ГРА - знайди 10 відмінностей
ВАРІАНТ 1 Стаття в Журналі Carp-Elite №1 опублікована в 2010г. автор Михаил ЛапушинскийТЕОРИЯ ТОТАЛЬНОГО КАРПФИШИНГА
Карпфишинг можно сравнить с игрой в шахматы: есть задача, есть набор инструментов, и от игрока зависит, какими путями он пойдет для достижения своей цели. Кроме фигур мы имеем серьезного соперника, временной и психологический факторы, влияние окружающей среды, искусственных условий, созданных людьми, и т.д. Иными словами, карпфишинг для начинающих – игры в шахматы с закрытыми глазами.
После небольшого опыта приходит мысль: я могу все. Далее карпятник получает очередные знания, как работают комбинации ходов фигур, и понимает: выиграть невозможно. Проходит очередной виток времени, и мы осознаем, что перебирать комбинации – удел компьютеров и путь в никуда, так как есть масса факторов, не поддающихся счету, но влияющих на конечный результат. В этот момент начинаются поиски философского камня… бойла, крючка, лески и т.д.
...
Часто мы возим с собой бесконечно много бойлов, считая, что перебор запаха насадки – путь, позволяющий эффектно убить все фигуры противника. Но есть опасность. Во-первых, перебор часто не позволяет найти оптимальную насадку. Во-вторых, в данных условиях большую роль играют другие факторы, нежели насадка. Вывод простой – для повышения результативности уменьшить количество и виды насадок. Освободившееся время направить на поиск точки, определение нужной прикормки, монтажа и пр.
Таким образом, чтобы показать наилучший результат, необходимо выбрать оптимальное решение в каждой из составляющих карпфишинга. При этом составляющие карпфишинга – это бесконечно большое многообразие оборудования, оснастки, монтажей, прикормки, поиска точки лова, психологического состояния карпятника, места ловли, времени года и суток, погоды и т.д. Перед тем, как забросить оснастку в точку, мы должны спросить себя: а оптимальное ли это решение в данной ситуации? И если ответ утвердительный, то надо забросить оснастку и ожидать поклевки. Иначе не стоит ждать и надо продолжать формировать ловушку для карпа по более оптимальному сценарию. В этом суть теории тотального карпфишинга.
...
В силу того, что составляющие карпфишинга многообразны, для построения ловушки необходимо выбрать лишь самые оптимальные из них. При этом тотальный контроль должен происходить на каждом участке ловли и в каждую единицу времени. Это не только оптимальные монтаж, насадка или место. Зачастую эти составляющие бесполезны, если нет контроля над другими элементами. Что толку от самого вкусного бойла, если мы не нашли верно точку или не можем спокойно вывести того единственного карпа, который взял нашу насадку в течение суток.
і стаття опублікована в лютому 2013 на одному з риболовних сайтів. автор Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")flagman написав:Карпфішинг можна порівняти з грою в шахи: є завдання, є набір інструментів, і лише від гравця залежить, яким шляхом він піде для досягнення своєї мети.
Окрім фігур ми маємо серйозного суперника, часовий та психологічний фактори, вплив навколишнього середовища, штучних умов, створених людьми, і т.д. Іншими словами, карпфішинг для початківців - гра в шахи із закритими очима. До мату далеко: завдання номер один - знайти дошку...
Після набуття невеликого досвіду приходить думка: я можу все. Далі короп'ятник отримує чергові знання, як працюють комбінації ходів фігур, і розуміє: виграти неможливо. Проходить черговий виток часу, і ми усвідомлюємо, що перебирати комбінації - доля комп'ютерів і шлях в нікуди, так як є маса факторів, що не піддаються врахуванню, але впливають на кінцевий результат. У цей момент починаються пошуки філософського каменю... бойла, гачка, волосіні і т.д.
Часто ми возимо з собою гори бойлів, вважаючи, що перебір запахів насадки - шлях, що дозволяє ефектно вбити всі фігури супротивника.
Але є небезпека. По-перше, перебір часто не дозволяє знайти оптимальну насадку. По-друге, в даних умовах велику роль грають інші чинники, аніж насадка. Висновок простий - для підвищення результативності зменшити кількість і види насадок. А час, що звільнився направити на пошук перспективної точки лову, визначення потрібної прикормки, монтажу і тд.
Таким чином, щоб показати найкращий результат, необхідно вибрати оптимальне рішення у кожній зі складових карпфішінгу. При цьому складові карпфішінгу - це нескінченно велике різноманіття обладнання, оснащення, монтажів, прикормки, пошуку точки лову, психологічного стану короп'ятника, місця лову, пори року і часу доби, погоди і т.д. Перед тим, як закинути оснастку в точку, ми повинні запитати себе: а чи оптимальне це рішення в даній ситуації? І якщо відповідь ствердна, слід закинути оснастку і чекати клювання. В іншому випадку не варто чекати і треба продовжувати формувати пастку для коропа за більш оптимальним сценарієм. У цьому суть теорії карпфішінга.
В силу того, що, як я вже писав, складові карпфішінгу досить різноманітні, для побудови пастки необхідно вибрати лише найоптимальніші з них. При цьому тотальний контроль повинен відбуватися на кожній ділянці лову і в кожну одиницю часу. Це не тільки оптимальні монтаж, насадка або місце. Найчастіше ці складові даремні, якщо немає контролю над іншими елементами. Що толку від самого смачного бойла, якщо ми не знайшли вірно точку або не можемо спокійно вивести того єдиного коропа, який взяв нашу насадку протягом доби.
...
Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")
ВАРІАНТ №2стаття в тому ж журналі Carp-Elite тільки №5. автор той же Михаил ЛапушинскийЧто такое карпфишинг? Трудно дать четкие определения. Хотя многие и пытаются это сделать. Одни говорят, что, мол, это ловля на бойлы. Другие – что это ловля по принципу «поймал – отпусти». Третьи утверждают, что карпфишингом занимаются исключительно «больные» люди. Возможно, правы и первые, и вторые, и третьи. Но все это – определения по «внешним» признакам. Намного интересней посмотреть на качественную сторону нашего увлечения.
Цель поймать самого большого карпа или больше всего карпов – строго говоря, ничтожна. Это как ставить перед собой задачу забросить снасть на 150 метров. Кстати. По последним данным современный карпятник легко забрасывает снасть и на 170 метров. Расстояние не столь важно. Всегда за 150 метрами будут 160, а за 170 – будут недостижимые (пока?) 200 метров.
Карпфишинг – это не бойлы, не килограммы, не метры. Это, прежде всего, занятие для ума. Сила важна, но вторична. Ловля карпа должна быть, как минимум, красива. Если она красива, этого зачастую достаточно. Красивая ловля приносит удовольствие от самого процесса ловли. Часто качественный процесс приносит планируемый результат. Но достижение результата лишь небольшая толика сотворения нами качественного и красивого процесса ловли.
...
і стаття опублікована в лютому 2013 на одному з риболовних сайтів. автор Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")flagman написав:Що таке карпфішинг? Важко дати чітке визначення. Хоча багато хто і намагається це зробити. Одні кажуть, що, мовляв, це ловля на бойли. Інші - що це ловля за принципом «упіймав - відпусти». Треті стверджують, що карпфішингом займаються виключно «хворі» люди. Можливо, мають рацію і перші, і другі, і треті. Але все це - визначення за «зовнішніми» ознаками. Набагато цікавіше подивитися на якісну сторону нашого захоплення.
Мета зловити як найбільше коропів - строго кажучи, незначна. Це як ставити перед собою завдання закинути оснастку на 150 метрів. До речі. За останніми даними сучасний короп'ятник легко закидає її і на 170 метрів. Відстань не настільки важлива. Завжди за 150 метрами будуть 160, а за 170 - будуть недосяжні (поки що?) 200 метрів.
Карпфішінг - це не бойли, не кілограми, не метри. Це, насамперед, заняття для розуму. Сила важлива, але вторинна. Ловля коропа повинна бути, як мінімум, красива. Якщо вона красива, цього часто достатньо. Красива ловля приносить задоволення від самого процесу ловлі.
Часто якісний процес приносить планований результат. Але досягнення результату лише невелика дощиця створення нами якісного і красивого процесу лову.
Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")
ВАРІАНТ 3стаття опублікована на ізраільському сайті. автор хтось там
... Существуют ссылки на наживку, привязанную к крючку, датированные 18 веком, но нам интересны только два человека, которые принесли эту оснастку в современную карповую рыбалку - Ленни Мидльтон и Кевин Маддокс.
Они разработали данную оснастку, чтобы найти решение проблемы очень осторожного, деликатно клюющего карпа, во время ловли со свободно висящей леской или очень легкими грузилами. Причиной была идея, что карп, почувствовав даже слабое сопротивление со стороны оснастки, моментально выплюнет наживку.
До того момента, большинство рыболовов-карпятников использовали специальные заваренные теста и главным методом было погружение крючка в наживку, чтобы рыба не увидела бы или почувствовала бы его. Это создавало другую проблему - невозможность нормально подсечь, так как жало крючка застревало в наживке.
Затем появились наживки крепящиеся сбоку от крючка, когда жало было не скрыто наживкой.
Но проблема ненатурального поведения наживки осталась, так как она все еще крепилась к толстой, жесткой и тяжелой моно леске.
В результате некоторых тестов проведенных в специальном аквариуме, двое приятелей установили, что карп всасывает пищу на расстоянии, а затем прожевывает ее своими глоточными зубами. Предположили, что если бы можно было обманом заставить карпа взять наживку в рот и заглотать до глоточных зубов, и если бы за наживкой следовал крючок - то он как раз бы оказался в нужном месте полости рта карпа, чтобы зацепиться.
Чтобы вынудить наживку вести себя как можно более естественно, они решили что леска, с помощью которой привязывается наживка к крючку, должна быть настолько тонкая, насколько это возможно.
В оригинальном эксперименте использовался волос с головы жены Кевина, отсюда и родилось название этой оснастки. Волос оказался слишком ломким, для применения в оснастке и применили моно нить на 1 фунт, привязанную к изгибу крючка.
Длина "волоса" была выбрана в 3 инча, так как это и было расстояние между губами карпа и его глоточными зубами. Возникла проблема засечения карпа снаружи, за губу, поэтому позднее, длина "волоса" была уменьшена до 2 инчей.
Первые эксперименты показали коллосальную результативность оснастки и безбоязненное отношение карпа к ней.
До использования "волоса", карповые поклевки выражались в легком подрагивании и потягивании, которые требовали подсечки буквально на уровне рефлексов. При использовании "волосяной оснастки" карп берет насадку столь уверенно и поклевка настолько явно выражена, что не составляет никакого труда произвести немедленную и часто преждевременную подсечку, когда у карпа не остается времени на то, чтобы заглотать наживку достаточно глубоко, так чтобы крючок оказался у него во рту.
Пытаясь решить проблему преждевременных подсечек, Кевин удалил рукоятки со своих катушек, так что при наблюдении поклевки требовалось время, на установку рукояток на место перед выполнением подсечки. Это создало вынужденную задержку, позволяющую карпу всосать крючок в рот. Проблема была решена и карпы засекались успешно.
Успехи Ленни никогда не были опубликованы, но Кевин записал пару рекордов и был первым, кто поймал 20 20-и фунтовых карпов за сезон, плюс бесчисленное количество просто большого карпа в одном из самых сложных водоемов.
Естественно, что такой успех привлек к ним всеобщее внимание и секрет "Волоса" стал известен всему свету.
Остальное, как они говорят, это история.
Понимание механики данной базовой оснастки, как и почему она работает и почему и что не работает, позволит вам либо использовать готовые проверенные оснастки, либо экспериментировать с вашими собственными .
і стаття опублікована в лютому 2013 на одному з риболовних сайтів. автор Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")flagman написав:Існують посилання на наживку, прив'язану до гачка, датовані 18 століттям, але нам цікаві тільки дві людини, які принесли цю оснастку в сучасну коропову kjdk. - Ленні Мідльтон і Кевін Маддокс.
Вони розробили дану оснастку, щоб знайти вирішення проблеми дуже обережного, делікатно клювання коропа, під час лову з вільно висячою волосінню або дуже легкими грузилами. Причиною була ідея, що короп, відчувши навіть слабкий опір з боку оснащення, моментально виплюне наживку.
До того моменту, більшість рибалок-короп'ятників використовували спеціально заварені тіста і головним методом було занурення гачка в наживку, щоб риба не побачила або відчула його. Це створювало іншу проблему - неможливість нормально підсікти, так як жало гачка застрявало в наживці.
Пізніше з'явилися наживки прикріплена збоку від гачка, коли жало було не приховано наживкою.
Але проблема ненатуральної поведінки наживки залишилася, так як вона все ще кріпилася до товстої, жорсткої і важкої моно волосіні.
В результаті деяких тестів, проведених в спеціальному акваріумі, двоє приятелів встановили, що короп всмоктує їжу на відстані, а потім пережовує її своїми глотковими зубами. Вони припустили, що якби можна було обманом змусити коропа взяти наживку в рот і проковтнути до глоткових зубів, і якщо б за наживкою слідував гачок - то він якраз би опинився в потрібному місці порожнини рота коропа, щоб зачепитися.
Щоб змусити наживку вести себе як можна більш природно, вони вирішили що волосінь, за допомогою якої прив'язується наживка до гачка, повинна бути настільки тонка, наскільки це можливо.
В оригінальному експерименті використовувалося волосся з голови дружини Кевіна, звідси і народилася назва цієї оснастки. Волосся виявилося занадто ламким, для використання в тому друзі використали моно нитку на 1 фунт, прив'язану до вушка гачка.
Довжина "волосини" була обрана в 3 інча, так як це і була відстань між губами коропа і його глотковими зубами. Виникла проблема засікання коропа зовні, за губу, тому пізніше, довжина "волоса" була зменшена до 2 інчей.
Перші експерименти показали колосальну результативність оснастки і безбоязне відношення коропа до неї.
До використання "волосини", коропові покльовки виражалися в легкому тремтінні і потягуванні, які вимагали підсічки буквально на рівні рефлексів. При використанні "волосяний оснастки" короп бере насадку настільки впевнено і покльовка настільки явно виражена, що не складає ніяких труднощів провести негайну і часто передчасну підсічку, коли у коропа не залишається часу на те, щоб проковтнути наживку досить глибоко, так щоб гачок виявився у нього у роті.
Намагаючись вирішити проблему передчасних підсічок, Кевін видалив рукоятки зі своїх котушок, так що при спостереженні покльовки був потрібен час, на установку рукояток на місце перед виконанням підсічки. Це створило вимушену затримку, що дозволяє Карпу всмоктати гачок в рот. Проблема була вирішена і коропи засікалия успішно.
Успіхи Ленні ніколи не були опубліковані, але Кевін здобув кілька рекордів і був першим, хто зловив 20 20-ти фунтових коропів за сезон, плюс незліченна кількість просто великого коропа в одній з найскладніших водойм. Природно, що такий успіх привернув до них загальну увагу і секрет "волосини" став відомий всьому світу.
Решта, як вони кажуть, це історія.
Розуміння механіки даної базової оснастки, як і чому вона працює і чому і що не працює, дозволить вам або використовувати готові перевірені оснастки, або експериментувати з вашими власними.
Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")
хто знайде 10 відмінностей (окрім перекладу на укр.мову) тому приз!