р. Дністер

Звіти про фідерну рибалку. Вісті з водойм
Аватар користувача
ilya
Абориген
Абориген
Повідомлень: 116
З нами з: 30 травня 2010, 10:12
Телефон: 0964558202
Контактна інформація:

р. Дністер

Непрочитане повідомлення ilya »

Доброго всім дня! Відвідали ми одну цікаву водойму! Трошки далеченько від Рівного, але воно того варте :a_g_a:
Отже, виїхали ми в неділю в 11 дня з Рівного на водойму, вона не є такою секретною, впевнений що форумчани про неї добре знають :-) В дорозі були майже 7 годин і перед нами відкрилася ось така картина
P1170902.JPG
і з цієї точки ми проїхали ще 8 км по грунтовій дорозі.
Підїхавши до самого берега побачили що рівень води вищий ніж минулого року, але настрою це не зіпсувало. Спочатку як завжди легенький перекус і в бій. Хтось ставить палатки, хтось качає лодку а я розкладую фідери.
P1170813.JPG
Але була проблемка, метрів за 30 від берега йшла полоса трави і тільки за нею починалася більш-менш пристойна глибина 5-6 м! Я заліз в лодку трохи ехолотом пробив дно і знайшов ямку 9.5 м, але вона знаходилася метрів 80 від берега! В цьому напрямку ми всією компанією взялися чистити прохід в траві, що б вранці приступити до самої рибалки :-) Вже почало темніти, я замішую майже відро корма і закормлюю місце!
І ось, 4 ранку я вже роблу перші кидки, трохи незграбні коридорчик в траві всього метрів 10-15 зробили і часто при витягуванні кормушка заходила в траву і приходилося трохи понагружати фідера)) По цій же причині повідки ставив 0.18- 0.22, кормушка 50-60-80 грамм! Ловив двома фідерами, так було найзручніше.
Скажу коротко в перший день покльовок 0 :-( В обід знову серьйозний закорм, але ввечері знову 0 :ny_tik: Настрій поганий, вода впала на 60 см, піднявся пристойний вітер!
Ввечері гарно "повечеряли" для підняття настрою :-) і я вирішив посидіти вночі, в надії що лящ всетаки підійде на мій корм. На годиннику 1 ночі глухо..... вітер заспокоївся, жаби розриваються, шум на все водосховище, 2 ночі вже думаю про сон, за фідерами особливо не слідкую з товаришом пішли варити каву до вогника...... 2.40 і довгоочікуване бряжчання дзвіночків, ми зриваємося з місця, кидаємо каву і як коні через лавки, казанки рвемося до фідерів :-) Підсвічую ліхтарихом а фідер скаче на підставці)) Сильна підсічка і щось тягну)) підвівши до берега виблискує широкий бік ляща) на око близко кілограма! Настрій відразу покращився, перезакидкю 5 хв знову фідер зривається з місця...підсічка.... і трошки менший вже на березі! Але на цьому все :-( аже до 20 години наступного дня, вранці невеличка фотосесія
Натупний весь день кльову немає і ми вирішили трошки покататися, подивитися рельєф, повивчати ехолот..... і сходити на протилежний берег до джерела набрати води. Знайшли русло метрів 200 від берега, різкий звал від 8 метрів до 30-35 :sh_ok: вся риба на бровці 10-15м
Ну отже наступив вечір знову закорм, знову фідери в сторону ямки, докидував я до звалу в 7-8м, далі фізично не вистачало сили)) І година 20 вечора і почалося, були моменти що не встигав два фідери підскати підлящик в середньому 700-800 гр, активний кльов був до години 22 потім обрізало.... я поседів ще до 1 ночі і пішов перекімарити....
День третій..... ранок..... світає.... перші кидки і відразу покльовки вскочили парочку трошки за кілограмм і впринципі потроху покльовувавло весь день ввечері зважування, і в садку 13 кг і лише лящ, декілька карасиків грамм по 400-500 і попадалися карпики грамм по 200, звісно їх відпускав. До вечора оскому вже збив) вирішую вночі виспатися.
День четвертий..... піднявся аж в 6 ранку знову кормлю, помаленьку покльовує підлящик грамм по 500, крупніший не спокушався. Це була середа, на всіх рибацьких місцях які знаходяться по всьому березі є тільки ми і ще одна компанія знайомих хлопців теж з Рівного, вони доречі "порвали зону" повністю)) моїх 13 кг вони виловлювали за 4 години)) норму вилову всі знають, але це їхня справа. Частенько ходили до них, набиралися досвіду і не тільки :fishing:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
ilya
Абориген
Абориген
Повідомлень: 116
З нами з: 30 травня 2010, 10:12
Телефон: 0964558202
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення ilya »

Продовження......
В той же день ввечері заїхали на місце між нами і хлопцями з Рівного компанія "слуг народа" і почалося п"яне, дике іржання..... музика.... сирени.... крики в рупор..... :wall: :wall:
І ось останній день, я в 4 ранку вже слідкую за фідерами всі ще сплять.... знову покльовує підлящик, влітають знову парочка закілушних...... і в обід знову зважування і ще плюс 11 кг до загального улову.
Півтори години на збирання і назад в дорогу.... В острозі попали в грозу, води на дорозі по коліна думав же ехолота до машини чіпляти :-)
Ось такий вийшов відпочинок.... надіємося ще туди попасти поки відпустка ! Всім НХНЧ!!
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Дністер?
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
os1
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 309
З нами з: 10 грудня 2009, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення os1 »

Гарний звіт (звіти). Дякую. Пиши ще. :co_ol:
Але в чому полягає глибокий зміст секретності чи прихованості цієї водойми? :nez-nayu:
Аватар користувача
ilya
Абориген
Абориген
Повідомлень: 116
З нами з: 30 травня 2010, 10:12
Телефон: 0964558202
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення ilya »

Секретності впринципі ніякої, не хотів створювати нову тему)
Так це Дністер, а саме Бакота район села Колодіївка!
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення stal1n »

Ви не будете проти, якщо я створю все-таки нову тему і перенесу туди повідомлення?
Звіт хороший, напишіть лишень(якщо не секрет) про прикормку й наживку
дякую
P.S. мрію хоча б колись потрапити на таку, дійсно, рибалку
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
ilya
Абориген
Абориген
Повідомлень: 116
З нами з: 30 травня 2010, 10:12
Телефон: 0964558202
Контактна інформація:

Re: Прихована водойма

Непрочитане повідомлення ilya »

Звісно не проти нової теми!
Що до прикормки то в основі була "універсальна прикормка by stal1n" яку я благополучно використовую вже другий рік і дякую вам за рецепт на "Рибній мапі"!
З наживок пробували горох, перловку, кукурудзу але працювали тільки все тіж опариш+черв"як!
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Дністер. Колодіївка

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Доброго всім дня. Ну дуже насичене в плані риболовлі вийшло літо. На додачу до того всього, ще й випала нагода відпочити разом із сім'єю на дністровському водосховищі. Виїзд у понеділок о 3:00, фольц кадді набитий під зав'язку: водій - батя, штурман - я, і ще 3 члени екіпажу, в багажнику 2 човна, мангали, каструлі, ціла батарея снастей і ще море всякого непотребу, вообщем їхали так:
ЗображенняЗображення
Всього наш караван складався із 4-ох автомобілів разом біля 20 чоловік:
ЗображенняЗображення
Десь в районі Шепетівки потрапляємо в густий туман, 20 метрів попереду нічого не видно - скидаємо швидкість:
ЗображенняЗображення
Далі Хмельницький:
ЗображенняЗображення
О 6-ій ранку проїжджати це ринкове місто - просто пісня, ні людей, ні машин.
ЗображенняЗображення
Близько 9-ої ранку виїжджаємо на гору і відкриваються краєвиди:
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Ще з пів-години блукання полями-горами і знаходимо нашу стоянку:
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Прибули і відразу у воду. Вона - просто капучіно!!
ЗображенняЗображення
Розбили табір, він виглядав приблизно так:
ЗображенняЗображення
Якось не до риболовлі в перший день було, хоча зайшовши в забродку чуть вище колін за пів годинки на мансовский твістерок вмовив штук 6 окунчиків, 2 бичка і навіть судачка, все відпускав.
Далі вечоріло, вогнище, мангал, ковбаса, півас......
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
А батя часу дарма не гаяв і таки лупанув одного лящика:
ЗображенняЗображення
Наступного дня раненько я проспав, а от ввечері таки вибрався на воду. Зимова вудка для блешніння із примотаним скотчем саморобним кивком і чудо мормишка. Ось вони - пацантре:
ЗображенняЗображення
Вони ж, кілограмовий лящик в майонезі під часничком печений на вуглях:
ЗображенняЗображення
Таких було багато, всіх не фоткав, щоб нікого не травмувати, а ще плотва і просто всюдисущий бичок.
Наступного дня, раненько, я таки встав, компанію в плаванні мені склав єгер Толік, який любязно показував ямочки, столики й інші перспективні місця, завдяки йому я впіймав першого в житті рибця (сирть):
ЗображенняЗображення
А також Вирезуба!!!! якого я, нажаль, не фоткав, бо в човен не взяв фотоапарат, а на берег його везти не можна: http://redbook-ua.org/item/rutilus-frisii-nordmann/
Берег на якому була наша стоянка - пологий, а протилежний до нього - скелястий, так от там є джерело, до якого я мав нагоду сплавати...
Скелі мають отаку структуру:
ЗображенняЗображення
Важко навіть уявити, скільки тисяч років все це формувалось...
Вглиб гори входить тунель, із якого й витікає джерело:
ЗображенняЗображення
Дуже гарні квіточки ростуть там, майже без доступу світла:
ЗображенняЗображення
А сама вода сочиться крізь скелі:
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Коли гріб назад (по відчуттям близько кілометра), то посередині плеса нас майже не застала буря:
ЗображенняЗображення
Повинен відмітити наступне: погода там дуже мінлива буквально за 10-15 хвилин кристально чисте небо змінюється бурею із проливним дощем. Проте я догріб:) і навіть встиг залізти в намет перед тим як фуркнуло, хвилі були до метра висотою...
Зате після бурі, залиті промінчиками сонця гори - краса:
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Обов'язково поїду туди ще, незаймана природа, море риби, чарівні русалки, рай....
П.С. На деяких фото я у футболках із написом "Льонокомбінат", то не реклама, і жодного відношення до цієї організації я не маю, то перед виборами роздавали халявні футболки, а тканина там класна, отож...
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р. Дністер

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Пусть и с опозданием, но всё же напишу небольшой отчёт. В прошлом году не писал, так напишу хотя бы в этом. :-)
С 13 по 16 августа побывал на Днестре в районе Бакоты, на восточном берегу самого залива. По приезду еле нашли свободное место для стоянки - практически весь берег занят, и это не смотря на середину недели! :sh_ok: Не так много рыболовов, как просто отдыхающих с семьями и детьми. Уровень воды, как и везде, очень низкий, не хватает метра полтора, наверное. Вода отступила от обычной береговой линии метров на 30 минимум, и за те 4 дня, пока мы были - уровень воды упал ещё сантиметров на 15-20. Последние метры "свежего" берега перед водой покрыты засыхающими водорослями и многочисленными раковинами дрейссены, гниющими под жаркими солнцем - запахи стоят ещё те, не для слабонервных. :-)
ЗображенняЗображення

Как обычно для Днестра, прибрежное мелководье покрыто густым слоем подводных зарослей, в основном "крапивки", так что пришлось обустраивать себе место для ловли - лезть в воду (благо, вода была очень тёплая) и выдирать всё это, освобождая проход. Хотя всё-равно полностью вычистить невозможно и в первый же день я оставил в траве 5 поводков, оборванных вместе с рыбой. Место нам попалось довольно удачное в плане подводного рельефа и уже недалеко от берега начинался свал в глубину, на дистанции заброса фидером эхолот показывал 5-5,5 м. Весь световой день отлично клевала увесистая плотва 150-300 г, хорошо отзывавшаяся на прикормку - после закорма точки 5-6 кормушками поклёвки начинались уже при падении кормушки - иногда ещё даже не успевал толком натянуть квивертип фидера, как уже шли поклёвки. В таком темпе ловить можно было только одним удилищем, двумя успеть нереально. Правда, не смотря на приличный размер рыбы, поклёвочки были ну очень нежные - такие неуверенные подёргивания, что даже при использовании самого мягкого кончика сложно было понять, когда наконец можно подсекать, разве что чисто интуитивно. :-) В результате, много холостых подсечек, хотя пробовал играться и длиной поводка, и размером крючка... Увы, как оказалось, чуть ли не каждая 4-5 плотвица была с большим вздувшимся пузом - внутри огромный солитёр. :facepalm: Так что после первого дня ловить днём я перестал.
После захода солнца, с наступлением темноты плотва "выключалась" и около 22 часов появлялся подлещик. На прикормку отзывался так же хорошо, и поклёвки были мощные, часто рыба самозасекалась. Крупных экземпляров не было, основная масса рыбы около 400-500 г, за всё время ребята поймали только одного килограммового подлещика, у меня же было лишь несколько самых крупных 700-800 г. Первую ночь я пропустил, а две оставшиеся ловил до 4-5 часов, пока не надоедало, и затем на утро шёл спать. Ребята пробовали ловить на рассвете - подлещик ещё клевал, но уже вперемешку с плотвой. Рыба конечно не трофейная, зато по поклёвкам оторвался за весь сезон. :-)
Подлещик и у меня, и у товарищей был весь чистый - ни одного с солитёром, в отличие от плотвы.
Зображення

Прикормки использовал из прошлогодних запасов - в первые дни VDE Kastaar и BRX, затем Sonubaits Dutch Master Feeder Mix Gold и Flagman Big Fish Feeder плюс различные жидкие и сухие добавки. Но при таком количестве рыбы наверняка можно обойтись и более дешёвыми кормами. Ловил в основном на опарыша, пробовал и червяка - но каких-либо ощутимых преимуществ с ним не заметил, а мороки больше, поэтому в дальнейшем насаживал только чистого опарыша. Кормушки оптимальные были 40 г - они позволяли моими удилищами при силовом забросе более-менее стабильно добрасывать на большую дистанцию до клипсы, но при этом ещё достаточно хорошо всплывали при вымотке, в отличие от более тяжёлых. Приходилось использовать кормушки с крыльями - только они быстро поднимались над дном, с другими типами кормушек рыба часто упиралась в бровку и уходила в донную траву, что часто заканчивалось обрывом поводка. Вначале использовал на поводке 0,14, но после потери пяти поводков перешёл на 0,16 - обрывы стали намного реже.

Так же немного половил спиннингом, но об этом в другом разделе.

Вот вкратце и всё. Поездкой очень доволен - рыбалка на Днестре замечательная. И пусть крупных лещей у нас там не было и их надо было искать в других местах, зато клёв отменный, давно я на такой не попадал. Единственный минус - мы попали как раз на пик жары и это было очень утомительно, плюс рыба в садках при такой температуре очень быстро портится и надо сразу что-то с ней делать. Комаров практически не было, зато на стоянке в лесу было очень много ос, которые изрядно надоедали, плюс около воды очень много какой-то мелкой мошки, как только включаешь налобный фонарик - она сразу залепляла и нос, и рот, и глаза и уши, никакого спасения. Единственный выход был пользоваться тусклым красным светом - на него мошка не слеталась.
Хотелось бы побывать тут ещё раз немного позже, когда будет уже прохладнее и не будет так много отдыхающих. А то люди на соседних стоянках поражали - откуда у людей столько здоровья, пить 4 дня подряд при такой жаре а потом ещё и так орать песни заплетающимся языком? :-) Такие певцы немного портили идиллию ночной рыбалки.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: р. Дністер

Непрочитане повідомлення stal1n »

Відпустка на річці Дністер. Звіт з рибалки Бакота, 19-24.06.2016

Компаньйони: Тарас Квартерчук(далі Т.), Олександр Кватерчук(далі О.).
Погода: літо.
Рівень води: від початку берега до зрізу води було метрів 20.
Час ловлі: ловив переважно з четвертої ранку до дев'ятої-десятої. Вечорами кльов був гіршим. Вночі майже не клювало. А от у моїх компаньйонів кльов був лише в саму спеку, з дванадцятої до шістнадцятої.
Місце: десяте місце.
Вартість рибалки: за 5 днів риболовлі за трьох людей ми заплатили єгеру 170 гривень.
Зловлено: кожного дня по-різному, загалом десь 30 кілограм різної риби, переважно підлящики 300-500 грам.
Наживка: у мене найкраще лящ клював на хробак. На опариш клювала плотва й лящ 50/50 і в основному зранку. В Олександра лящі ловились на пінопласт.
Прикормка: перші три дні розгодовував місце прикормкою власного виробництва, далі план був ловити на Traper. Але особливого ефекту це не дало. Олександр прикормлював запареною товчею і вареним пшоном.
Снасті: тяжкий фідер, але на третій день приноровився закидувати на потрібну дистанцію й медіум фідером(замінив котушку і шнур).
Це була моя мрія: потрапити на річку Дністер, в місце, яке називається Бакота. Радість життя полягає в тому, що інколи твої заповітні мрії збуваються :)

Кому ліньки читати цю простиню тексту, можете відразу мотати до розділу "Висновки" та переглядати фотографії в галереї, кожну з них я підписав.
День перший

Побули в 19:00, місце №7 на яке ми розраховували, було вже зайняте. Довелось стати на №10, О. стає тут постійно. До зрізу води від лісової посадки метрів 20. Останні метрів 5 — багно, в якому я різав собі босі ноги ракушкою. Нічого цікавого на дні не передбачається, просто плавний спуск з водоростями. Хлопці пропонують перевозити мене човном на той берег. Настрій не дуже.

Зображення
Весь підхід до води зарослий кущами і водоростями

Ввечері плавали з ехолотом через Дністер. Глибина русла 33,8 метра! Що цікаво: риби на глибинах взагалі немає, вся вона стояла у півводи над перепадами і бровками, не далеко від берегу. Біля скель дуже різноманітне дно. Риба там стоїть в 15 метрах від зрізу води. А якісь рибалки, що там відпочивали кидали свої донки на 50 метрів вперед, в пустелю.
Найбільший звал, який я побачив на ехолоті, склав 7 метрів! Сім метрів відвісної стіни!
Також ми роздивились і наш пологий берег. В 50 метрах глибина вже 3,5 метра і там також є різна риба. Настрій покращився. Всю ніч йшов сильний дощ і була гроза.

Зображення
Глибина на руслі 33 метри, а вся риба на 7-9

День другий

Я думав, що на вулиці дощ і негода, тому й не встав з будильником. Виліз з намету о 5:15. Ловити тут можливо лише тяжким фідером, так далеко треба закидати до мого маячка, який вчора поставив О. Дві години я розчищав собі місце для риболовлі. Під час цього процесу навіть впіймав одну плотву. На фідері опариша об'їдало постійно. Шкода, що покльовок я чомусь не реєстрував.
Своїм медіум фідером я не міг ловити в позначеному маячком місці, бо банально не вистачало довжини шнура. За пару сезоні він так сильно вкоротився. На наступний день замінив котушку на іншу, і вже з годівницею-кулею почав класти наживку де треба.
Зображення
Моє робоче місце

О. цілий день мучився зі своїми розтяжками, на які потрібно поставити човен. Одного мішка з камінням втопив, потім півдня плавав в пошуках шнурка й каміння. Вже ввечері він закормив собі місце, і заодного й мені. Я зловив перед темнотою якусь плотву, хоча клювало постійно. Мабуть щось геть мале. Із заходом сонця і повним потемнінням кльов теж повністю вимкнувся, ні покльовки.
Зображення
Дністер

День третій

З ночі повідка з хробаком було обірвано. Рибалити почав в 04:30, нарешті впіймав першого підляща! Це сталось десь о п'ятій, на опариша. Через півгодини ще одного. О 06:16 обрив повідка на покльовці. Наступна серія клювань десь біля восьмої(опариш) і пару лящиків біля десятої(вже на хробака і хробак+опариш). Перша риба була найбільшою(грам по 500), чи ближче до спеки, тим менші(грам по 300).

Тим часом О. пробував ловити з човна на своїх розтяжках біля скель на протилежному березі. Там взагалі нічого не клювало. То він на легкий спінінг натомість наловив окунів, а на відвідний повідок кілька десятків бичків.

Після сніданку О. поплив ставити нові розтяжки, тепер на нашому березі, а я звалився спати. Взагалі я тут кожного дня вдень в обід відсипався. Після обіду О. вже успішно ловив плотву й підлящиків на новому місці. До нього приєднався й Т.. Ловили вони десь до шостої, далі кльов відрізало. Загалом хлопці спіймали: Т. 7 підлящиків і 15 плотвиць, О. 8 кг такої ж риби. Цього вечора ми вперто сиділи над моїми фідерами, але впіймали лише одну плотву в районі 23:00, кльову не було.
Зображення
Перший улов Олександра

День четвертий

Встав о другій, щоб спробувати застати нічний кльов. Мав одне клювання о 03:02, дістав підляшика. У хлопців на воді станом на 5 ранку лише одне клювання, але гарний лящ(1,35 кг, взяв Т.). Потім Т. з човна на мормишку в півводи налупив плотви. Фідерний кльов у мене був геть кепський цього дня. За ніч тиск стрімко пішов вниз, і зранку так само стрімко почав дертися вверх.

В обід хлопці знову вийшли на воду зі своїми бортовими вудками. Т.: 9 пілящків, 2 рибця, 17 плотвиць. О.: 27 підлящів, 2 плотви.

Після цього обіднього кльову ми з Т. на веслах попливли до повороту Дністра, на мис. Там я видерся на гору і багато фотографував, а Т. на мікроджиг відтягувався на повну по окуню, ніяк не хотів пливти зовсім назад. Але почало трохи гриміти і він поквапився :) Хоча дощ так і не почався.

Ми повернулись на базу, та кльову тут зовсім не було.
Зображення
Дністер і я

День п'ятий

Вночі в О. на бортові вудки клюнуло лише дві плотвички, геть малі. А о 04:40(точно той же час, що й вчора) взяв ляща на 1,6 кг. Далі знову повний провал в кльові. О. ліг трохи подрімати на дно човна десь біля посьмої ранку, і через 10 хвилин у нього на одну з вудок, де він якраз а гачок поставив м'ясо добутого молюска-дрейсени, клюнув лящ. Ця риба мало не поцупила вудку, але О. зреагував і впорався з біг-фішем нашої рибалки. Вага склала 2,3 кг. Більше у нього нічого не клювало зовсім.

Зображення
Я з лящем Олександра

У мене зранку на фідер клювали підлящі, спочатку кльов був лише на опариша, а згодом лише на хробака.
Зображення
Файне фото, люблю такі

Вперше в житті виплив рибалити з човна на бортові вудки, разом з О.. Я ще й попередив його, щоб він не дуже ображався, якщо я його переловлю, бо ж новачкам завжди щастить Зображення Стали на загодовану точку, де два дні підряд ловилось до 10 кг риби, але нічого геть не клювало. Не допомагали ні зміна наживок, ні прикормок в пружині. Ми аж поснули в тому човні. І тут О. кричить(ну якби кричить, бо не можна взагалі розмовляти в човні в 6 метрах над рибою): "Вітя вставааай, клює!" Підсічка і він витягує плотвичку, каже: "ну все, рибка підійшла, потрібно створювати рух, давай все перенаживляти." І відразу після мого опускання кормака у воду на дно відбулась покльовка. Кивок загинало вгору, я то думав, що то якийсь провис, чи завелика глибина. Почав вибирати, а там відчувається риба. Думав, по відчуттям на дубову снасть, що то плотвичка, в виявився лящ рівно на 1 кілограм. Я майстерськи (як вчив мене Т.) взяв його з-за спини рукою за голову. Радості моїй не було меж! О. також відразу після мене впіймав впіймав плотву, і знову кльов відрізало.

Десь аж у дві години я заробив клювання(нарешті!) на ту ж свою вудку і знову на гачок пінопластом, куди я запопадливо підсадив малесенького хробачка. Цього разу точно відчувалась більша риба. Як побачив її у воді, то серце було в п'ятках. Взяти таку рибу було складніше, але я справився. Лящ на 1,7 кг в садку :)


Далі мене замінив Т., але клювати більше нічого не стало. Ось такий дивний видався цей день, на відміну від двох попередніх. Я почав по-маленьку збирати на завтра речі, а хлопці попливли за мис по окуня. Повернулись, нічого зовсім не спіймали, десь подівся той окунь сьогодні. Загодували мене дуже моє фідерне місце товчею та пшоном. Ввечері я майже не рибалив, поставив кукурудзу(яку і витягнув зранку).
Вночі йшов сильний дощ, була гроза. Як будемо виїжджати - хз.
Зображення
Моє щастя

День шостий

Всюди грязюка, багно, вода. Я рибалив з 05:00, спочатку клював не поганий підлящ, потім плотва. На хробака навіть взяв карпика, — дуже впевнена покльовка, не те що ці мямлі-лящі. І Т. трохи ловив на фідер(вперше в житті до речі), витягнув найбільшого окуня цієї рибалки взагалі. Загалом за цей ранок мій результат 9 підлящів і 4 плотви.


Поки ми з Т. складали табір, то О. розчарувавшив в кльові мирної риби знайшоов окуня під берегом і на мікроджиг відтягувся по повній. Наловив кілограм з 8-10, ми навіть не важили, бо вже треба було рухатись додому.
Виїжджали ми дуже довго, все чекали поки сонце і вітер трохи посушать нам грунтові дороги біля ріки, далі мало бути легше. Ми спалили доволі багато бензину і ще більше часу обмізковували як переїхати ту чи іншу яму. Загалом все обійшлось і вже в десятій вечора ми були в Рівному.

Відео з рибалки:


Висновки
  • Донними вудками я ловив рибку на відстану 55 метрів і глибині 3 метри;
  • найкраще на фідер клювало зранку до години 10, ввечері значно гірше, вночі у мене взагалі не вистачало терпіння дочекатись бодай якусь покльовку;
  • бортовими вудками з човна мої компаньйони ловили на відстані 85 метрів і глибині 8 метрів;
  • у них весь кльов був в саму спеку, зранку майже нічого, ввечері і вночі повний нуль;
  • ехолот показував, що вся риба концентрується над аномаліями дна в півводи. На глибинах риби взагалі ніде не було;
  • на мікроджиг можна відтягнутись на все життя вперед, наловити за раз 15 кілограм окуня - не проблема;
  • у всіх інших рибалок на нашому березі кльову майже не було взагалі, вони по черзі ходили в нас питати на що ловити і де ту рибу шукати;
  • на протилежному березі під скелями в перші дні, поки там були люди, кльову теж не було. Рибалки жалілись, що за всю ніч навіть тичка на батарею фідерів не бачили.
Цей же запис в мене на бложику зі всіма фотографіями: Відпустка на річці Дністер. Звіт з рибалки Бакота, 19-24.06.2016
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: р. Дністер

Непрочитане повідомлення stal1n »

Підлящі в заливчику Дністра. Звіт з рибалки Лоївський залив,15-18.06.2016

Компаньйони: Тарас Квартерчук, Роман Гуда.
Погода: спека, температура до +36. Рідко, але бували грози.
Рівень води: трохи вищий норми, судячи по затопленому верболозу попід пологим берегом - вище на добрячий метр.
Час ловлі: пробував ловити у всі пори доби. Найкращий кльов з саму-саме спеку, з 12 до 16. Ввечері взагалі не клювало. Зранку поодинокі покльовки.
Місце: ми ловили не в самому Лоївському заливі, а в його заливчику :) замість тисячі слів ось точка ловлі.
Вартість рибалки: все безкоштовно.
Зловлено: від 20 до 60 підлящів щодня, їх вага була від 300 до 600 грм в середньому, менших точно не було. А от найбільшенький потягнув лише на 1,3 кг. За всі ці дні я спіймав аж одну плотву і одного окунчика фідером, а так все лящики й лящики. Також хлопці прекрасно відловлювались по окуню, їм попадались там і бички з судачками. Мабуть Тарас окремо про це сам щось напише.
Наживка: я ловив чудово на опариша. Пробував на хробака - ловилось. Пробував на горох - теж клювала та ж риба. В хлопців підлящі ловились на пінопласт і кук пуфі. Коротше, брало на все.
Прикормка: перший день прикормка з морозилки. Думав, що просто представлю місце, але почало гарно брати. Другий день ловив суто на Traper Leszcz special. Третього дня доловлював цією ж прикормкою, і замішав потім вже свого власного виробництва — клювало так само добре. Зажди в прикормку додавав і опариша і варене на місці пшоно. Пробував також рубати туди хробаків.
Снасті: фідер.

Поїхати на Дністер — це мабуть мрія кожного рибалки. Кілька днів провести на березі величної річки в каньйоні, де глибина вимірюють десятками метрів, впіймана щодня риба кілограмами, а лік дням тижня взагалі втрачаються, хіба це не вершина щастя? Не все так просто :)

Зображення

Відверто кажучи, я трохи втомився від одноманітності. Але постараюсь написати корисний для інших рибалок звіт, щоб все було по ділу і стало в нагоді тим, хто буде їхати на Дністер.

Я ловив суто на фідерну снасть. Повідки використовував 0.14, часто їх міняв бо терлись об дуже агресивну ракушку на дні. Гачки в основному були KamasanB983 #14. Пробував Gamakatse F22 — теж все супер. Але оскільки ловив на опариша, то більше ловив на "камасани". Дистанція ловлі 35 метрів. Глибина 6 метрів. Довжина повідка 30 сантиметрів.

День перший
Виїзд о третій ночі, прибули десь біля десятої ранку.

Їхали на нове місце, бо на самій Бакоті два тижні тому були в батька Тараса деякі непорозуміння як з єгерем, так і з іншими рибалками. Добирались по намальованій на клаптиках паперу схемах, по телефонних розмовах і навігатору. Дорога тривалістю в шість годин годин минула доволі швидко.

На місці зорієнтувались і було кілька місць, де можна було б сісти: на самому Дністрі або на маленькому заливі. Проблеми були і там і там. На самій річці дуже висока вода і довелось би цілий день чистити затоплений верболоз. А на заливі стояла чиясь машина, але без ніяких тентів, спальників чи ще якогось спорядження. Ми вирішили, що люди приїхали і попливили собі кудись. То почали вмощуватись прямо тут. Спочатку закинули по вудці і більше нічого не виймали з машини, але почало клювати дуже добре і ми остаточно вирішили бути тут. Ввечері ці чоловіки припливли і ми знайшли спільну мову (як і виявилось вони затаборились за самому Лоївському заливі, тут лишили лише машину).

Відразу повитягували старі шматки сіток моїми маркерами і закопали смердючу рибу.

Час ловлі з 11 до 16, клював 95% підлящ (пару чорних бичків, окунь, одна плотва). Всього десь 20 рибин. Хлопці відразу закинули "вбивці карася" і кльову у них був не гіршим, можливо самі риби трішки менші. Вони забули про все на світі, навіть поставити розтяжку і розвідати якісь глибини човном де її ставити взагалі. У мене попався один більший підлящ до кілограма за заході сонця, а хлопці в цей момент дуже успішно ловили окуня на ультралайт.

ЗображенняВвечері я попросив виставити мені два поплавці зроблені з бутилок на місці моєї ловлі: одну якраз там, де ловив фідером, іншу в метрах 65 від берегу, там де було ще глибше. Всі наступні дні щодня ці місця загодовувались дуже точно човна свіжозвареним пшоном розмішаним з заздалегіть помеленими в м'ясорубці смаженими зернятами соняшника. Відразу напишу, що дальня точка майже не працювала. Там попадались дуже випадкові дрібні підлящики.

День другий
Перша покльовка сталась у мене аж о 08:20. Хлопці таки виставили розтяжку на виході з заливчика, але на ній нічого не клювало, то вони ловли окунів спінінгами не далеко від берегів. Всього принесли з води 63 окуні.

У мене лящ клював слабо, всього може штук 5 та й всі не великі зранку. Я замішав вже нормальну суто лящову прикормку і не мій второпати чому ж такий кльов. Вся справа була в тому, що лящ тут як виявляється підходить пізніше.

І от у саму спеку впіймано було 44 підляща.

Зображення

Наші сусіди ліворуч вже нарешті розчистили собі берег на Дністрі, що могли закидати вудки, це зайняло у них півтора дні.

Ввечері мені Тарас дав свій другий спінінг і ми всі троє (у Романа був свій спін) ловили з берегу. Я спіймав судачка і окуня, хлопці окунів. І окремо Тарас вперся в якісь судакові приманки і такі витягнув 2 кликастих на берег. Ще один був зовсім не заліковим.

Хлопці постійно чистили всю ту рибу, яку ми разом ловили і солили її в бочку, яку потім ставили у викопану яму. Копали ми її всі разом по черзі цілий перший день. Морока з цією всією рибою на Дністрі ще та.

Я пробував експерементувати з попапами на дальній точці - покльовок не було. На горох там теж не клювало, хоча я чекав до глибокої ночі і використовував постійно сигналізатори. Єдине, на що клювало з дальняка - це був звичайний дрібний пінопласт на гачечку.

День третій
Зранку Тарас і Роман переставили свою розтяжку прямо на те місце, де у них клювало на пружини з берегу. Клювало там на бортові вудки не погано. Хоча за їхніми словам розтяжка була поставлена поганенько геть.

Трохи почали ходити туди-сюди люди і я порозпитував у них про це місце. Місцеві називаються його Замок. Поруч села Пиживіка та Березівка. Село, що зникло в Дністрі — Лоївці. Відтак назва заливу Лоївський.

Цього дня зранку я вже нормально так поспав до години десятої. Кльов судака був слабшим, ніж вчора — це підтвердили інші рибалки, що приїжджали і виходили в цьому на місці на воду своїми надувними човнами.

Тарас і Роман зранку виходили на окуня: 65 штук в активі.

В обід мною спіймано 21 лящик. Я пробував ловити на горох фідером з цієї ж точки і теж клював такий самий підлящ. У хлопців з човна кльову був геть кепським, лише три підяща.

А от ввечері Тарас взяв мене в човен і ми попливли на окуня. Хоча клював і не великий, але ми кайфанули. Природа і погода були просто чудовими. Бачили як б'є жерех, прямо біля човна у затопленому верболозі постійно скидався сазан.

В деякі моменти клювання окуня були на кожні проводці і якщо одна риба не засікалась, то відразу клювала друга, третя. Всього спіймали 28 окунів, багато сходів і відгризених твістерний кінчиників.

Зображення

Надивившись на тих диких карпів, Тарасу дуже закортіло приплисти на це саме місце зранку і спробувати їх спіймати. Для цього він планував переробити свої кивочні бортові вудки. Я йому казав, що шансів у нього майже ніяких немає, але він нікого слухати не хотів.

Ввечері ми наловили раколовками цих членистоногих і зварили неймовірну юшку. На природі поїсти раків запиваючи пивом, чи потрібно вам писати про те, наскільки це класно?

День четвертий
Я встав вдосвіта, щоб точно перевірити ранковий кльов. Єдина покльовка о 06:05 і найбільший лящ витягується Тарасом на мій фідер до берегу. А далі до десятої взагалі глухо без клювань.

ЗображенняХлопці трохи половили окуня, але його кльов був найгірший за всі ці дні. Тарас, звісно, що навіть не пробував ловити сазанів, бо немає коли тим гратись саме в день виїзду.Клювало цього ранку посередньо і ми постійно були зайняті зборами.

Відверто кажучи я вже дуже хотів додому, тому ще з четверга просив хлопців поїхати раніше. Їх добряче налякала злива, що йшла добру годину в середу. Тому що в дощ та після нього звідси виїхати по глині вверх просто неможливо.

Роман зранку подивився уважно на свою машину і помітив, що під педалькою зчеплення у нього жирна пляма - трохи потекло гальмівної рідини. Він трохи посидів на телефоні консультуючись з родичами та знайомими механіками, але на щастя ми таки виїхали звідси (старались не перемикати передач і дарма не гальмувати). Потім вже докупили по дорозі потрібної технічної рідини і долили в бачок. Отака невеличка пригода добряче потріпала нерви нашому водію під самий кінець.
Відео рибалки:
https://www.youtube.com/watch?v=UQiA7N3ofrk

Висновки
  • Найкращий кльов був у самісіньку спеку;
  • зручних місць для ловлі з берегу не багато, а охочих стати на них навпаки;
  • вся риба дуже однакова - підлящі розміром біля грамів 400;
  • на мікроджиг окунь клював дуже добре на сході і заході сонця;
  • ніяких бонусів чи нежданчиків по рибі.
Цей же запис на моєму вебсайті зі всіма фотографіями: Підлящі в заливчику Дністра. Звіт з рибалки Лоївський залив,15-18.06.2016
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
DAM
Ледар
Ледар
Повідомлень: 22
З нами з: 14 жовтня 2016, 20:17
Телефон: 0976720329
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: р. Дністер

Непрочитане повідомлення DAM »

Перебуваючи на відпочинку в м.Чорноморськ, і не маючи змоги ловити бичків через велику кількість принесених водорослів, вирішую поїхати на річку Дністер.
Збираючись на море про річкову рибалку навіть і не задумувався, але випадково натрапив на відео з ФлагманТВ про чудову рибалку на річці Турунчук, і це спонукало мене закупити прикормки та зібрати з собою фідерні вудлища.
Оскільки вирватись на цілий день на рибалку мав змогу лише один раз, то вирішую їхати не на Турунчук, а на дельту Дністра в смт. Маяки, бо по-перше ближче, а по-друге на великій річці хотілось більше половити.
Дуже хотів зловити річкового сазана, чи хоча б сазанчика. І по пораді продавця місцевого рибальського магазину (доречі цілодобового і розміщеного на трасі до річки) закупився горохом (ферментованим та звичайним), черв’яком, опаришем тай поїхав ловити карасів, які мали клювати по інфі того ж продавця. По своїй звичці ще запарив 2 термоси перловки, ну так, щоб була в прикормці.
Приїхавши на Дністер хвилин 20 шукав вільне місце, і це в понеділок. На карті гугл видно який там пресинг. І в кожного по 4-6 вудок. Ну головне, що місце знайшов і навіть не під Молдовою.
Зображення
Відразу закидаю вудки на горох, одну на метод, а іншу з великою фідерною кормухою. Це закидання в мене зайняло досить багато часу, оскільки в мене не було нічого підготовлено.
По річці періодично тянуло великі жмути зілля, і доводилось частіше перезакидати снасті. Але ось я нарешті добрався і до третього фідера з карасьовою підкормкою перловкою та незначною кількістю гороху. Клювання почались з 3 кормушки. Моя перловка була на розхват. Чимала плотвиця та пілдящі інколи навіть не давали змоги поставити палку на стійку. Щоправда вдавалося витягнути на берег відсотків 50 риби, через круту бровку і значну кількість трави біля берегу.
Зображення
Зображення
Закидав метрів на 22 від берегу (там була ракушка) і кормуха 60 грам падала на рахунок 9-10, а видиме зілля йшло десь до 15 метрів від берегу.
Але я ж приїхав за сазанами. І витягуючи палку з перловкою з води я ходив перезакидати снасті на горох.
Азартна ловля плотви чим далі тим більше відволікала від інших вудок. І тут сталось як в книжці: в один момент кльов плотви затихає і через хвилину крута потяжка, підсічка, і зовсім інший суперник на іншому кінці снасті. Як його вивести на верх? Сазанчик виявився не самим великим і високо підняте вудлище протягнуло красеня через зілля. Перший є!!!! УРА!!! :ya_hoo_oo:
Зображення
Так було до години 11, щоправда двох сазанів (один на вигляд біля 2кг) вивів на верх, але через зілля не перетягнув. А з 11 десь поділась плотва і я почав періодично витягувати чималих хвостатих карасів.
Зображення
Зображення
Мав 2 клювання підводних човнів, які після підсічки просто пливли в низ по течії періодично посмикуючи ліску, поки не заводили за зілля та не обривали 0,2 овнеровський повідок.
Плотву знайшов невдовзі на 3 оберти катушки далі відносно першої точки та ще паралельно вицепив одного малого сазанчика.
Зображення
Близько 13 довелося закінчувати цю прекрасну рибалку оскільки вся риба в садку поснула в зв’язку з малою глибиною під берегом, а південне сонце нагріло воду до стану чаю. Плановане відпускання більшої кількості риби не відбулося. Рибку всю почистив та попер додому, щоб не зіпсувалася. Рибку посмажили та їли до кінця відпустки, ще й хазяйці квартири залишили.
Доречі на горох клювань так і не побачив, лише втратив купу часу. Треба було ловити на одну вудку і получати кайф. 98% риби зловлено на перловку. Мабуть це було щось новеньке для риби.
Рибалка на Дністрі – це щось неймовірне, і я думаю, що це мені не повезло а там так постійно. Риби багато, риба різна, риба велика. Плотви там не ловить ніхто. Зловить її можна мабуть мішок. А в прилові сазани, лящі, карасі. А природа там теж цікава: баклани, та пелікани замість чайок.
Зображення
Місцеві ловлять виключно сазанів (ну і карасів якщо сазан не клює). Бачив спінінгістів-судачатніків на руслі та рибаків з квоком. Ну просто так не плавали б.
Скажу одне: всім рибакам, хто буде в 100-кілометровій зоні доступу до цих заповідних місць, раджу там побувати, і бажано не менше доби, щоб вдосталь натішитись.
P.S. При виборі місця ловлі задумуйтесь про здоров’я зловленої вами риби, бо навіть якщо ви її не плануєте відпускати то все одно вона може скоротити вам рибалку, як це сталося зі мною.
Відповісти

Повернутись до “Звіти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей