Мікроджиг

Снасть для лову риби на штучні або природні приманки за допомогою спінінга.
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Костя »

Думаю всім цікаво дізнатися більше про мікроджиг? Отож ділимся опитом! Ну і ще від себе. Сам рибалю твістерами 3-4см, колір під обставини. Оснащаю тількі на шарнірі.
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення trans »

Костя писав:....Отож ділимся опитом! ....Оснащаю тількі на шарнірі.
А чому так категорично - тільки шарнір ?
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Костя »

Тому що гра приманки є набагато природнішою. І ще можливий правельний підбір ваги грузу (чибурашкі) і розмір гачка-а це дуже важливо при ловлі на мікроджиг!
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
UR5TIG
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 106
З нами з: 28 травня 2008, 00:00
Телефон: 0673838772
Звідки: Нетішин
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення UR5TIG »

А як що до кількості холостих підсічок? Якщо дрібненький окунець - бог з ним, а як судак або щука?! і розмір не дитячий. Ось і приходиться вибирати між кількістю і якістю. Так що однозначно говорять до тих пір пока не почнуть серйозно втрачати, розуміючи що трофей-то тю-тю :cry_ing: . Оснастка" джиг" повинна бути не по "принципу" а по обставинах і ситуації в конкретній водоймі. :a_g_a:
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Костя »

Особисто я на мікроджиг ставлю за обєкт ловлі-ОКУНЯ! Тому кількість покльовок грає велику роль! А на щот підсічки-якщо якісний гачок наприклад овнер, то підсічка не гірше ніж на джиг головці!
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
UR5TIG
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 106
З нами з: 28 травня 2008, 00:00
Телефон: 0673838772
Звідки: Нетішин
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення UR5TIG »

По окуню, як основному об"єкту лову, різниця не велика, а по рибкам з більш костистими пащеками треба підходити дуже розважливо. :du_ma_et:
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення trans »

Костя писав:І ще можливий правельний підбір ваги грузу (чибурашкі) !
А як на рахунок маленьких "чебурашок", коли потрібно поставити груз 1 або і менше грамів ?
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Костя »

Я ще в продажі чебурах з такою вагою не бачив! Я роблю просто-беру груз який використовують поплавочники(там є різна вага) і цей грузик зажимаю вище приманки! Звичайно можна такі чибурашкі відливати самому, але це потребує багато клопоту. :)
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Рома »

Костя писав:... і цей грузик зажимаю вище приманки.... :)
Вище приманки це де? на основлій лєсці? :smu:sche_nie: :du_ma_et:
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Костя »

Якщо гачок з довгим цивйом то можна на гачку! Якщо ні то на основній лєсці!
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
Rostislavovich
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 198
З нами з: 26 березня 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Rostislavovich »

Я на даю перевагу шарніру. Зі свого досвіду з шарнірним монтажем більше засікань зачотної щуки що навпаки з джиг головками. :) Тай на рахунок зрізів, то ці запасні міліметри що присутні в шарнірному монтажу, частенько виручають.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення KYM »

Не знаю чому ви вирішили, що приманка на шарнірі краще засікає хижака?!
Я вже відписував свою точку зору і тактику, не хочу повторюватись (як знайду - вставлю цитату) але стаціонарна джига краще цепляє ніж шарнір, який крутиться-вертиться і зачепляе у випадку коли він дальше в пащі. Стаціонарна ж джига зменшує % холостих клювань.

На рахунок гри, то гра на шарнірі більш симпатичніша для твістерів і навпаки - віброхвіст краще грає на стаціонарній джигголовці.

Хтось з асів спінінгової ловлі, здається Кузьмін, писав, що у випадку, коли щука часто сходить з офсета, який, як відомо, закріплюється шарнірно, автор за допомогою м"якого тонкого дроту робить монтаж практично нерухомим - по типу джигголовки, щоб можна було якісніше просікти зубасту.

Що стосується мене - підтримую таку позицію.

З повагою!
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
UR5TIG
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 106
З нами з: 28 травня 2008, 00:00
Телефон: 0673838772
Звідки: Нетішин
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення UR5TIG »

Може трішечки не в тему, але наведу приклад не з мікро, а звичайного джигового лову рибачусів(воно перекликається). Будучи рибалкою в цьому напрямку з великим стажем, можу навести статистичні порівняння з особистого досвіду:
Щука, візьмемо вагу від 5кг і більше(шибко хітра) виловлено за сотню екземп. і статистика - 60 відсотків на жорсткі джиг головки, 15відсотків на (чубурашку), 25%(інші блешні та воблери). Причина не втому що з офсета сходять, а в тому що не засікаються, хоча покльовок багато.
Судак, хлопець сурйозний, особливо за 3кг і дальше. Сходів багато на любі головки, але офсетний гачок в передовиках, причина: при підсіканні сила приложена розділяється - діє як прямо 60%, так і вбік на шарнірі 40%( не рахуючи того, що часто гачок в пащі лягає на бік і спокійненько вискакує при підсічці), головка з жорстким кріпленням гачка практично передає всю силу підсічки на жало гачка90% і при підсічці гачок повертається вертикально, але і цього буває замало щоб пробити костляву пащеку.
Статистика по судаку: від 3кг і більше спіймано декількасот, на офсетні гачки+(чубурашка) тільки біля 5ти відсотків!!!( причини тіж щой по щуці в додаток багато сходів - не просікає), 80% спіймано на головки з жорстким кріпленням гачка 15% (інші блешні та воблери). :a_g_a:
Так-що я з усією відповідальністю заявляю, що головки з жорстким кріпленням гачка мають значно вищий коефіцієнт результативних підсічок ніж офсетні гачки+(чубурашка) :-ok-:
Аватар користувача
Rostislavovich
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 198
З нами з: 26 березня 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Rostislavovich »

МКДЖ Окуня і не велику щуку(не велику до 2 кг) вправно ловив стаціонарною джигою і одночасно мав сходи більшої . Одного разу підтягнувши до човна зубату (приблизно 5 кг) вона вийшла на верх й відкрила пащу і джига чють не влучила мені в чоло. Після цього джигиа у мене на другому місці. Й одочасно солідарний з
"На рахунок гри, то гра на шарнірі більш симпатичніша для твістерів і навпаки - віброхвіст краще грає на стаціонарній джигголовці." такою є моя позиція.
З повагою!
Аватар користувача
Patik
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 316
З нами з: 20 листопада 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Мікроджиг

Непрочитане повідомлення Patik »

Постараюсь систематизировать свои мысли по поводу джиг-оснасток
Шарнир плюсы:
дальность заброса
более естественная игра с приманками имитирующими всяких личинок, червячков головастиков итд
возможность быстрой смены веса головки при использовании универсальных "ушастиков"
возможность оснащения приманки одинарным крючком, офсетом либо двойником, в зависимости от условий лова
Шарнир минусы:
меньшая засекаемость рыбы
перехлесты приманки (иногда возникают после нереализованых поклевок, зацепов да и во время заброса при встречном ветре)

Джиг-головка плюсы:
лучшая, по сравнению с шарниром, засекаемость
более естественная игра приманок имитирующих рыбку
разнообразие типов джиг-головок ("шар", "пуля", "лыжа", "с лепестком" ...)
Джиг-головка минусы:
меньшая дальность заброса по сравнению с шарнирным монтажем
большее количество зацепов за подводную растительность (имхо)

Сам использую оба типа монтажа в зависимости от условий ловли и не могу сказать, что отдаю предпочтение какому либо.
Спиннинг - наше главное оружие !!!
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей