Монтажний столик

Все що потрібно на рибалці і не тільки виготовлене своїми руками
Аватар користувача
DerSieger
Бро
Бро
Повідомлень: 1583
З нами з: 06 лютого 2008, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Монтажний столик

Непрочитане повідомлення DerSieger »

в звязку з великою кількістю запитів по виготовленню столика описаного тут http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=610&t=424459 вирішив зробити опис процесу виробництва.

почну з того, шо ніяких креслень, схем і розрахунків немає і бути не може, тому що все дуже просто. я подивився на фотографії столика, так само як зараз дивитеся ви, і почав робити. даний столик відрізняється від прототипу матеріалами і способами їх зкріплення. розраховувалось все так, шоб було максимально дешево і без спецінструменту. тому при відповідних можливостях можна вибрати кращий матеріал, змінити контсрукцію та вдосконалити слюсарну частину.
я опишу матеріали і процес виготовлення свого столика, але простору для роздумів тут багато, тому придумуйте шось своє.

ітак, визначаємо для себе необхідний розмір, в моєму випадку приблизно 60х40 дві штукі + 40х15 одна штука.
чому алюмінієвий профіль, думаю ясно. там де мають бути ножки профіль ширший 30х20мм з товщиою стінки 1,5 мм (думав брати 2 мм, але виявилось шо 1,5 предостатньо і дешевше). потрібно 5 кусків по 40см. = 2 метри.
тонший профіль 10х20мм з товщиою стінки 1,5 мм 4х55см.+1х40см+2х10см. ~ 3 метри. на ножки трубка діаметром 15мм. з товщиною стінки 2мм. (на ножки взяв 2мм бо 1,5 мм на той момент не було в наявності і так навіть краще для ножок). довжина розраховується так, шоб вони влізли в столєшню під час транспортування. всього 8 шт. по 50 см. = 4 метри.
в рівному шукати алюміній безполєзно. в епіцентрі 1 метр 15х15мм коштує 50 з чимось гривень, на більший навіть не дивився. по рівненським цінам столик вийде як позолочений. довго шукав і обзвонював поки аж знайшов ось тут в 3 рази!!! дешевше ніж в рівному і навіть дешевше ніж в магазині від київського алюмзаводу. всього профіль мені обійшовся в 160 грн. + 10 чи 15 грн. за доставку. єдина проблема шо в тому магазині вони самі відправляють при замовленні від 500 грн. тому прийшлось просити коріша в києві шоб зайшов, купив і відправив (ше прийдеться добавити до собівартості столика вартість могорича). можна використати і ось такий профіль. тоді пластік гарно ховається в пази і взагалі бомбезно. правда я такого не знайшов да і коштувати він буде не дешево.

так як в прасмасах не розбираюсь і ніколи діла не мав а тільки чув всякі там вумні слова, то і на слух почав шукати полікарбонат для столєшні. як побачив передумав. він мякий, пустотілий і в даному випадку абсолютно не підходить. акріл дуже гарно і естетично але дорого, кусочок тільки на одну столєшню виходив десь 50 грн. тому вирішив брати ПВХ 5мм. за 0,55м2 - 46 грн. на весь столик, ше й на память кусок залишився. тонший брати не рекомендую, грубший мабуть теж, хіба 6мм.
пвх брав ось тут, правда вони переїхали на фабричну і телефони на сайті застарілі (кому треба дам в пп). не знаю як там по цінах чи тут саме дешево, але мене сума влаштувала да і бігали вони зі мною майже всім колективом шоб відрізати пів-метра пвх. тобто не зажрані, шо я не оптовий покупець і мені не варто приділяти уваги а щиро та ввічливо допомогли розібратись в різниці між всіма пласмасами, дали пощупати і вибрати потрібну товщину.

для закріплення ножок різьби на профелі не накрутиш, тому вирішив використати гайку М22. так як планувалось використання ножок діаметром 16 мм, тому була закуплена саме ця гайка з внутрішнім діаметром 17мм. (поспішив і дарма намучився, ширина цієї гайки 30мм а внутрішній розмір профіля 27 мм. прийшлось 3 мм на наждаку фігачить.)
при ножках в 15 мм. можна було брати меншу гайку, але в любому випадку треба підбирати так, шоб гайка була не на багато вужча за внутрішній розмір профіля і товщина стінки позволяла накрутити нормальну різьбу.
далі сверлимо отвори в гайці і в профілі як вказано на малюнку.
Зображення
(не ржать! художник з мене поганий)
сверлить треба акуратно, шоб отвори співпадали. в гайці в одному отворі я накрутив різьбу під болт М6, через другий заклепкою прикріплюється гайка до профеля. тут я мав проблему. патрон дрельки дозволяє вставити тільки 13-те сверло, тому до 16-го розміру (15 ножки + зазор) прийшлось фігачити профіль круглим напільніком.
можна використати і такий варіант але мені вні не сподобався торчащими в різні сторони елементами, да і одна така штучка коштує 15 грн. а треба їх мінімум 10 шт. дорого виходить.
аналогічно симетрично просверлюються дирки в пвх і профілі під закльопки і пришпандьорується одне до одного і вуаля!

із інструменту потрібно:
- ножовка по металу. я замовляв профіль частково порізаний, шоб меньше платити за порізку.
- наждак. для зпилювання лишньої товщини гайки. якшо підберете правильно гайку наждак не потрібний.
- дрель + свердла. дрельку бажано побільшу, шоб влазило велике сверло. трохи геморно сверлити гайки. я випадково намутив собі таку штуку тому було легше. якшо геть напряг то можна звернутись до якогось дяді васі в якого є сверлильний станок (+півлітри).
- мітчик. для нарізання різьби.
- круглий напильник.
- молоток. коли шось не получається, тоді треба ним сильно постукать по столі - аж легше стає.

ось в принципі і все. здається все описав.
десь ше було пару фоток процесу виробництва, постараюсь виложити.

да й таке...
Зображення
"...Да не коснётся вас своею поганой метлой танцующий бес, бес паники!"
Рівненський Карповий Клуб
Аватар користувача
nazrik
Козак
Козак
Повідомлень: 370
З нами з: 29 січня 2010, 01:00
Телефон: 0505733236
Контактна інформація:

Столик як для монтажів так і для харчування

Непрочитане повідомлення nazrik »

Нарешті з'явився час і я зміг скласти і свого столика.Монтаж дуже простий, нічого складного, придбав я тільки : кріплення до фанери ,затички в труби, фанерка та самі рубу були на хозяйстві) Розмір самої фанери вибираємо кожен яку захоче, тому я вирішив сильно великого не робити, щоб було зручно переносити, якщо пішечки десь чалапати.Стіл висотою вийшов такий як і звичайний, тому можна сідати за кріселко і буде добре. Свердлимо дирки у кріплені, бо у наборі вони ідуть лише що у верхній частині кріплення дирки, і звичайно просвердлити дирки у фанері, зважаючи на дирки у кріпленні, тоді на болтик, так як у верхній частині кріплення є різьба то дуже зручно не потрібна гайка, просто закручуєш і готово.Ножки стоять рівно, так як є кріплення зверху та знизу. Висота теж регулюється болтиками збоку там шестигранник, а саме головне його не згубити, просто і без великих капіталовкладень.Думаю буде зручно.Хоч те що на землі не потрібно харчуватися.Дай на уклоні буде без проблем. :)
Зображення
Зображення
Зображення
Рибак
Аватар користувача
MAXIMUS
Бро
Бро
Повідомлень: 1710
З нами з: 14 березня 2009, 01:00
Звідки: http://rivnefish.com/rcc/
Контактна інформація:

Re: Столик як для монтажів так і для харчування

Непрочитане повідомлення MAXIMUS »

Пішла столикоманія!!! :D :D :D Але мені здається,що ще потрібно між ніжками знизу поставити розпорки для більшої наадійності ,а то вони якось косо стоять!!!
Аватар користувача
nazrik
Козак
Козак
Повідомлень: 370
З нами з: 29 січня 2010, 01:00
Телефон: 0505733236
Контактна інформація:

Re: Столик як для монтажів так і для харчування

Непрочитане повідомлення nazrik »

Це так чомусь на фото, а так то тримається, але з часом удосконалю)))
Рибак
Аватар користувача
DerSieger
Бро
Бро
Повідомлень: 1583
З нами з: 06 лютого 2008, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Монтажний столик

Непрочитане повідомлення DerSieger »

назар, моя порада - добав ще один такий самий кусок фанери з кріпленнями
1. покращиться функціональність - збільшиться оперативний простір.
2. набагато покращиться стійкість і ніхто не буде говорити шо ножки криво стоять :D
Зображення
"...Да не коснётся вас своею поганой метлой танцующий бес, бес паники!"
Рівненський Карповий Клуб
Аватар користувача
nazrik
Козак
Козак
Повідомлень: 370
З нами з: 29 січня 2010, 01:00
Телефон: 0505733236
Контактна інформація:

Re: Монтажний столик

Непрочитане повідомлення nazrik »

:D окей згодом дороблю, але в понеділок на риболовлі все було шикарно, нормально ноги стояли (рівно) :D
Рибак
Відповісти

Повернутись до “Саморобки”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей