воде лежит множество вековых дубов, а так же куча всякой мелочи - отходы бобровых лесозаготовок. Надо будет обязательно наведаться сюда весной, поохотиться на голавля, очень красивые места. :)

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

В суботу підвечір ловив на Случі. Надіявся на жереха, правда, він про це не знав :hi_hi_hi: Зловив жерешка, відпустив підростати. Можливо, колись оправдає надію :)
Зображення Зображення

НХНЛ!
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Случ

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Сьогодні побував на мікрорічці. Правда, збирався на польдер, але по дорозі передумав - всю ніч ішов дощ і доїхати туди, мабуть, було б проблемою. Тому завернув на мікрорічку, тим більше, що вже давненько тут не був.
Надії щось зловити не було. Прогноз по різкому стрибку тиску не настроював на оптимізм. Тим більше, річка очистилась від водоростей, а рибу вже підчистили браки. Настрій був провітритись, прогулятись, ну і утамувати потяг… :hi_hi_hi:
Спочатку все так і було. Потім на тому кінці шнура щось почало упиратись… Щучка, досить непогана, як для мікрорічки. Порахував за випадковість, але далі зловив ще одну :)
Якщо навіть не мороз зашкодить, то з інших причин всеодно вже до Нового року на риболовлю, скоріш за все, не потраплю. Отже, несподівано приємне закінчення сезону :a_g_a:

Зображення Зображення

НХНЛ!
Відповісти

Повернутись до “Звіти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей