Коли навіть в сонячній Ямайці зима бере своє і жоден, навіть самий відчайдушний рибалка-растаман, не додумається проатакувати Сома та його агентів, ненадовго випадає можливість проаналізувати події минулого сезону і скористатися перевагами експлуатації сірої мозкової речовини.
Так ось одного такого дня, розбираючи кейс з приманками, я помітив одну надзвичайну закономірність: практично не залишилось жодної силіконової приманки з тих, що я придбав на початку сезону (!). Я не міг проігнорувати таку обставину. І справа навіть не в тому, що на протязі року для поповнення втрачених запасів було витрачено певну суму вавилонських папірців, які можна було витратити на різні більш приємні речі, якими славиться Ямайка. Мене просто дратує процес пошуку тієї приманки, яку “втопив учора” і якої сьогодні у продажу вже (або ще) немає.
Я вирішив звернутись до провідних ямайських експертів за порадою.
Джа, для уникнення вищеописаних проблем, порадив скористатись ямайською системою захисту силіконових приманок. Вона полягає у подвійному механічному поздовжньому захисті гачка від зачеплення за допомогою підручних засобів.
У мене під рукою виявилось декілька силіконових рибок різних розмірів, китайський суперклей, ножиці, шило, і жилка різних діаметрів.

Для створення захисної конструкції беремо рибку і жилку відповідного діаметру. Джа рекомендує використовувати для рибок довжиною до 8 см жилку діаметром приблизно 0.3 мм, для рибок довжиною від 10 до 15 см жилку діаметром 0.5 мм. Інші розміри рибок і діаметри жилки не випробовувались, хоча потенційно будь-які варіанти можливі з поступовим підбором збільшеного діаметру жилки до розміру рибки.
Після підбору жилки необхідно підібрати місце та кут входження кожного кінця жилки в тіло рибки з обох боків. Мені здається оптимальним перпендикулярне входження жилки відносно осі Х.
Слід врахувати, що місце входу жилки знаходиться біля виходу гачка з тіла рибки зі зміщенням на декілька міліметрів у сторону грузу-голівки. Відстань від гачка залежить від розміру рибки, приблизно 3-5 мм.
В місці входу робимо прокол шилом або голкою глибиною від 3 до 8 мм в залежності від розміру рибки. З іншої сторони рибки симетрично здійснюємо аналогійний прокол.

Відрізуємо жилку довжиною трохи меншою ніж довжина рибки. Один кінець жилки змащуємо китайським суперклеєм і вставляємо у місце проколу. Відрізуємо ще один відрізок жилки і здійснюємо аналогічну операцію з іншої сторони.

Тепер необхідно визначити місце входу іншого кінця жилки. Для цього необхідно вигнути обидві жилки таким чином, щоб верхня точка вигину знаходилась над жалом на відстані декількох міліметрів. Інші кінці притискаємо пальцями з обидвох сторін до тіла рибки ближче до грузу-голівки. Обов'язково необхідно випробувати пружність жилки простим натисненням на неї для визначення оптимальної (на вашу думку) нагрузки, яка дозволить хижаку притискати жилку в момент атаки.
Тепер зрозуміло, в якому місці будуть знаходитись інші проколи. Відразу здійснюємо їх.

Після цього ножицями відрізуємо обидва кінці жилки так, щоб довжина жилки відповідала глибині проколу.
Проводимо останній тест: вставляємо обидва кінці жилки в проколи і перевіряємо відповідність конструкції нашому уявленню. Якщо все правильно — змащуємо кінці жилки клеєм, вставляємо в проколи і конструкція готова.

Однак, варто зважати на те, що ця конструкція призначена виключно для захисту гачка.
Досвід лову на такого типу приманку у автора відсутній, тому буду дуже вдячний, якщо хтось спробує таку конструкцію на практиці і розмістить в цій темі свої враження.
Ні хвоста вам, ні луски!