Твічінг

Снасть для лову риби на штучні або природні приманки за допомогою спінінга.
g.i.joe
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 13
З нами з: 16 жовтня 2015, 18:32
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення g.i.joe »

Лише в одну сторону рух- можливо, варто підігнути кронштейн де кріпиться поводок(завідне кільце) і тоді воб заграє нормально в обидва боки? Ну і як варіант палка слабенька для воба, кастинг підходящий але стрій не дає продьоргувати?
в мене 2грамовий рідж35 на одну сторону твічився мікроджиговою палкою, а жорсткішим прутиком нормально ішов
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення Рома »

SPIN писав:.... В мене виникла підозра, що не достатньо запасу потужності для просмикування воблерів, а цей запас має бути таким, щоб воб можна було б вести "змійкою".
Які думки з цього приводу у тих, хто ловить твічингом?
Але не сильний твічингіст, але думаю, що змієподібні рухи воблера будуть залежати від:
- від самої приманки. Не всі твічингові моделі мають характерну гру. Є такі, що рухаються хаотично в різних плоскостях. Навіть ті приманки, які вважаються еталонними для такого виду ловлі (наприклад сімейство Орбітів), можуть збиватися з гри...;
- від характеру ривків. Багато чого залежить від того, як вудилищем працює спіннінгіст;
- від строю спіннінгу. Бажано, мати відповідне удилище для ловлі такими приманками. Принаймі, щоб це був не параболік...
А взагалі, це доволі багатогранна тема, реалізацію і дослідження якої треба здійснювати на практиці.. :du_ma_et:

До речі, на останній риболовлі твічінг "мовчав". Зубату вдалось розшевелити за допомогою мікроджигу:
ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення SPIN »

в мене 2грамовий рідж35 на одну сторону твічився мікроджиговою палкою, а жорсткішим прутиком нормально ішов
це підтвердження мого припущення
від самої приманки. Не всі твічингові моделі мають характерну гру. Є такі, що рухаються хаотично в різних плоскостях. Навіть ті приманки, які вважаються еталонними для такого виду ловлі (наприклад сімейство Орбітів), можуть збиватися з гри.
можливо й так
- від характеру ривків. Багато чого залежить від того, як вудилищем працює спіннінгіст;
я мав на увазі, що ривки можна зробити правильними і вузьке місце саме вудилище
від строю спіннінгу. Бажано, мати відповідне удилище для ловлі такими приманками. Принаймі, щоб це був не параболік...
Бриз 2,3 4-24 точно не параболік, карбон 40 т, що дуже позитивно сказується на чутливості, єдине, що вершинка "жива". Такий стрій вершинки має плюс в тому, що охоплює великий діапазон ваг джигу (від 5-6 г. і до верхньої межі) та полегшує закид воблерів. Мінус - не достатньо жорсткості на ривках.

Виходить, що для того, щоб дізнатись можливості воблера, треба посмикати його палкою з великим запасом потужності і порівняти з тим же Бризом, тоді буде ясно. Залишається знайти таку палку для тесту.
До речі, на останній риболовлі твічінг "мовчав". Зубату вдалось розшевелити за допомогою мікроджигу:
можливо твічинг був зашвидкий, і потрібні були паузи, плюс, якщо щука була пасивна і стояла на глибині, а воб проходив значно вище, то вона не хотіла робити зайвих рухів, а МДЖ пройшов під носом.
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення Рома »

SPIN писав:...можливо твічинг був зашвидкий, і потрібні були паузи, плюс, якщо щука була пасивна і стояла на глибині, а воб проходив значно вище, то вона не хотіла робити зайвих рухів, а МДЖ пройшов під носом.
В тому то і справа, що ловив суспендером, варіюючи тривалість пауз. А води там дуже мало...
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення AnMyk »

SPIN писав:Так склалось, що оминувши твічинг взявся за джеркінг. Проте, ідея твічингу жива і у зв"язку з цим виникло одне питання.
Коли я ловлю джерками, то вони при ривках рухаються "ялинкою" ("змійкою"), тобто рівновіддалено в ліво-в право. Тут все ясно. Коли смикав Бризом від фавориту іон 7 см, подібна траекторія руху. Проте, з більшими воблерами гра інша, немає рівновіддаленого руху від осі. Може бути наприклад рух лише в одну сторону. Подивився відомий фільм Шанінна про твічинг. Не дивлячись на те, що він користувався спеціалізованими твічинговими спінінгами, рух воблерів у нього був, як прийдеться, лише воби без лопати рухались "змійкою". В мене виникла підозра, що не достатньо запасу потужності для просмикування воблерів, а цей запас має бути таким, щоб воб можна було б вести "змійкою".
Які думки з цього приводу у тих, хто ловить твічингом?
Підібравши і виконуючи ривки однакової сили і амплітуди прямолінійно "ялинкою" можна заставити рухатись більшість воблерів. Правда,такий твічинг буде одноманітний і скучний :) Тому частіше використовуються ривки різної сили і амплітуди, притримуючись, за бажанням, їх симетрії чи несиметрії відносно траекторії проводки можна тримати її прямолінійною чи з відхиленнями.
По запасу потужності. Треба мати на увазі, що, як правило, реальний комфортний твічинговий діапазон спінінга набагато вужчий тестового, що на ньому прописаний. Якщо іон 7 см рухається як потрібно, то може бути що більший, наприклад, іон 9 см це вже перебор або на межі. Тому для початку все таки краще (і дешевше) підбирати воблери під спінінг.
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Твічінг

Непрочитане повідомлення SPIN »

Підібравши і виконуючи ривки однакової сили і амплітуди прямолінійно "ялинкою" можна заставити рухатись більшість воблерів.
Знову підтвердження мого припущення. Тут важливо не стільки постійно діяти прямолінійно, скільки бути впевненим, що прут це зможе.
На рахунок прямолінійності. Давно вже був випадок, що поставив повідок з готовою огрузкою на кінці, щоб бебі-бастер швидше тонув на кар"єрі в Хотині. Коли причепив, то виявилось, що важча частина грузу була до верху, внаслідок чого вийшов ексцентрик. Рух приманки у воді був геть не прямолінійний, а з своєрідними викрутасами. Не знаю, чи співпадіння, але з двох-трьох закидів два гарних окуня підряд.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість