Чехія (Прага)

Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення xxOZ » 31 липня 2019, 23:42

В цьому повідомленні не буде про саму рибалку, про неї буде згодом. В ньому буде невеличка оповідь про те, як я розширив географію риболовних місць. і став членом Союзу чеських риболовів)... Отже все по порядку.
Так як необхідно було декілька місяців провести за кордоном, а саме в Чехії, то ще тижнів два до виїзду відкрив інтернет в пошуках інформації про рибалку в данній країні. Без рибалки ці місяці були б каторгою, тому з надією почав пошук інформації. Виявилось, що в чехії існують досить суворі і чесні закони по відношенню до рибалок, а саме основне - до риби. Для того що б ловити і не мати проблем з законом - необхідно бути зареєстрованим рибалкою, та мати ліцензію. При біглому пошуку вартість ліцензії коливалась від декількох сотень, до декількох тисяч корун(крона - офіційна валюта Чехії). Але навіть тоді я розумів, що це спреведливо, оскільки тільки такими методами можна контролювати данний вид відпочинку. Отже необхідно було отримати ці два документи. В подальших пошуках вияснив що отримати ліцензію досить легко, а от Листок рибалки - необхідно здавати екзамен на знання всіх правил. Далі пошуки привели на офіційний документ, де ті всі правила описані, звичайно що на ческій мові, яку я вперше в очі побачив. Але боятись не звик, і незнайомо незрозумілі слова дядько гугл допомагав перевести. Нактнувся також на офіційний сайт з екзаменаційними питаннями.... Розраховував що поїду десь за тиждень-другий.... і раптово виявляється що необхідно їхати вже через день... В авральному порядку шурую в магазин по твердий кофр(постійно випадково ламав спінінги при перевозці). Докупляю всякі розхідники, приманки і т.п. Збираюсь. В вечір перед виїздом знову лізу в інтернет, але на цей раз в пошуках людини яка зможе прояснити більш детально всю інформацію, бо колись сама на власній шкурі змогла пройти те, що очікувало мене попереду. десь на 3-4 сайті побачив професійного гіда - http://fishinginprague.com, швидкий пошук контактів і вже пишу йому в месенджер деякі питання...
Дорога з Рівного.

ЗображенняЗображення

Пройшов польский кордон.

ЗображенняЗображення

Тубус довелось привязати, бо під час зупинок він все намагався змитись гуляти по салону.

ЗображенняЗображення

Приїзд.
Перший тиждень пройшов швидко, в перший день прогулявся по місту, відразу поперся на Влтаву.

ЗображенняЗображення

Риба є!

ЗображенняЗображення

А потім в один із днів по дорозі на роботу побачив нарешті водойму на якій по любому був хижак, проте на перилах вісів знак - Zákaz rybolovu. Ну раз Заказ - так заказ.
І ось в один із днів він відписав. Так, по суті, я і познайомився з Олегом. Уточнив декілька питань і він запропонував допомогти отримати документи. Домовились на середу, бо в них данний підрозділ що займається видачею документів працює лише в понеділок та середу. ВІдпросився з роботи.
Середа. Зустрілись. Після здачі екзамену видають щось на рахунок довідки про успішно складений тест. Екзамен можна здавати як в офіційному міському відділенні(я його якось так називаю), так і в союзі риболовів. З цією бумагою їдемо в територіальне відділення, і вже там за 200корун видали Листок рибака строком на 3 роки. Для його отримання необхідно мати тривале проживання в місті - чеський паспорт тривалого перебування, або як в моєму випадку українській закордонний з штампом про тривалу реєстрацію в місті. Отже листок отримано, тепер назад отримувати наступні документи. А саме ліцензію і членській білет Сюзу чеських риболовів.

ЗображенняЗображення

По вартості - ліцензія річна на пражські нефорелеві водойми - 1100корун, річний членській внесок - 500корун.... Загалом же обійшлось все це в 2430корун, і 500 йому за послуги) Доречі Олег возив машиною по всіх місцях і допомагав в заповненні необхідних бланків та контактами з місцевими, оскільки всі адміністративні працівники розмовляють лише на чеській.
Ось така нелегка доля по отриманню таких бажаних документів.
А що далі - далі риболовля... а потім в кінці року має бути ще одна поїздка для здачі цієї ліцензії і отриманні нової, проплати на наступний рік взносів та всіх необхідих коштів, але це вже трохи інша історія...

Подякували: 5 [Показувати]
Аватар користувача
xxOZ
Балакучий
Балакучий
 
Повідомлень: 174
З нами з: 24 травня 2013, 23:10
Звідки: Ровно

Re: Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення xxOZ » 11 серпня 2019, 23:23

Отож. Як зрозуміло з попереднього повідомлення документи були готові. І ось настав вихідний день. Відкрив список водойм, знайшов, що біля будинку всього в 300м є річка... ну я так думав, що то річка... Але все по порядку.

ЗображенняЗображення

Отож речі готові, складені. Чай налитий в термос, бутерброди спаковані, катушка, приманки, і обовязкові атрибути у вигляді метра(придбаний кравецький півтораметровий, ну а що, а вдруг трофей :-) ), екстрактора(в моєму випадку рибальські плоскогубці), та підсаки(по їхньому - подберак :hi_hi_hi: ). Повний надій вийшов з хати. Пройшовся по вулиці, звернув в лісосмугу і... і виявилось що під гордою назвою річки приховується потік шириною 3м і глибиною 10-30сантиметрів.

ЗображенняЗображення

:facepalm: Мда, такого я не чекав. Але поглянувши з містка в воду запримітив пару рибин. Надія на улов не згасла. :) Сів на березі, дістав ліцензію, заповнив де буду ловити і зібрав снасті. В данний раз рибалка була на річці Рокитка (номер угіддя 401008). Ловив на УЛ палку Флагман Матрікс 1-8 з катушкою daiwa ninja 2000a, шнур дешева 4жилка. З приманок - вертушки мепс, пробував на воблери, але при такій глибині то мазохізм). Отож за декілька годин бродіння по берегу збився вже на 100 клюванні, а на 10 рибі перестав рахувати. Клювало чи на на кожному забросі. Видно що данна водойма не користується популярністю, та воно й не дивно, в декількох місцях відчутний запах каналізації. На дні водойми лежали старі велосипеди, шини, навіть вдалось знайти електросамокат, по стану його видно було що в воді він не перший тиждень і встиг добряче припасти мулом, а з частого улову - вологі серветки. Я думаю, що то результат свинства на вулиці , коли їх змиває з тротуару і вони потрапляють в дощовий колектор, а вони всі ведуть до найближчих водойм. Взагалі ж річка ця з камянистим дном, і лише подекуди дно глинисто-піщане з мулом. З улова стало зрозумілим що видовий склад не дуже то й великий, окунь та головень.

ЗображенняЗображення

БІльше нічого не захотіло куштувати приманок. Найбільшим рибом на той день був оцей невеликий красень - Jelec tloušť :)

ЗображенняЗображення

Ходячи берегом почув рідну мову дессь ззаду, обернувся і бачу двох наших, один другому тикає пальцем в мою сторону:
- О! Диви, диви! Чех рибу ловить!! :sh_ok:
Я чуть не випав з сміху, але виду не подав :-)
Відійшовши на метрів 20 вони підішли ближче до води:
- А що тут риба є? Диви, Вася, оно риба!! - один вказує рукою іншому десь на воду.
Хлопці й не догадувались, що спроба порибалити без відповідних документів тут дорого обходиться...
Вже закінчуючи рибалку на останніх забросах місцева дівчинка років 10 з того берега декілька разів сказала, що б я не лякав рибу) От як діти тут думають про довкілля)

Вцілому ж за цю рибалку зловлено було штук 6 окунів(50-100г) і штук 40 головнів (50-300). Всі попливли підростати, а в ліцензії, в графі улов, поставлені прочерки)
Довольний повертався додому і думав, що це не єдина водойма, і в наступний раз обовязково гайну ще кудись...

Подякували: 7 [Показувати]
Аватар користувача
xxOZ
Балакучий
Балакучий
 
Повідомлень: 174
З нами з: 24 травня 2013, 23:10
Звідки: Ровно

Re: Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення xxOZ » 29 серпня 2019, 22:22

По дорозі на роботу постійно бачив хорошу широку річку з місцевими рибацюгами, які мирно висиджували біля родподів в очікуванні velký kapr.

ЗображенняЗображення

Спінінг, доречі, в чехії не надто популярний, на відміну від коропової ловлі та нахлиста. Відшукав в довіднику до якого рибальського угіддя ця річка належить і в неділю вирішив їхати саме туди. Тиждень пройшов швидко, і кожен наступний день наближав до такої бажаної рибалки.
Недільного ранку по швидкому спакував речі і відправився на край міста, в Прагу-Ліпенце. А це годину часу добиратись 4 видами транспорту - трамвай...метро...автобус...пішки... Добре, що пішки не так і далеко.

ЗображенняЗображення

Пройшовши декілька сот метрів, довелось звертати на край паханого поля, бо річка була осторонь від дороги. В далині поля побачив косулю.

ЗображенняЗображення

Диких тварин тут багато, тому їх можна побачити будь-де, навіть в центрі міста. Тварина не полошилась і пройшовши вздовж краю пашні до корчів,та будучи в метрах 25 від неї почув постріл десь поряд... Ну, думаю, можливо в чехів сезон полювання і якось би не хотілось стати наступним заголовком місцевої газети - "Стріляв в косулю, а підстрілив "оленя" :-) вирішив вернутись трохи назад і перейти на іншу сторону поля. Так і зробив. Виявилось, що саме та сторона на карті і була проїздом для машин але її переорали. Проте попереду видно було повноцінну грунтовку...
І ось вона - річка Бероунка.

ЗображенняЗображення

Гарна річка з непоганими берегами, дещо схожа на нашу рідну Горинь, проте без водоворотів... ну я так думав і перше сприйняття виявилось хибним))
Зібрав снасті, на цей раз вже взяв таку ж саму палку, Флагман Матрікс, проте вже не в тесті 1-8, а 5-20, вцепив мепс циколоп, на щуку-монстра :-) , і пожбурив... Приманка впала на воду в метрах двадцятипяти... Шнур не тонув, і вона відблискувала сонячними променями 0_0 . "Що за нафіг?" - подумалось одразу. "Де глибина?" :-) Почав обкидувати сектор, і виявилось що все не так і радісно. глибина коливалась від 10см до пів метра. :wall: А дно в більшості покрите камнями.
Не помітив як шнур обернувся навколо тюльпана, і на забросі благополучно мепс улетів в якості подарунка річці. Ну що поробиш, таке буває)
Вирішив перейти на обертові блешні, і намагатись вицепити окунців, і можливо зубасту. Ага.. Ну-ну... :-)
Забігая наперед і провівши вже декілька рибалок, про які буде згодом написано, зубастої я ще не бачив ніразу :facepalm: , але все ж ще пару риболовних виходів які очікують попереду можливо принесуть хоча б одну клюваку, хоча б одного шнурочка)
Нарешті перший окунець показався з під трави, що похилилась понад берегом. :)

ЗображенняЗображення

А далі були головники, від малого до більшого, і ще декілька окунців.

ЗображенняЗображення

Йшовши берегом - течія в річці змінювалась від дзеркально-спокійної до бурхливих потоків гірської річки. На спокійній - клювали окунці і рідко головні. В місцях бурхливої течії - царство головнів, які проворно вискакували із камяного укритя і жадібно хапали приманки. Удари головня характерні, різкі. В одному з таких бурхливих місць був спійманий бігфіш того дня - оцей 330г красень. На той момент то був мій особистий рекорд :)

ЗображенняЗображення

Вцілому ж за день було зловлено штук 5 окунів і штук 20 головнів. Проте в цей раз вони були значно більші, ніж під час рибалки на р.Рокитка. Ще було дві клюваки явно не головневі і чогось великого, самі клювання із розряду віддай спіннінг, мені він треба набагато більше.
Загалом сама річка дуже сподобалась і вирішив що наступна рибалка буде знову на цьому місці і в той же час...

Подякували: 4 [Показувати]
Аватар користувача
xxOZ
Балакучий
Балакучий
 
Повідомлень: 174
З нами з: 24 травня 2013, 23:10
Звідки: Ровно

Re: Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення Bazilvv » 02 вересня 2019, 18:16

xxOZ написав:Після здачі екзамену видають щось на рахунок довідки про успішно складений тест. Екзамен можна здавати як в офіційному міському відділенні(я його якось так називаю), так і в союзі риболовів. З цією бумагою їдемо в територіальне відділення, і вже там за 200корун видали Листок рибака строком на ...


Без здачі екзамену получив я такий ЛІСТЕК РИБАКА (2013-2014) на рік (лістек вожу в своїй машині як памятку, далековато йти щоб фоткнути), показавши своє посвідчення, що являюсь членом клубу рибалок ХАЕС, але як виявилося сам лістек не дає право на риболовлю, потрібно було в місцевій мерії отримати дозвіл (дозволенку на ловлю риб) з відповідними документами і як іноземцю оплатити за період лову, я розраховував на 10 днів, це коштувало 60Євро, я зажав такі гроші :prapor: , а знайшов інший спосіб.
Людина з документами сидить біля мене, я ловлю, при провірці охороною, я дрімаю :smu:sche_nie: , раз в рік приїзджаю і 1-3 рази вдається порибалити. Рибалю на оз.Ліпно, короп і лящ в основному, є сом , але не щастило витягнути, перероблювати снасті не хочу.
Bazilvv
Той, що в джунглях сидить
Той, що в джунглях сидить
 
Повідомлень: 1
З нами з: 27 грудня 2014, 23:56


Повернутись до Водойми поза межами України

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Немає зареєстрованих користувачів