Махова вудочка — вибір

Вудки, поплавки. жилка, повідки...
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення stal1n »

Хочу зробии подарунок своєму колезі по роботі — махову вудку. Спочатку я думав, що тут немає проблем з вибором, і я просто куплю New Hunter B метрів на 5 довжини. Тому що сам я власником вудки New Hunter B 400

Тут є невеличкий обман: виробник заміряє коліна у розібраному вигляді, тому коли розкладається вудка має довжину всього 3,5-3,6 метрів.

Цю вудку я подарував своєму сину(4 років малому) на минулий Новий Рік, але після кількох тестових рибалок мабуть доведеться купити таку ж саму чисто для себе!
Вудка просто бомбезна і свої гроші (120 грн) відробила вже на другій рибалці!
Тягнеш карася в 250 грам з річка як вертольота, боротьба з лящем до кілушки перетворюється на шоу!
Ловити навіть плотвичку - дуже приємно, вудка добре вяже рибу і передає колосальні відчуття на руку

Особисто я всіляко завжди всім рекомендував цю вудочку, для махової ловлі - саме то. Але ось останнім часом поначитувався в неті, що цей хантер не є межею всіх бажань. Направді хантер призначений суто для маленької риби, і у порівнянні з іншими вудками програє по вазі й надійності експлуатації.

Тому хочу запитати у форумчан поради: яку махову вудку вибрати? Бюджет значення особливого немає. Краще взагалі створити таку собі драбинку: в ціновій категорії до 100 грн треба купувати ось це, від 100 до 200 найкраща вудка така, від 200 до 400 — таке-то і так далі..
Також треба тут обговорити таку штукенцію як китовий вус.

Щоб цей пост не був таким сухим я дозволю собі додати пару фоток риб, виловлений саме на мій мах :men:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
ehnaton
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 16 липня 2009, 00:00
Звідки: м.Рівне
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення ehnaton »

Стосовно махової скажу від себе наступне: сам особисто користуюсь маховою Bratfishing 5 м (темно-синього кольору) за 50 грн. - вудлище не погане як для своєї ціни. Строй жорсткий. Вага - у порівнянні з китайськими аналогами відносно не велика (350 г), хоча якщо потримати день в руках - біцепс болить :) На майбутнє приглядаю для себе щось полегше на руку, звернув увагу на Flagman Scorpius 5 м - думаю придбати. Заявлена вага 225 г., більш детальніше ти думаю сам знаєш з ким можна поспілкуватись стосовно продукції цієї фірми. Хоча ціна дещо кусає... Тому ще поки придивляюсь. Подібні палки інших виробників - майже усі йдуть по наступній простій класифікації: якщо до 100-200 грн. - вага 300 і більше грам.....все що якісніше, легше - відповідно дорожче...
Не знаю як стосовно китового вуса.... Знайомий переробив в своїй маховій EliteAlliens вершинку на китовий вус - в кімнатних умовах потримав я то творіння в руках...мож в тому щось і є. Якщо витягувати щось більше ніж шпротина - то можливо і є сенс брати з китовим вусом. Тоді, як на мене, працює не тільки вершинка (як при строгому строю), а більша половина вудлища. Своєрідна так собі суміш вудлища строго строю з вершинкою м"якого строю (ото загнув :) ) Але що вразило - що зломити його практично не можливо. Згинали майже у двоє - і нічого. Задумавсь...
Si vis pacem, para bellum ("хочеш миру - готуйся до війни")
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення proteus »

Восени прошлого року також придбав собі 6-метрового хантера .. Не можу дочекатись вже літа ... Дуже приємно тримати в руках цю палку ... надіюсь що ловити на неї ще приємніше ... :)
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення AndreyK »

В качестве "походного" варианта взял себе DAIWA COMPASS Mobile Telepole 5м и подарил другу на ДР такую же, только 4 м.
Зображення
Длина в сложенном виде - 40 см (!) :) При чём, в отличие от китайских "джокеров" - нормально держит строй, а не висит как сосиска. Кончик - китовый ус. Конечно, по сравнению с нормальными удилищами с длинным коленом они немного тяжеловаты - 197 и 123 г соответственно 5 и 4 м. Зато можно бросить с собой в рюкзак и будет всегда под рукой. :)
На лето планирую взять ещё нормальное 6-метровое удилище. Пока с выбором точно не определился, не решил - брать с китовым усом или нет.
ehnaton
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 16 липня 2009, 00:00
Звідки: м.Рівне
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення ehnaton »

AndreyK писав:В качестве "походного" варианта взял себе DAIWA COMPASS Mobile Telepole 5м и подарил другу на ДР такую же, только 4 м.
....они немного тяжеловаты - 197 и 123 г соответственно 5 и 4 м......
Андрюха!!!!! Ти мою синю пам"ятаєш ? Бретфішовську махову? 350 грам! А ти кажеш ці "немного тяжеловаты" :-) :-) :-)
Si vis pacem, para bellum ("хочеш миру - готуйся до війни")
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення AndreyK »

ehnaton писав:
AndreyK писав:350 грам! А ти кажеш ці "немного тяжеловаты" :-) :-) :-)
:-) 350 г это не удочка, а тренажёр для бицепса!
Аватар користувача
OlegG
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 15 квітня 2011, 21:00
Телефон: 0662891510
Звідки: м. Нетішин
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення OlegG »

AndreyK писав: На лето планирую взять ещё нормальное 6-метровое удилище. Пока с выбором точно не определился, не решил - брать с китовым усом или нет.
Я уже несколько лет как подсел на маховые от Shimano, сначала была 5-ка Technium, потом прикупил 6-ку NEXAVE.
ЗображенняЗображення
Из того, что щупал (в основном на Бухаре в Киеве) эти больше всего понравились. Сейчас более доступны стали итальянские бренды, так что выбирать есть из чего.
Кстати в прошлом году на Буге я ловил 6-кой NEXAVE.

А сейчас и для меня стал вопрос о приобретении уклеечной (3-3.5м)
Выставка в конце прошлого года в отношеннии поплавочной ловли меня разочаровала. Maver, Colmic - вообще не было. Milo представлял Флагман, но на выставке ассортимент очень маленький. Возможно конец сезона...
Пока остановился на Colmic Record.
Интересно есть ли чего глянуть в Ровенских магазинах? Может во Флагмане, никак до него не доберусь :du_ma_et:
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення stal1n »

OlegG писав: Я уже несколько лет как подсел на маховые от Shimano, сначала была 5-ка Technium, потом прикупил 6-ку NEXAVE.
Напишіть будь ласка орієнтовні ціни на ці вудки, якщо можна то їхню вагу будь-ласочка :)
Взагалі було б ідеально розробити таку собі драбинку: за 150 грн можна купити New Hunter, від 150 до 300 найкраща вудка — якийсь там Colmic і т.д.
Звичайно табличка буде трохи суб'єктивною, але це буде прекрасна допомога для новачка в рибалці

P.S. Ваше фото з лящем просто чудове :-ok-:
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
OlegG
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 15 квітня 2011, 21:00
Телефон: 0662891510
Звідки: м. Нетішин
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення OlegG »

stal1n писав: Напишіть будь ласка орієнтовні ціни на ці вудки, якщо можна то їхню вагу :
Взагалі вудки не дуже бюджетні. Визначити ціну також важкувато, тому що моделі вже не нові.
Але деякі дані наведу:

Shimano TECHNIUM AX TE 2-500
Приблизно 5 років назад куплялась за ціною 750грн.
Довжина 5 метрів, Вага 118 г.

Shimano NEXAVE AX TE 2-600
Приблизно 4 роки назад куплялась за ціною 600грн.
Довжина 6 метрів, Вага 173 г.

Зараз звичайно ціна збільшилась, особливо на нові моделі цих вудок.

Не берусь стверджувати, що це ідеальний варіант за ці гроши, але на момент покупки альтернативи майже не бачив. Ну і звичайно при виборі обов'язково треба хоча б потримати в руках, щоб відчути що це твоє :)
Аватар користувача
Vetal
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 199
З нами з: 01 лютого 2010, 01:00
Телефон: 097-854-00-54
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення Vetal »

Якось тема не дуже розвинута, зараз приціняюсь на вудку 6 метрів (як на мене 5 метрова маленька). В минулому році батькові подарував Ню Хантера 6 метрів, задоволений співвідношення ціна - якість СУПЕР, щоправда велику рибу він нею ще не витягував, карасики до 800 грамів, коропці до 1 кг. Шукаю вудку до 450 грн., краще ще менше. Ловити планую від карася на лодонь до карпів 2-3 кг. Хотів би почути відгуки про "Флагман" торгову марку, сьогодні дивився є цікаві варіанти за хороші кошти.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

З позиції людини, яка не один рік ловить 7-ми метровим хантером - скажу: карпик біля 3 кг. з такою вудкою зробить таке...!!! В принципі напевно як і з любою маховою, навіть із вище згаданими "шіманами" (які дуже дорогі і вузькі в комлі - не зручно тримати).
Якби у мене стояла ціль ловити ціленаправлено коропа вагою біля 3 кг., я б шукав щось отаке:
http://www.riboco.com/index.php?lng=EN& ... t&show=118
Знаю, що важка і т.д. т.п. але запас міцності "на ліцо". На таку вудку тримав майже в отвес коропа вагою під 6 кг. - вела себе достойно, в той час як уявити подібну рибу на отій ніжній "шімані" :sh_ok: - жуть!
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
Vetal
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 199
З нами з: 01 лютого 2010, 01:00
Телефон: 097-854-00-54
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення Vetal »

Маю 5 метрову ломаку Адамс якою витягував 3 кг амура, щоправда розвернути його було ой як складно, але за вудку не страшно бо вартує 50 гривень, але ловиш таку рибу не ціленаправлено, іноді ловиш карасиків на лодоню, а потім влітає коропець кіля на 2 -3. Але махати адамсом цілий день вже набридло, ціль риболовлі кайф, але аж ніяк не накачати біцуху. Тому і став вибір. Але Шукаю саме махову а не з котушкою, бо в тому і кайф що без катушки, от такий я маньяк.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення stal1n »

Покури мани тут
Як визначишся, то напиши. Нам всім цікаво :)

Навряд чи в Рівному в когось є якісь визначні вудки махові.. Всі, кого я бачив на водоймах махають самими простенькими китайськими батожками.
Можу сказати за себе, що мені для моїх умов ловлі на річці Стир ідеально підходить New-Hanter 400
На поросших ставках з вікнами поміж водоростей використовую Flagman Scorpius FST6006, до речі вона якраз лягає в твій бюджет
Ця вудка доволі жорсткувата і не буде сильно хлюпитись при виважуванні тієї риби, яку ти вказав.
Сам тягав нею карасів до кілограму, не більше. Показала себе дуже й дуже не погано. Але коли на тому кінці вчіплювався коропець, то було непереливки :)
Я ловив за допомогою цієї вудки в Бочаниці. А там така штука, що чим ближче до комишів, тим більший шанс на покльовку. І ті коропчики як тільки відчують, що гачок вже в губі, то таке починають виробляти... Втікають відразу в комиші, вудки гнеться по всьому бланку, і відчуття в руках важкувато передати словами. Ніби тебе просто самого розвертає, весь корпус завертається в ті комиші. Коротше, розвернути риби не просто. Але вудка не погана.
Вудка не дуже легка(особливо в порівнянні з новим хантером), цілий день протримати її в руках не легко. Але і лаптя нею злапати більш реальніше.
Наскільки мені відомо, то в нашого форумчанина ventel теж є ця палка, можливо він те щось напише :pri_vet:-:
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
MAXIMUS
Бро
Бро
Повідомлень: 1710
З нами з: 14 березня 2009, 01:00
Звідки: http://rivnefish.com/rcc/
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення MAXIMUS »

Vetal писав: подарував Ню Хантера 6 метрів, задоволений співвідношення ціна - якість СУПЕР,.
Також планую взяти собі такий - розкладав 7-ми метрову, то вона якась завелика))))) Але напевно зупинюсь на 6-ти метровій - тільки де нею ловити ще не придумав. Ваші варанти)))
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Махова вудочка — вибір

Непрочитане повідомлення stal1n »

MAXIMUS писав:
Vetal писав: подарував Ню Хантера 6 метрів, задоволений співвідношення ціна - якість СУПЕР,.
Також планую взяти собі такий - розкладав 7-ми метрову, то вона якась завелика))))) Але напевно зупинюсь на 6-ти метровій - тільки де нею ловити ще не придумав. Ваші варанти)))
Ось в таких місцях можна нею ловити:
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей