р. Горинь

Звіти про нахлистову рибалку. Вісті з водойм
Аватар користувача
tohin
Козак
Козак
Повідомлень: 484
З нами з: 19 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

р. Горинь

Непрочитане повідомлення tohin »

Сьогодні нарешті вдалось повноцінно відкрити сезон. Діло було близько п'ятої години вечора. Сижу сушу окі в інеті, а тут раз і звонить Льоха:
- Їдем пошвиряєм!
Якраз погодка ніби вирівнялась, сонечко вилізло, вітер почав стихати - саме то! За пів-години вже протягували шнур в кільця, під акомпонемент співу якихось птахів :)
Льоха відразу потягнув мене до однієї канавки, де він в минулий раз вдало понаколював красноперів.
Невелика, завширшки метрів до 7, а в самому широкому місці, ну можливо до 9 метрів канавка відразу привернула до себе увагу поверхневою активністю риби. Ставимо сухарика і починаємо пробивати плесик. Вже на перших забросах у Льохи відбувся вихід, але підсікти малявку не вдалось. Поки я в'язав Ред Тага на 16 :smu:sche_nie: номері, Льоша вже з привеликим задоволенням виводив перший хвостик
Зображення
На наступному перезабросі вкладаю муфку рівненько під протилежний бережок, під самісінький камиш і відразу покльовка, але теж холоста. Якщо поклав рівно і гарно муху - відразу покльовка. Деколи доводилось чекати близько хвилини, поки рибаха відреагує. Підходила, пробувала, а вже потім брала.
Проходить декілька хвилин і знову чую радість напарника, друга вже трішки старша
Зображення
Якраз закинув, кладу палку і дістаю телефон, фотаю Льошу піднімаю палку і хочу перезакинути, але натомість висмикую і свій хвіст
Зображення
Всі потерпілі були втоплені там звідки взяті. Покльовок було більше однозначно на маленькі сухарі на 18 - 20 номерах, але як бачимо і 16 їло без проблем.
Далі почався дощик і треба було змотуватись, але так не хотілось, тому ми трішки змокли, але це вже не суттєво, свою насолоду ми отримали у повній мірі :mi_ga_et:
Пи.Си. Звиняйте, фоти з телефона :smu:sche_nie:
...вона чистила рибу,а він її жарив!
Аватар користувача
tohin
Козак
Козак
Повідомлень: 484
З нами з: 19 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення tohin »

Присвятили недільний ранок виїзду на улюблену річку. Я і Льоша з нахлистовими снастями, а Nikolas і Сан Санич зі спінами.
Ми стали на виході з повороту де починаеться прямий відрізок річки і вона мілкішає, а колеги попрямували вниз по течії. Буквально з перших закидів Льоша заробляє декілька покльовок на жука. Це добряче піднімає настрій, так-як погода перед виїздом не радувала і більш-менш спрогнозувати, як проходитиме рибалка, було складно.
Після декількох невдалих підсікань, Льоша все ж таки бере першого головника, маленького але такого жаданого.
В мене глушняк, тому що через зайнятість на роботі не було часу в'язати жуків і я пробував полоскати запрезентованого другом, але в ньому був один маленький нюанс, який зіграв роль. У жука був червоний звдок. Аналізуючи риболовлю, зрозуміли що будь-яка муха, що мала червоний елемент в оснащенні абсолютно ігнорувалась, і в спінінгістів склалась аналогічна ситуація, блешні з червоними мухами на трійнику не привертали уваги лобастого.
А тим часом колега змінив місце, пішов нижче по течії. Незабаром я біг по берегу, щоб сфотати вже більшечкого головника
Зображення
спрацював той самий жучара на який було піймано всіх попередніх головнят, ну це між тим першим і цим більшеньким :-)
Згодом я змінив позицію, ставши ще нижче від напарника, і почав облов прибережної смуги, яка включала сам уріз води і ближніх метрів 4-5, жук зажбурювався проти течії і сплавлявся, подавали з ляпом, хоча особливих переваг не виявили, покльовки і виходи траплялись як при ляпанні так і при простому сплаві, але сплавляти потрібно було не мало. Я причаївся за кущиком викінвув більш ніж 9 метрів шнура, ляпнув, сплавив вздовж берега, і тільки коли жук проплив повз мене і я надумав перекидати, трапився чудовий вихід і внятна клювака
Зображення
В окулярах, на відстані близько 5 метрів від бережка покльовка спостерігалась просто ульотно, голавчик вискочив з глибини, різко, з розворотом і характерним бульком взяв жучару і юркнув вниз, але тут його чекала халепа, трішки повпиравшись і декілька разів пірнувши в траву, він був доставлений на берег, сфотканий і втоплений в рідній ріці. Емоції переповняли мене, ще хвилин 7, що стало причиною провтику другої покльовки, яка трапилась буквально через проводку, на цей раз атака відбулась на перших сантиметрах. Хлюп, проплив, кілька стріпів для підбору шнура і БУБУМ, а я під враженням від попереднього :ps_ih: і на повному втику....
....підсік, але занадто пізно.
Активність риби спостерігалась весь ранок і аж до 11 години, потім поволі почала згасати.
Доречі один, не слабий чувак, який живе біля коряжки, яка лежить, за серединою річки, ближче до протилежного берега, вискочив за пташкою, що пролітала низько над водою, їй пощастило з реакцією, бо могли і з'їсти, я встиг побачити пів корпуса того кабанчика, скільки в ньому ваги я навіть уявити не можу :sh_ok:
Загалом Льоша піймав десь біля п'яти, одна покльовка нормального дорослого лобастика, якого він не зміг підняти і серйозний бульк на імітацію подьонки з крильцями, у мене один взятий, один - мимо і одна уклєйка (в перерві між жуками трішки полоскав сухаря)
Виїзд вдався, для себе зрозумів не мало потрібного. З нетерпінням чекаю наступних вихідних!
...вона чистила рибу,а він її жарив!
Аватар користувача
tohin
Козак
Козак
Повідомлень: 484
З нами з: 19 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення tohin »

Вчора видалась можливість побувати на улюбленому місці на нашій ріці. Посприяв скорочений робочий день. Було вирішено не гаяти вечір дарма, а проїхатись, провідати Горинь.
На точку добрались близько 19 години, трішки часу втратили на заправці, купили снікерсів, які посприяли кльову :dan_ser:
Розпаковуємось, оснащуемось і, хто до води, а хто у воду :hi_hi_hi:
Відразу ставлю для розвідки жука, немаленького, сантиметри 3.5, і буквально через 7 - 10 хвилин заробляю перший вихід, який вдалось реалізувати:
Зображення
радість, фото і назад в воду, і я і голавлик :)
Прохожу від місця покльовки 4-5 м вверх проти течії і за 10 хвилин ще один вихід, я б навіть сказав вибух, бо в момент коли крепкий головень бере жука з поверхні, вода буквально вибухає, жук зникає і після підсічки відчуваєш супротив, як він тягне вниз по течії і давить в дно, і все це відбувається як на долоні.
Зображення
Радості немає меж :ya_hoo_oo: Але проходить ще близько 10 хв і ще один, брат близнюк першого, розриває поверхню своєю появою. В мене просто ейфорія :ya_hoo_oo: :dan_ser: :ya_hoo_oo:
Наступного виходу довелось чекати хвилин 40, мабуть через це (розслабився :jn_pu_sk: ) а може і ні я його не реалізовую, проте це здорово підіймає адреналін і стимулює працювати уважніше і сконцентрованіше.
Не проходить і 15 хв , як ще одненький лобастик починає гнути "МуХОМЕТА"
Зображення
Зображення
Цікаво, що перші взяли в 3-4 метрах від урізу трави, (яка доречі сильно розрослась в порівнянні з минулим роком і неслабо дошкуляла походу рибалки, чепляючись за мене, сумку і шнур) а останній взяв фактично в самому березі, проте на краю шматка трави, який облизувала течія.
Пройшов ще 7-9 метрів вверх і заробив дуже великий бульк, дав итримку, але не засік. Не зважаючи на те, що з татком в цей раз повоювати не вдалось :dra_chun: результатом вечірньої вилазки, я більш ніж задоволений!!!!
...вона чистила рибу,а він її жарив!
Аватар користувача
Samuraj
Козак
Козак
Повідомлень: 352
З нами з: 26 квітня 2010, 15:09
Телефон: 321123
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення Samuraj »

Тоха, красиво! :co_ol: Пора аватару менять... :)
Аватар користувача
volf123
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2009, 01:00
Звідки: м.Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення volf123 »

+100 як на мене 2 з верху саме та!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Вітаю всіх. Нарешті зареєструвався на форумі (Антон, дякую). Сьгодні зробив мабуть останній сплав на плоту по звичному маршруту - р-н Азоту. Попробував переключитись з жука на мокру та німфу - півтори години полоскання нічого не дали. Ніяк не можу навчитись контролювати проводку на плаву. Ніби все роблю як треба - а результат поки - 0. Переключився на жука (на №6). Не зразу але пішло. Сьогодні головень стояв на перекатах (минулий раз, в середу, перекати мовчали, працювали обратки за коряжниками) і після 11-ї перший вихід і ... схід - невдала підсічка, а був десь біля кг. Наступний перекат і ось перший. Заковтнув жука по самі гланди - прийшлось забирати - грам 600-700. І час закінчувати рибалку. На цьому все
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Щось не вийшло вставити фото, Ось він. Прикро, що прийшлось забирати - звичайно відпускаю.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Вирвався вчора на кілька годин на Горинь без плота з тенкарою. Було 4 виходи на жука (мленького на №8) в затишках на перекатах і один схід (грам біля 300-400). Була мета - розловити мокру муху -але... І під берегом, і на вільний дрейф, і на анімацію, і на розгін - 0. Щось роблю не так :ny_tik: . Потік носок вейдерів (нормально - вилив стакан води :-( ) так що сплави тепер уже в наступному сезоні. Буду ремонтувати.
Муха має літати!!!
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення AndreyK »

oles писав:На голубий в неділю на Горині був вихід щуки, але...
С берега или сплавлялись?
Холодновато уже для стриммеров на Горыни - большинство щуки уже ушло из прибрежной травы на бровки, поглубже...
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

З берега, сплавом вже холоднувато. Вихід був після перекату під берегом
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Вчора, 2-го травня, був в р-ні Азота. Вода ще досить висока - метра на півтора вище звичайного рівня і ще мутна. Поверхневої активності не спостерігалось. В зв"язку з вильотом хруща був налаштований на ловлю на жука. За 4 години всього один вихід, але прогавив та погано підсік - кілька секунд і схід. Своє задоволення отримав. Зробивши обхід улюбленних місць повернувся туди знову, але - тиша. Навіть живі хрущі, що барахтались в воді рибу не цікавили.
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

12-го був на Горині. Вода вже майже спала, але підходи до води ще дуже в"язькі. Брав з собою Коловський свіч 3/4.
Звернув увагу на поверхневу активність в одному місці, але жук був проігнорований. Ставлю мокру на 16 гаку (фото в "Мухах") - і пішло, що не проводка, то уклійка. Але такий "геноцид" був не в моїх планах. Пішов далі. Головень був дуже прошений - всього кілька виходів на жука і 2 невеликих грам 200-300 (на щастя були не сильно травмовані і випущені).
Але вважаю, що не даремно провів час - накінець-то розловив мокру муху і обловив не заслужено забутий свіч (про це в відбовідній вітці).
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Вчора відкрив сезон ловлі з плота. Приблизно знаючи ситуацію на річці (висока вода, виліт одноденки) на "трофейну" рибалку не сподівався, тому зосередився на тенкарі для більш делікатної ловлі. Заодно випробував свої саморобні шнури - скручений в пальцях флюрокарбон. Шнури себе виправдували - 5-метровий шнур давав непогану презентацію і навіть пробивав середній вітер.
Як і очікувалось активність проявляла молодь клена і мегахижак уклійка. Щоб відсікти зовсім юних і не травмувати їх зайвий раз поставив максимально великого для тенкари жука на гаку №6. В результаті до десятка голів до 200 г, один до 300, і ... 2 мегахижака (навіть розмір жука не відсік місцевого тарпона). Розмір жука не давав можливості голавликам його заковтнути,тому вони не дуже травмовані відразу ж випускались. В кінці маршрута не витримав - налаштував свіч і "вдарив" по головлю "штиблетом" №4- отримав гарний вихід чогось крупнішого - пару секунд і ...схід
Порадувала велика кількість молоді клена - виходи на кожний вдалий по місцю закид.
Горинь котрий раз підтверджує своє ім"я - весняний паводок цього року "насадив" зелених дерев серед річки, по-обвалював береги, з води це дуже помітно. За Метковим трохи провтикав і ледве не "заблукав" в зеленому гаю серед річки (добре попотів працюючи ластами). Взагалі із-за високої води і сильної течії перший заплив вийшов трохи екстримальним і швидким - пройшов звичний маршрут на 1.5 години швидше.
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

16 червня сплавлявся по звичному маршруту. Ловив тенкарою. Спочатку на мокру і німфу, потім переключився на жука. На мокру на 14-16 гаку - відразу ж уклійка, так само й на німфу. Надоїло поставив "монтану" на 10 - результат - голавлик біля 300г.
Переключився на жука - і зразу ж бонус.

Спочатку подумав - жерешок, до кіло - нічого особливого. Хоч на тенкару (повідок 0,14) екстриму трохи було. Зняв на телефон, відцепив і випускаючи, звернув увагу на бокові плавники. Засумнівався. Переглянув фото на телефоні - і пожалкував, що не приділив улову достатньої уваги, бо не так часто чехонь такого розміру зустрічається в Горині. Так це таки чехонь. По розмірам: довжина (майже об"єктивно) - більше 35 см (ширина підсака - 35), вага (об"єктивно) - більше 0,5 кг, (суб"єктивно) - 600-700 г.
Ще були дрібні голавлики та жерешки. Переключившись на серйознішу снасть і наживку, отримав два серйозних вихода - і все. Вся риба була випущена, крім кількох уклійок для кота.
Так що тенкара на Горині - рулить! (Правда, поки що на сплаві)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Муха має літати!!!
Аватар користувача
oles
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 61
З нами з: 30 вересня 2012, 10:14
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Горинь

Непрочитане повідомлення oles »

Трохи з запізненням - жук на який спокусилась чехонь ("клітка" - 3,5х3,5 мм)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Муха має літати!!!
Відповісти

Повернутись до “Звіти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей