Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Спілкування про рибалку, рибну ловлю і вилов риби
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Відкриваю цю тему, щоб ділитись досвідом використання різного колючо-ріжучого спорядження в умовах рибної ловлі та різного роду відпочинку. :fishing:
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Сам під час виїздів на природу користуюсь декількома ножами, відштовхуючись від специфіки використання та призначення. Основними характеристиками для рибацького чи кемпінгового ножа вважаю: міцну ергономічну рукоять з неслизьким покриттям (бажано резиновим), надійна та якісна сталюка правильної гостроти та строю. Для тяжкої роботи (стругання дерева, рублячі дії, виготовлення кілків, копання ( :-) ), розбирання дичини, чистка риби) краще використовувати на мій погляд ніж з фіксованим лезом (надійні, так звані фікседи), сам активно користуюсь ножами фірми Mora, наприклад моделі 711 (вуглецева сталь, міцна та надійна - 58-60 по Роквеллу, але боїться вологи), Companion SS (нержавіюча сталь), 2000. Ручки у цих ножів - резинопластик, низька ціна, ідуть в комплекті з хорошими пластиковими ножнами.
Для нескладної роботи (нарізання продуктів харчування, правка вудок) використовую компактні розкладні ножі різних виробників. Наприклад досить вдалими як на мене є: Ganzo 704 (вдалий механізм відкривання-закривання ножа, непогана сталь, однак досить коротке лезо), Cold Steel Kudu (непогана сталюка, досить довге лезо, надійний замок, але дуже важкий для багатьох в плані закривання, що пов'язано зі специфікою механізму), є декілька рядянських роскладачок з відкривачками, пилками та іншими різного роду знаряддями.
Важливою характеристикою для рибацького ножа я вважаю - невисоку ціну, оскільки вони дуже часто мають ризик глибоко пірнати :smilefish: . Хоча в багатьох виробників є лінійка рибацьких ножів-поплавків, але ця особливість часто впливає на їх міцність.
А, якими ножами користуєтесь Ви?
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Хм, цікава тема. Розкажу і я. Сам користуюсь отаким http://www.euro-knife.com/grand-way/grand-way-2256blp/ - призначення - стругання кілків, нарізання продуктів, самозахист від гопоти. Лезо із 440с сталі - блищить на сонці як у кота я.., плаває. Для відкривання консерв - ніж не використовую вже дуже давно, купую їх зі спеціальним язичком. Для важкої роботи - рубання, копання є відповідно сокира і лопата. Взагалі із інструментів маю щипчики на ретрівері - перекусити жилку, шнур, зменшити вагу тягарця на лісці., + маю невеличкі плоскогубці і звичайно голку. Таким набором інструментів можна провести будь-яку операцію. Різного роду мультитули взагалі "прєзєраю" ::yaz-yk:
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Захист від гопоти таким ножем? А, ти його весь час з собою носиш? Взагалі форма самого клинка - непогана, якщо там дійсно 440с, тому що в мене особисто були проблеми зі скінером (мисливський, короткий, заокруглений ніж для знімання шкіри з дичини та скобління) цієї фірми (Grand Way). Купував його мій товариш у Рівному у мисливському магазині, сталь - пластилін (або незакалена 40х13, або 420А чи щось кастрюльне :facepalm: ), точився і правився добре, атримав заточку дуже погано! А, дерев'яна ручка як при намоканні? А, рибу чистити запахи не лишаються?
Консерви я також намагаюсь відкривати спеціальною відкривачкою, але бувають моменти в житті... Мультитули також вважаю непотрібними рибаку, оскільки на них часто є багато лишнього (біти з бітотримачем, специфічні викрутки), а важать вони часто немало. Краще дійсно мати спеціалізований реманент (щипчики, бокорізи і т.д.). Мультитули ідеальні для тих, хто подорожує велосипедом, мотоциклом.
Максимальна специфікація інструменту - це задоволення, універсальність - скоріше часто вимушена необхідність. Наприклад, є люди, які полубляють ножі із сіррейторною заточкою (зазубрини на лезі), хтось полубляє свинорізи у стилі "Рембо" з 20 сантиметровим товстим лезом, великою гардою і глибоким кровостоком. Кожному своє :a_g_a:
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення trans »

А які відзиви про швейцарські складні ножі Victorinox та Wenger?
Надумав собі купити, але ще точно не визначився.
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

По Victorinox - велика кількість підробок. На моделях старих серій сталь була кращою.
По Wenger - відзиви непогані, мається на увазі модельний ряд серії Ranger, ле ціна дещо завищена.
Люблять ножі цих фірм за універсальність і відносно малий розмір та вагу. Ось така у мене інфа.
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

ВІд гопоти із розслабленою кистю надрізи в районі пуза робить як по маслу. Увесь час не ношу, тільки на риболовлі на поясі в чехлі. Дерево що мокре- що сухе якось не відчуваю різниці. Стосовно запахів не нюхав, щойно понюхав - пахне деревом:) Сталь добротна, я б не писав просто так.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Вітаю. Тобі пощастило зі сталюкою :bra_vo: А, де купував ретрівер і яка ціна?
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Ретрівер подарували. В Сапсані здається були, та й в інтернеті море. Можна брати самий дешевий, там конструкція - тьху, тому економити нема на чому. Ціна в районі 70-100грн. + окремо щипці але воно того варте.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

Дякую :bra_vo:
Ничто человеческое - мне не чуждо!
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення SPIN »

подивляюсь на Opinel №9 Inox:
Длина общая: 205 мм.
Длина клинка: 90 мм.
Толщина клинка: 2,0 мм.
Режущая кромка ножа: гладкая
Марка стали: Sandvik 12C27
Ножны: Складной

а також Mora Craftline HighQ Allround:
Длина общая: 215 мм.
Длина клинка: 96 мм.
Толщина клинка: 2,0 мм.
Режущая кромка ножа: гладкая
Марка стали: Углеродистая
Ножны: Пластик

що скажете?
Аватар користувача
dop3
Ледар
Ледар
Повідомлень: 36
З нами з: 26 березня 2014, 17:44
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення dop3 »

На рахунок Opinel №9 Inox: ніж дуже простий і якісний, надійний замок, хороша сталь. Основний недолік я вбачаю у матеріалі рукояті - дерево (там вони частіше букові, є вишня і щось ще), при намоканні розширюється і ніж погано відкривати і закривати, вбирає запахи. Кажуть, що допомагає проварювання у льняній олії.
Mora Craftline HighQ Allround - якщо я не помиляюсь буває лише з вуглецевою сталюкою, а вона боїться вологи. Ця серія по роботі з деревом і має товстіше лезо - 3,2 мм (хоча часто пишуть 2 мм, у мене був такий ніж (з сіренькою ручкою), але пішов на подарунок). Ніж простий, ручка міцна, ергономічна та неслизька, сталь дуже тверда. Якість як завжди на рівні :co_ol: Замість цієї моделі порадив би подивитись на Companion MG SS, там ергоміка схожа, а сталь - нерж.
Ничто человеческое - мне не чуждо!
yurik
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 14 листопада 2011, 20:55
Телефон: +380671601096
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення yurik »

Згоден , що на риболовлі без ножа ніяк !
Коротко про свої ...
1. Victorinox
біля 10 років тому прибдав такий
http://victorinox.in.ua/product_info.ph ... ernyi.html
Враження - тільки позитив !
Але був загублений , і на заміну взяв із розширенимим функціями такий
http://victorinox.in.ua/product_info.ph ... ernyi.html
Функціонал ширший , дуже корисні плоскогубчики для дрібних робіт ( настільки якісні , що відкушую ними жилку при прив"язуванні гачків ) ,
пилка часто виручає , викрутки є різні , теж часто потрібні .
А пінцетом якось прямо біля річки діставав кліща ...
Бажано лезо із фіксатором , так набагато надійніше , але в таких більші габарити .
Але як писалось в попередніх повідомленнях , є деяка різниця ...
Склалось враження що в новішому м"якша сталь і перегородки в середині вже не із н/ж сталі , а з алюмінію ... на підробку не схоже ,
видно просто здешевляють виробництво ...
2. Mora
http://nozhik.com.ua/c52-Nozhi_MORA/p25 ... chaya_stal
Користуюсь біля року .
НЖ сталь , гострий , корисний для чищення риби , картоплі і т.д... ( бо складник забивається і потім треба довго й ретельно промивати )
Ідеальний в якості "кухонного ножа" на риболовлі і просто на відпочинку

Висновок
Якщо необхідний один ніж на всі випадки , то краще складний Viktorinox ( або щось подібне ) із широким функціоналом ( спінінгова ходова рибалка ,
виїзд на короткий час - те що треба !) Головне аби не попала підробка ... але можна знайти і не такий іменитий бренд , але пристойної якості , бо у швейцарців - ціна не маленька .. але якість того варта ...
Наприклад , маю маленький мультиінструмент , куплений колись за 40 грн , але досі робочий ! Виробник Grand Way .
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Вдалий ніж для завзятого рибацюги!

Непрочитане повідомлення SPIN »

порадив би подивитись на Companion MG SS, там ергоміка схожа, а сталь - нерж.
знайов, що є повноцінний аналог "Мори", який значно дешевший:
BAHCO 2444
Відповісти

Повернутись до “Загальне”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Ahrefs [Bot] і 3 гостей