ZVod писав:map писав:Дякую за допомогу! Якщо вийде буду пробувати інші варіанти, Салапін розказує, що на фідер можна ловити зимою, хоча це мабуть як на якій водоймі.
Стосовно осіннього фідера у нас на Горині то це цілком можливо - хоча досить важкувато та специфічно. Мені здається що нижче шлюзів результати мають бути кращими. Головне в прикормці - це абсолютно темний колір, за складом половина чи 2/3 це нейтральна база, взагалі менше ароматики та більше живого компоненту. Дуже важливо потрапити на рибу. Діє правило: риба є, або якимось чином показує себе або її не має і підтягнути її кормом (як це стандартно буває влітку) практично не можливо. Фідер фідером а от на горох дехто добряче ловить до перших серйозних заморозків....
По досвіду осінніх рибалок можу сказати наступне - рибка на Горині добре ловиться до перших нічних заморозків. Потім робиться дуже обережною, слабо збирається прикормкою, хоча й продовжує на неї реагувати, вередує щодо насадок.
Ось перевірені рецепти прикормок по осені:
1. Перероблена із бюджетних міркувань прикормка від Romeo (лящ). Як показала практика, найкраще на неї реагує головень та лящ, інші види риб - слабо. Ловити по теплій воді.
1кг - сухарі панірувальні
1 кг - печиво (брав "московські "пряники некондиція, тому дешево. В ідеалі потрібно вівсяне печиво)
0,5 кг - вівсяне борошно
0,5 кг - кукурудзяне борошно
1 кг - кукурудзяна крупа крупного помолу
0,5 пачки - Fish Dream Elite Лящ+бетаїн
0,5 кг - насіння соняшника (злегка підсмажене і подрібнене)
0,3 кг - насіння льону (половина злегка підсмажене і подрібнене, інша - цілим)
Вартість 1 кг такої прикормки - десь в районі 8 гр. Один мінус - при сильному зволоженні утворюються комки, але, якщо прогнати крізь сито, то стає рівномірною. Хоча й так працює.
В шлунках пійманої риби прикормка знаходилася, причому, головні були просто запаковані в основному кукурузною крупою, лящ вибирав також крупу і насіння льону та соняшник, плотва жерла просто все. Думаю, що, так як на прикормку активно підходив головень, то він розлякував всю рибу, чим і пояснюються провали у кльові і кльов саме головня у ці проміжки. Ще що цікаво. При препарування підлящів знаходив у них в шлунках повно білуватої маси, схожої на тісто і шкурки від злаків (певно, - пшениця) та у інших - яскраво-жовте місиво - горох та кукурудзяна крупа. Лящі були просто запаковані кормом. Дякувати тим рибалкам, що приїзджають, сиплють відра корму, трохи ловлять, потім висипають все, що лишилося. А потім на тому ж місці у тебе слабо клює. А як же, рибі ж треба час щоб переварити такі "дари". А ще скільки лишилося не дні ...
Подумавши, наступний заміс робив з таким розрахунком, щоб відсікти головня та врахувати смаки ляща. Також, зробив корективу на прохолоднішу воду.
1,5кг - сухарі панірувальні
1 кг - печиво (брав "московські "пряники некондиція, тому дешево. В ідеалі потрібно вівсяне печиво)
1 кг - вівсяне борошно
0,5 кг - кукурудзяне борошно
0,8 кг - ячна крупа
0,5 кг - кукурудзяна крупа
середнього і дрібного помолу (пополам порівну)
0,5 пачки - Fish Dream Elite Лящ+бетаїн
0,5 пачки - Fish Dream Арома+ (типу, шоколад)
0,35 кг - насіння соняшника (злегка підсмажене і подрібнене)
0,4 кг - насіння льону (половина злегка підсмажене і подрібнене, інша - цілим)
0,25 кг - насіння конопель (злегка підсмажене і подрібнене)
4 пачки - ванільний цукор
Кольором відмітив те, що помінялося з попереднього варіанту. На риболовлі прикормку трохи затемняв землею. Вже менше злипалася в комки. Вартість 1 кг - в районі 8 грн.
Головень перестав турбувати (майже), рибка більш активно реагувала на прикормку, частіше підходила, ловилася різна: гарні підлящі, плотва (в т.ч. й крупна), підуст, густера (але некрупна). Підлящ найкраще реагував на неї, плотва також не оминала, хоча її покльовки можуть звести з розуму. Були рибалки, коли в улові був лише підлящ (крупний). В шлунках підлящів знову ті ж компоненти + перетерта ячка. Плотва забита прикормкою (не вибирає нічого конкретно).А от густера вибирає в основному ячку, причому, прикормка вивалюється прямо з рота.
Наступний заміс вирішив трішки ескперементнути.
2 кг - сухарі панірувальні
1,5 кг - печиво (брав "московські "пряники некондиція, тому дешево. В ідеалі потрібно вівсяне печиво)
0,5 кг - вівсяне борошно
1 кг - кукурудзяне борошно крупного помолу
0,8 кг - ячна крупа
0,25 кг - кукурудзяна крупа
дрібного помолу
0,5 пачки - Fish Dream Elite Лящ+бетаїн
0,5 пачки - Fish Dream Арома+ (типу, шоколад)
0,35 кг - насіння соняшника (злегка підсмажене і подрібнене)
0,4 кг - насіння льону (половина злегка підсмажене і подрібнене, інша - цілим)
0,2 кг - насіння конопель (злегка підсмажене і подрібнене)
5 пачок - ванільний цукор
0,1 кг - шоколад
Прикормка має більш пухку консистенцію, майже не злипається. Вартість 1 кг - трішки більше 8 грн. Затемняємо і розводимо грунтом обов"язково.
Провів лише одну риболовлю з нею, і то по дуже паршивій погоді - прихід холодного затяжного циклону, дощ, вітер, холод собачий, жуть. Так що судити про її ефективність рано. Рибка в"яло збиралася на прикормку, не було фази навали дріботи. Відразу влітали нормальні підлящі. Але не затримувалися на прикормці. Вдень, як раніше, не вдалося підтягнути рибку. Але в порівнянні із колегою, що ловив недалеко, у мене рибка була солідніше розміром. В шлунках риби є прикормка.
Загалом, 2-й варіант - найкращий. Якщо поряд є лящ, то він обов"язково прийде на прикорм. Якщо є плотва, то на час відсутності ляща порадує (крупна) чи позлить (дрібна)

своїми покльовками .