Чехія (Прага)

Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення xxOZ » 31 липня 2019, 23:42

В цьому повідомленні не буде про саму рибалку, про неї буде згодом. В ньому буде невеличка оповідь про те, як я розширив географію риболовних місць. і став членом Союзу чеських риболовів)... Отже все по порядку.
Так як необхідно було декілька місяців провести за кордоном, а саме в Чехії, то ще тижнів два до виїзду відкрив інтернет в пошуках інформації про рибалку в данній країні. Без рибалки ці місяці були б каторгою, тому з надією почав пошук інформації. Виявилось, що в чехії існують досить суворі і чесні закони по відношенню до рибалок, а саме основне - до риби. Для того що б ловити і не мати проблем з законом - необхідно бути зареєстрованим рибалкою, та мати ліцензію. При біглому пошуку вартість ліцензії коливалась від декількох сотень, до декількох тисяч корун(крона - офіційна валюта Чехії). Але навіть тоді я розумів, що це спреведливо, оскільки тільки такими методами можна контролювати данний вид відпочинку. Отже необхідно було отримати ці два документи. В подальших пошуках вияснив що отримати ліцензію досить легко, а от Листок рибалки - необхідно здавати екзамен на знання всіх правил. Далі пошуки привели на офіційний документ, де ті всі правила описані, звичайно що на ческій мові, яку я вперше в очі побачив. Але боятись не звик, і незнайомо незрозумілі слова дядько гугл допомагав перевести. Нактнувся також на офіційний сайт з екзаменаційними питаннями.... Розраховував що поїду десь за тиждень-другий.... і раптово виявляється що необхідно їхати вже через день... В авральному порядку шурую в магазин по твердий кофр(постійно випадково ламав спінінги при перевозці). Докупляю всякі розхідники, приманки і т.п. Збираюсь. В вечір перед виїздом знову лізу в інтернет, але на цей раз в пошуках людини яка зможе прояснити більш детально всю інформацію, бо колись сама на власній шкурі змогла пройти те, що очікувало мене попереду. десь на 3-4 сайті побачив професійного гіда - http://fishinginprague.com, швидкий пошук контактів і вже пишу йому в месенджер деякі питання...
Дорога з Рівного.

ЗображенняЗображення

Пройшов польский кордон.

ЗображенняЗображення

Тубус довелось привязати, бо під час зупинок він все намагався змитись гуляти по салону.

ЗображенняЗображення

Приїзд.
Перший тиждень пройшов швидко, в перший день прогулявся по місту, відразу поперся на Влтаву.

ЗображенняЗображення

Риба є!

ЗображенняЗображення

А потім в один із днів по дорозі на роботу побачив нарешті водойму на якій по любому був хижак, проте на перилах вісів знак - Zákaz rybolovu. Ну раз Заказ - так заказ.
І ось в один із днів він відписав. Так, по суті, я і познайомився з Олегом. Уточнив декілька питань і він запропонував допомогти отримати документи. Домовились на середу, бо в них данний підрозділ що займається видачею документів працює лише в понеділок та середу. ВІдпросився з роботи.
Середа. Зустрілись. Після здачі екзамену видають щось на рахунок довідки про успішно складений тест. Екзамен можна здавати як в офіційному міському відділенні(я його якось так називаю), так і в союзі риболовів. З цією бумагою їдемо в територіальне відділення, і вже там за 200корун видали Листок рибака строком на 3 роки. Для його отримання необхідно мати тривале проживання в місті - чеський паспорт тривалого перебування, або як в моєму випадку українській закордонний з штампом про тривалу реєстрацію в місті. Отже листок отримано, тепер назад отримувати наступні документи. А саме ліцензію і членській білет Сюзу чеських риболовів.

ЗображенняЗображення

По вартості - ліцензія річна на пражські нефорелеві водойми - 1100корун, річний членській внесок - 500корун.... Загалом же обійшлось все це в 2430корун, і 500 йому за послуги) Доречі Олег возив машиною по всіх місцях і допомагав в заповненні необхідних бланків та контактами з місцевими, оскільки всі адміністративні працівники розмовляють лише на чеській.
Ось така нелегка доля по отриманню таких бажаних документів.
А що далі - далі риболовля... а потім в кінці року має бути ще одна поїздка для здачі цієї ліцензії і отриманні нової, проплати на наступний рік взносів та всіх необхідих коштів, але це вже трохи інша історія...

Подякували: 5 [Показувати]
Аватар користувача
xxOZ
Балакучий
Балакучий
 
Повідомлень: 172
З нами з: 24 травня 2013, 23:10
Звідки: Ровно

Re: Чехія (Прага)

Непрочитане повідомлення xxOZ » 11 серпня 2019, 23:23

Отож. Як зрозуміло з попереднього повідомлення документи були готові. І ось настав вихідний день. Відкрив список водойм, знайшов, що біля будинку всього в 300м є річка... ну я так думав, що то річка... Але все по порядку.

ЗображенняЗображення

Отож речі готові, складені. Чай налитий в термос, бутерброди спаковані, катушка, приманки, і обовязкові атрибути у вигляді метра(придбаний кравецький півтораметровий, ну а що, а вдруг трофей :-) ), екстрактора(в моєму випадку рибальські плоскогубці), та підсаки(по їхньому - подберак :hi_hi_hi: ). Повний надій вийшов з хати. Пройшовся по вулиці, звернув в лісосмугу і... і виявилось що під гордою назвою річки приховується потік шириною 3м і глибиною 10-30сантиметрів.

ЗображенняЗображення

:facepalm: Мда, такого я не чекав. Але поглянувши з містка в воду запримітив пару рибин. Надія на улов не згасла. :) Сів на березі, дістав ліцензію, заповнив де буду ловити і зібрав снасті. В данний раз рибалка була на річці Рокитка (номер угіддя 401008). Ловив на УЛ палку Флагман Матрікс 1-8 з катушкою daiwa ninja 2000a, шнур дешева 4жилка. З приманок - вертушки мепс, пробував на воблери, але при такій глибині то мазохізм). Отож за декілька годин бродіння по берегу збився вже на 100 клюванні, а на 10 рибі перестав рахувати. Клювало чи на на кожному забросі. Видно що данна водойма не користується популярністю, та воно й не дивно, в декількох місцях відчутний запах каналізації. На дні водойми лежали старі велосипеди, шини, навіть вдалось знайти електросамокат, по стану його видно було що в воді він не перший тиждень і встиг добряче припасти мулом, а з частого улову - вологі серветки. Я думаю, що то результат свинства на вулиці , коли їх змиває з тротуару і вони потрапляють в дощовий колектор, а вони всі ведуть до найближчих водойм. Взагалі ж річка ця з камянистим дном, і лише подекуди дно глинисто-піщане з мулом. З улова стало зрозумілим що видовий склад не дуже то й великий, окунь та головень.

ЗображенняЗображення

БІльше нічого не захотіло куштувати приманок. Найбільшим рибом на той день був оцей невеликий красень - Jelec tloušť :)

ЗображенняЗображення

Ходячи берегом почув рідну мову дессь ззаду, обернувся і бачу двох наших, один другому тикає пальцем в мою сторону:
- О! Диви, диви! Чех рибу ловить!! :sh_ok:
Я чуть не випав з сміху, але виду не подав :-)
Відійшовши на метрів 20 вони підішли ближче до води:
- А що тут риба є? Диви, Вася, оно риба!! - один вказує рукою іншому десь на воду.
Хлопці й не догадувались, що спроба порибалити без відповідних документів тут дорого обходиться...
Вже закінчуючи рибалку на останніх забросах місцева дівчинка років 10 з того берега декілька разів сказала, що б я не лякав рибу) От як діти тут думають про довкілля)

Вцілому ж за цю рибалку зловлено було штук 6 окунів(50-100г) і штук 40 головнів (50-300). Всі попливли підростати, а в ліцензії, в графі улов, поставлені прочерки)
Довольний повертався додому і думав, що це не єдина водойма, і в наступний раз обовязково гайну ще кудись...

Подякували: 4 [Показувати]
Аватар користувача
xxOZ
Балакучий
Балакучий
 
Повідомлень: 172
З нами з: 24 травня 2013, 23:10
Звідки: Ровно


Повернутись до Водойми поза межами України

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot]