Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові!!!"

Спілкування про рибалку, рибну ловлю і вилов риби
Аватар користувача
oleg-rivne
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 09 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Перенесено з Олександрія. Великий став

Непрочитане повідомлення oleg-rivne »

SergeyOn писав:Хто підкаже: ту рибу де солітер завівся можна їсти чи ні? :du_ma_et:
спеціально цікавився цим питанням!
стисло: риба може містити в собі багато загроз для здоровья людини.
щоб уникнути неприемностей - правільна термічна обробка перед вживанням.
щодо солітера - саме цей вид (рибний) шкоду людині не зробить.
питання суто особистої гидливості.
п.с.До речі, прохання до ДОКа (або іншого, хто розуміється) освітлити ці питання більш розгорнуто у гілці "щоб ми були здорові..."

Перенесено на прохання користувачів. АДМ.
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Перенесено з Олександрія. Великий став

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

SergeyOn писав: Хто підкаже: ту рибу де солітер завівся можна їсти чи ні? :du_ma_et:
В одному із ще радянських журналів, читав, що десь чи то на Волзі, чи ще далі, солітер для місцевих рибалок - делікатес. Із щойно пійманої риби його дістають, тут же солять і через пів години ним вже закушують.
Те, що він безпечний для людини - це однозначно. А от їсти, чи ні :) .....
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Перенесено з Олександрія. Великий став

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

Doc писав:
ВікторGVS писав:Те, що він безпечний для людини - це однозначно. А от їсти, чи ні :) .....
Не такий вже він і безпечний! Не смертельний, але й приємного мало...
Повністю довіряю "Большой советской инциклопедии":
Про солитер, а по научному - лигульоз там написано наступне:
"Гельминтозная болезнь пресноводных карповых рыб. Возбудитель - личинка (плероцеркоид) ремнецов семейства Ligutidae. Половозрелые гельминты паразитируют в кишечнике рыбоядных птиц. Энзоотии Л. чаще возникают в малопроточных водоёмах, преимущественно в водохранилищах, прудах и озёрах различных зон СССР и сопредельных стран. В полости тела рыб плероцеркоиды достигают длины 100-150 см и более. У больных рыб брюшко сильно вздуто, твёрдое на ощупь; они плохо растут, худеют, плавают на поверхности воды, являясь лёгкой добычей рыбоядных птиц. Меры борьбы: отлов зараженной рыбы, проведение мелиоративных работ, отпугивание и отстрел (на прудах) рыбоядных птиц, разведение в водоёмах рыб, невосприимчивых к Л. Рыба, пораженная Л., не представляет опасности для человека и пригодна в пищу".
Аватар користувача
SergeyOn
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 157
З нами з: 25 березня 2010, 01:00
Телефон: 063-477-93-16
Звідки: м. Радивилів
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SergeyOn »

Обережно НАПРУГА!!!
Зображення
Рыба не клюет, потому что у нее клюва нет!!!
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SPIN »

51-летний Степан Коберник из села Гольча Первая Здолбуновского района Ровенщины выжил лишь чудом после электротравмы . В воскресенье 27 мая он зацепился удочкой за линию электропередач. Мужчину ударило током в 20 тысяч вольт и он потерял сознание.
http://gazeta.ua/ru/articles/np/_zhitel ... olt/438268
Аватар користувача
Viktorovi4
Козак
Козак
Повідомлень: 464
З нами з: 13 січня 2009, 01:00
Телефон: 123456
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення Viktorovi4 »

Болезни рыб и паразиты


Разговор пойдёт о болезнях рыб, с которыми чаще всего сталкиваются рыбаки, в некоторых случаях даже не подозревая, какую угрозу они представляют! Вот лишь небольшой перечень опасных гельминтов: антропозооноз, описторхоз, псевдомфистомоз, меторхоз, эхинохазмоз, апофаллоз, россикотремоз, гетерофиоз, диоктофимоз, клонорхоз, метагонимоз.
Как правило подвергаются заражению лишь неосторожные люди, пренебрегающие совершенно простыми правилами гигиены и безопасности во время чистки рыбы и приготовлении рыбных блюд. Тема паразитов непривлекательна, но кто предупреждён - тот вооружён! Отношение между человеком и паразитами - это война за жизнь, причём и с обеих сторон. Паразиты берут количеством. На сегодняшний день видовой их состав огромен!!! Зато человек вооружён разумом, термической обработкой, солью и т.д. Так давайте пользоваться своим преимуществом, дабы избежать дискомфорта, длительного лечения или чего похуже.

ЛИГУЛЕЗ - поражение рыбы белым, плоским ленточным червём, длиною до 1,2 метра. Как правило встречается у белой рыбы (лещ, плотва, краснопёрка, реже карп, сазан ). Паразит изматывает рыбу, в следствии чего вкусовые качества сильно отличаются от здоровых особей. Для человека лигула не опасна!

ДИПЛОСТОМОЗ, ПОСТОДИПЛОСТОМОЗ (черные точки) появляются у рыб в следствии поражения гельминтом-метацеркарий дигенетического сосальщика. Чаще других подвержены заражению окунь, уклейка. Тоже не опасный для человека вид паразитов.

НЕМАТОДЫ ЭУСТРОНГИЛИДЕСЫ (EUSRONGYLIDES) - род круглых червей. В последние несколько лет сильно распространились бассейнах рек Украины и России. Разносчиками как правило становится хищная рыба (окунь, судак, щука, жерех). Заболевания, вызываемые круглыми червями, называются нематодозами. Но этот вид для человека не опасен. В "гигиенических требованиях безопасности и пищевой ценности пищевых продуктов" эустронгилоидысы не значатся как опасные для человека.

В 2011 году, со слов рыбаков, с осени наблюдается практически полное отсутствие этих паразитов в окуне в районе Бакота, Пыжовка, Куражин. В 2012 картина ровно противоположная. Наличие нематод(паразитов) в уловах окуня достигает 50%. Кроме эстетического отвращения вреда от них нет.

Я думаю этих примеров вполне достаточно, чтобы понять насколько важно правильно готовить рыбу. Соблюдайте несколько условий и паразиты вам нипочём!!!
1. Не употребляйте сырую рыбу из наших водоёмов. Это сомнительное удовольствие может перерасти в вполне конкретные проблемы.
2. Любой паразит не выдерживает термической обработки в течении 15-20 мин.
3. При засолке 20% от веса рыбы должна составлять соль. При этом паразит гибнет в течении
6-12 дней. Раньше есть рыбу опасно!
4. Длительная заморозка обеззараживает рыбу
при -8 за 7суток
при -4 за 10 суток
РЫБАЛКА МОЯ - СТРАСТЬ!!!!!
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SPIN »

На Рівненщині втопився рибалка
Частина ріки замерзла, тож чоловік вирішив закинути вудки не з човна, а з криги. Він підплив до краю, виліз на лід, пройшов кілька кроків і провалився.

http://4vlada.com/rivne/41170
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SPIN »

Працівники ДСНС забезпечили освітлення місця події, після чого на човні доставили водолазів до можливого місця трагедії, що знаходилось на відстані майже 50 метрів від берега. Близько 22:00 водолазам вдалося розшукати тіла чоловіків та підняти їх на поверхню. Далі рятувальники на човні доставили загиблих на берег.

Згодом вдалося з’ясувати, що загиблими є двоє рівнян 1978 та 1986 років народження. Цього вечора чоловіки разом з ще одним товаришем відпочивали на березі озера та ловили рибу. Один із них вирішив спробувати порибалити на човні. Через якийсь час плавзасіб перекинувся і чоловік почав тонути. На допомогу йому кинувся один з товаришів, що перебували на березі. Проте за декілька хвилин обидва чоловіки потонули. Лише після цього їх третій товариш звернувся по допомогу до працівників «швидкої» та рятувальників.
http://vse.rv.ua/news/1447059913-u-rivn ... risha.html
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення stal1n »

Рибалка врятував колегу, що провалився під лід на озері Басів Кут.

Ось він, колега, наш Паша Полосатік:
Зображення
17 грудня близько 09-ї години до Служби порятунку Рівненщини за телефоном «101» надійшло повідомлення, що в Рівному на озері Басів Кут майже посеред водойми під лід провалився рибалка. Дозвонювач, який представився Дмитром Сульжиком, повідомив рятувальників, що спробує допомогти потопаючому колезі. Черговий диспетчер ГУ ДСНС детально проінструктував чоловіка, як правильно діяти в даній ситуації та нагадав заходи безпеки.

Коли за 5 хвилин на озеро прибуло відділення рятувальників 1-ї державної пожежно-рятувальної частини, потопаючий вже був врятований. Співробітники Держслужби з НС провели 35-річного чоловіка до свого автомобіля, обігріли його та викликали бригаду швидкої медичної допомоги.
Будьте обережними на водоймах, особливо, коли там не надійний лід.
Джерело: http://rivne.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayn ... /6587.html
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
vorchyn
Ледар
Ледар
Повідомлень: 23
З нами з: 20 грудня 2015, 20:58
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення vorchyn »

Смугастий ти красавчик але твое друге день народження треба отмітить
Аватар користувача
DAM
Ледар
Ледар
Повідомлень: 22
З нами з: 14 жовтня 2016, 20:17
Телефон: 0976720329
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення DAM »

Всім міцного здоров'я!
Дружина розповіла про аналіз води з нашого Басіка зроблений нещодавно. Показники жахливі :cry_ing: . В тому році в найбільшу спеку навіть не було такого.
А я ще в неділю набомбив верховодки та нагодував усю сім'ю... Будьте обережні.
http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2017 ... aviduvach/
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SPIN »

DAM писав:Всім міцного здоров'я!
Дружина розповіла про аналіз води з нашого Басіка зроблений нещодавно. Показники жахливі :cry_ing: . В тому році в найбільшу спеку навіть не було такого.
А я ще в неділю набомбив верховодки та нагодував усю сім'ю... Будьте обережні.
http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2017 ... aviduvach/
Після цього виникає питання, чи варто взагалі зариблювати каналізацію (Б.Кут)
До речі, чи не беруться проби води з "Лебединки" та гідропарків?
Аватар користувача
SPIN
Герой
Герой
Повідомлень: 671
З нами з: 13 травня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення SPIN »

по темі:
В Монголии времен Чингисхана смертельным преступлением считалось пописать в воду, потому что питьевая вода в степи и холодных монгольских пустынях была крайне ценна.
отже, виходить, що в ті дикі часи краще дбали про природу Зображення
Аватар користувача
DAM
Ледар
Ледар
Повідомлень: 22
З нами з: 14 жовтня 2016, 20:17
Телефон: 0976720329
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Безпека життєдіяльності, або "Щоб ми з Вами були здорові

Непрочитане повідомлення DAM »

Привіт!
Є одна історія з життя, яка одночасно претендує на анекдот та на лекцію з безпеки життєдіяльності.
Було так:
Одного чудового зимового дня я відпросився з роботи, щоб сидіти з хворим сином вдома, бо дружина щойно вийшла з декретної відпустки і не хотіла брати лікарняний. В обідню пору, положивши малого спати, захотілося мені зайнятися чимось з рибалки. Вирішив перебрати свою колекцію воблерів, щоб зробити якийсь порядок в коробках. Положив на дивані кусок ламінату почав сортувати свої скарби: спочатку по розміру, потім по вазі, далі за степенем занурення, згадуючи при цьому історію кожного з них. Займаюсь я цим незрозумілим пас’янсом, аж тут заплакав син. Швидко біжу до нього, лягаю поруч і заколисую.
Все було спокійно, аж тут прокинулася моя старенька баба (під 90 років). Я чую як вона в міру тихенько іде в кімнату, де я порозкладав свої цяцьки. Ну думаю (надіюсь) стане в своє улюблене вікно і буде дивитись на перехожих. Та не тут то було. Чую не зрозумілі звуки… Намагаюсь тихенько вилізти з ліжка від сина і лечу в кімнату. А там….. картина….. стоїть раком зовсім не малих розмірів баба, повернута до мене задньою частиною, і вся обвішана, наче новорічна ялинка, чудовими блискучими кольоровими воблерами, і робить спроби відчепитись. Я в шоковому стані намагаюсь якомога тихіше кричати щось про те, що ‘де були ваші очі’, ’чому не дивитесь куди мостите свою…’, ’що не могли сісти в ось це крісло’, та інші фрази тривожного стану. Від мого якомога тихішого кричання знову почав плакати син. Зі словами ’нікуди не йдіть, нікуди не сядайте, нічого не робіть і взагалі не шевеліться’ я побіг до сина. Ліг, глажу малого по спинці, заспокоюємось разом з сином. І тут я чую характерний риплячий звук коліщаток саме ’ось цього крісла’ про яке я розказував бабі. В середині все похололо. Проходить ще якась хвилина і я розумію, що син вже не засне. Включаю йому мультики по телику і лечу до баби. Картину бачу ще веселішу: баба з двома десятками воблерів вирішила сісти в крісло, сіла, вони їй трішки муляли і вона вирішила встати, але овнер подумав інакше і з’єднав бабу з кріслом в одне ціле. На напів зігнутих колінах 90-річна баба з зляканими очима дивиться на мене і не розуміє що трапилось. Я на диво спокійно попросив її хоч трішки не шевелитися, взяв плоскогубці, які вдало лежали на столі під рукою, і почав видирати крючки з крісла, щоб баба могла хоча б встати. Дуже пощастило, що на кріслі було покривало, і гачків в обшивці крісла було не так багато, що дозволило бабі швидше випрямити ноги, а не впасти назад в крісло на воблери. Від’єднав бабу від крісла, потім від покривала, далі швиденько заховав покривало та решту воблерів на полицю шафи доки ще до нас не прийшов син. Крісло в дирках, сарафан в дирках, колготи в дирках, шок в мене, шок в баби.
І дякувати Богу що жоден з крючків (а там були і дуже великі трійники) не проколов бабі шкіру, бо то була б справжня ЖЕСТЬ, бабу з кріслом в хірургію, страшно навіть уявити…
А так все завершилось сміхом. Я казав що зловив рибину під 100кг, що з баби була б класна підставка для воблерів, що якби тест спінінга дозволив би то закидав би разом з бабою і ловив би по 20 щук за раз, та всякі інші жарти.
Вчіться на чужих помилках.
Не займайтесь небезпечними справами при малих, старих, сліпих та дурних.
Бережіть себе та своїх близьких.
Відповісти

Повернутись до “Загальне”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 1 гість