"Літня" мормишка, або боковий ківок

Аватар користувача
vvi
Боєць
Боєць
Повідомлень: 241
З нами з: 14 липня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Кивок на поплавочній вудці.

Непрочитане повідомлення vvi »

Чи мав хто такий досвід і чи можите поділитись враженнями тапорівнянням з звичайним поплавком.
"... А в это время сейчас кто то на рыбалке..."
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Кивок на поплавочній вудці.

Непрочитане повідомлення Рома »

vvi писав:Чи мав хто такий досвід і чи можите поділитись враженнями тапорівнянням з звичайним поплавком.
Для мене це дуже цікава тема. Один раз спробував половити (спонтанно), проте нічого путнього не вийшло. Аналізуючи прочитаний матеріал, можу тільки сказати про те, що даний вид ловлі може бути в деяких умовах набагато більш ефективний ніж лозля звичайним поплавком. Дещо можна починати на www.kivok.ru.
ПС. В Рівному на Усті не одноразово бачив як рибалили таким методом.
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
Niko
Абориген
Абориген
Повідомлень: 142
З нами з: 06 березня 2009, 01:00
Телефон: 0677713151
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Niko »

Кожен раз, коли їду на рибалку беру таку удочку. Особливо весною, коли холодно непогано ловиться карась (біля пірсу на Басовому куті особливо), непогано йде плотва. Насадкою служить мотиль, опариш, або "бутерброд" із них. Найбільшого карася ловив 300 г. Жилка о,1 для зимньої удочки, кивок також, довжиною до 15 см, з можливістю регулювання довжини, удилище 5-6 м. Користуюся прикормкою, комбікорм для риб. Досить часто тільки на цю удочку клює. Навчився у мужиків які часто ловлять на Усті. Попробуйте досить цікаво.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

"Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Відкриваю нову тему, бо нічого подібного не знайшов. Сам рибалю таким чином лише пару останніх років, але як мені здається вже маю деякі власні напрацювання.
Отже, сезон рибалки починається коли сходить крига, а на річках не закінчується всю зиму!!! Діапазон можливих трофеїв однозначно ширший ніж для будь-якого іншого відомого мені способу лову (браків не берем до уваги). Я особисто ловив на літню мормиху: карася, коропа, окуня, судака, щуку, плотву, червонопірку, верховоду, марену, сома, ротана, ляща, густеру, йорша і навіть одного разу минька :lol: Тобто простір для маневру надзвичайно широкий і кожна рибалка обертається неочікуваним сюрпризом. Кого зацікавила дана тема, питайте, не соромтесь всім радо відповім поділюся досвідом, розповів про необхідний еквіпмент, і дам майстер клас :D
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення Рома »

kamennieshipy100 писав:... Кого зацікавила дана тема, питайте, не соромтесь всім радо відповім поділюся досвідом, розповів про необхідний еквіпмент, і дам майстер клас :D
Особисто мене ця тема віднедавна також цікавить. Але, зважачи на те, що хочеться трохи освоїти цього сезону фідер, не знаю скільки зможу присвоїти часу на ловлю з боковим кивком, а часу як завжди не вистачає (особливо на риболовлю :cry: ).

Цікавить наступне:
1. Купуєш болонське вудилище чи махове.
2. Якщо махове, то яку використовуєш катушку (чи можливо користуєшся мотовильцем ) і як монтуєш кільця?
3. По можливості хотілося б побачити фото робочих мормишок.
4. Монтаж та фото кивка.
5. Методика і тактика лову.

Для початку достатньо :) ...
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення EXPERT »

Найкращі спеціалісти по літній мормишці на р.Устя в межах міста.
В них можна подивитись снасті,та научитись рибалити.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

ROMAnion Для початку, рекомендую половити на боковий ківок ротана - просто супер щоб відчути снасть і набити руку, так як ротан завжди голодний він клює на всі відомі мені типи мормих, на любу проводку (в межах розумного) і наживка мотиль, черв або опариш, потім можна сміливо чіпляти чорта і бомбить без насадки...
1. Особисто я надаю перевагу болонці так як частенько трапляються покльовки крупної риби. Невеличка катушечка дає більше шансів, особливо якщо врахувати що жилка діаметром 0,12 - 0,10, якщо з розумом то на таку жилку можна тягнути карпа вагою до 4 кг.(перевірено). Оптимальна довжина вудлища - 6 метрів, із довшим не зручно в корчах, із коротшим на чистій воді.
2. Катуха у мене маленька, інерційна "совєцка" зараз щось подібне на ринку продають коштує десь 3 грн. :lol:
3.Зображення
Мормиха номер рас - суперова для лову невеликих рибок, верховодки, червонопірки, дрібної плотви, створює неповторну комбінацію разом із опаришем:)
Номер два срібляста, краща для лову матросів!
І третя - універсальна підходить для всього, я 90% риби зловив саме на таку мормиху!
Всі представлені мормишки продаються в якогось діда що на блошиному ринку біля магазина Океан по 1 грн. шт.
Зображення
Зображення
так виглядає походна коробочка ківочника:)
4 фото викладу пізніше.кивок лавсановий на базарі 5 грн.
5. тактика і методика прості як двері: вибираєш перспективне місце, (це не поплавчанка, і не спін, можна залазить в саму гущу корчів :lol: ) проміряєш глибину, проводка - 100% найкраща, це плавне без всяких викрутасів опускання до самого дна, там два легеньких великоамплітудних змахи, і таке ж не квапливе підіймання, вважається, що якщо після трьох таких проводок не було ознак того що риба тут є, - треба міняти місце.
Ось коротко і все, далі буде....
Востаннє редагувалось 10 квітня 2010, 09:28 користувачем kamennieshipy100, всього редагувалось 1 раз.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

EXPERT не буду сперечатись про клас тамтешніх рибаків, но "ребята ловят рыбу без фантазии", ніякого пошуку, ніякого азарту, про видове різноманіття взагалі мовчу, прийшов сів і киває, а далі що? а нічого далі киває, потім карась, і знов пів години киває, пропал дух авантюризма :D
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Хочу написати пару слів про ловлю червонопірки на ЛМ.
Зображення
Саме з цієї риби я починав освоювати ЛМ, а тому вивчив її повадки краще ніж інших підданих Нептуна.
Найкраща пора - з середини весни(кінець квітня) до початку літа (середина червня), далі червонопера починає харчуватись здебільшого зіллям, водоростями(кропивкою), а свою цікавість до інших насадок починає проявляти лише з початку осені, коли водна рослинність починає відмирати і кількість корму скорочується + нагулює жир на зиму. Цей осінній жор триває до перших заморозків на грунті.
Шлях кормової міграції червоноперої красуні має форму парасолі - вертикальний підйом із місця нічної стоянки, далі увечсь день на поверхні або в товщі води і такий же спуск на ночівлю. В нічну пору червіоноперка як правило не харчується.
Найкращий час - з обіду і аж до самої темноти,бувало теплої осінньої ночі можна було рибалити аж до 23:00-23:30, в такому випадку на кінчик вудлища скотчем примотую звичайного світляка - його світла вистачає для того аби освітлювати ківок, до того ж покльвка, як правило - різка потяжка, тому навіть якщо її не буде видно, її буде відчутно в руку!
Мормишка - форма і розмір - в залежності від умов(вітер, течія і власні уподобання), але обовязково обтічна!, тобто без гострих кутів!
Колір мормишки - я вибираю чорний, чорно-червоний, сіро-червоний, або зелений, інші - гірші (ІМХО).
Проводка - лише горизонтальна(30-35% усіх покльовок), або просто упускання на інтервал 5-7 см. із паузами 3-5 сек.(35-40%), інколи вільне падіння (10-15%).
Насадка: тут залежно від ситуації, якщо риба кормиться активно на поверхні води - зійде і безмотилка(в моєму розумінні класична безмотилка - це мормишка із підсадкою білого мікропору) - покльовка сходу,опускання мормишки - плавне, при цьому корисно щоб відстань від кивка до мормишки була метр-півтора, менше обережна риба помітить кінчик вудлища і піде на глибину, а більше - не помітите покльовку бо не буде достатнього натягу лєскі, а якщо щей вітер...
Якщо риба тут є, але не годується на поверхні можна пробувати виманити її живою підсадкою: репейнік, мотиль, опариш, шматок червяка, личинка стрекози, перловка. Всі вище згадані наживки відмінно працюють на теренах нашої області в такому порядку як написано, при цьому риба активніше клює на перловку у закритих водоймах, а в річках - навпаки.
У червоноперої найкращий зір з усіх відомих мені прісноводних риб, тому маскіровка повинна бути на найвищому рівні, до води підходити у напів-присяді, бажано мяке взуття. Для статистики, я незнаю як десь там, а у нас найбільша рибина даного виду заважила 450 грам впіймана на Басіку в районі старої рятувальної вежі на опариша, думаю такі ж водяться і в Усті, екземпляри грам 300 - рідкість проте попадаються раз на дві-три рибалки, а 200-250гр. - кілька штук за рибалку, 100 грамова вважається стандартною, попадає і менша, але моя кішка теж хоче їсти :-)
Дякую за увагу.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення Рома »

kamennieshipy100
Цікавить питання такого характеру :) .
Чи була в твоїй практиці хоч одна риболовля при ловлі з боковим кивком, коли не було жодної покльовки :) .
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Задумався... Напевно ні. Ба, більше, небуло мабуть риболовлі взагалі без риби. (якщо вважати риболовлею вихід хоча б на годинку)
Якщо водойма мені знайома, то 90% виходів це стабільний улов на 2-3 сковорідки + котиків покормити(від недавна у мене їх два :) )
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Зображення
Вирішив написати статейку про ловлю цього загадкового риба на ЛМ. Отже, ротан - риба із бичкових - тому як і всі представники даного сімейства любить перебувати в придонних укриттях (каміння, гілки, затоплені шини, сміття та ін.). На теренах нашої області ловляться ротани від дуже спортивних (8-10 грам) і до дуже вражаючих - десь до 500грам, це те що я особисто ловив, відомі чутки про вилов і більш крупних, проте я особисто не ловив. Досить велика його популяція в р. Устя, в Гідропарку та на Басовому Куті. Чим же такий хороший ротан? Ну по перше ловиться увесь сезон відкритої води, навіть за самої паскудної погоди; водиться практично скрізь; клює практично на все що шевелитьсяі т.д.
Для ловлі ротана достатно вудлища довжиною 3-4 метри (за винятком дуже рідких випадків), жилка діаметром 0,12-0,16 - тонша - часті обриви внаслідок ривочка риби в корчі, товстіша - зниження кількость покльовок і втрата чутливості снасті; мормишка яскравого кольору, найкраща червоно-рожева дробинка, обовязково із великим дуже гострим гачком, ідеально чортик - сходів мінімум, але зацепів за корчі прибавиться, ну тут вибір за Вами. Тепер що до наживки в залежності від місця найкращим варіантом є або червяк, або опариш. Цікаво що найбільші екземпляри клюють саме на опариша!!! Коли у мене був відсутній і опариш і червяк досить вдалою була рибалка на мормишку прикрашену червоними нитками для вязання, які при намоканні дуже схіжі на пучок мотиля; вдалою також є комбінація із штучного мотиля і полосочки мікропору(білого). Так як ротан водиться переважно в придонних шарах водойм, то і ловити його треба не вище 15-20 см від дна , ідеально 3-5 см., при цьому дуже часто в прилові опиняється карась, окунь і щучка травянка нерідко зрізає мормишки. Проводка: інтенсивне покачування із середньою амплітудою і високою частотою 5-10 сек. потім пауза 3-4 сек. - зависання мормишки в 1-2 см. над дном. і повтор. Як правило покльовка іде в момент паузи (60-75%) і вигладає як удар щиглем по кивку, в цей момент повинна слідувати потужна підсічка(пасть у ротана кістлява).
Класичними місцями де можна знайти цю рибку є прбережні зарості камиша, осоки, затоплене гіллячча верби, та ін. При рибалці в таких місцях слід бути дуже обережним існує великий ризик зацепу. Ротан риба дуже привязана до певних місць життя і не змінює їх тривалий час. Ловля ротана є на мою думку ідеальним початком для освоєння ЛМ. За бажання і в тих місцях де ротан є, за день його можна наловити відро. Рибка ця дуже смачна у смаженому вигляді і таранька також непогана - бичок одним словом.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Декілька слів про зацепи.
Рибалка на Лм часто означає постійний пошук, як правило в незнайомих рибаку місцях, тому існує великий ризик зацепу за підводні корчі. ЛМ це не спінінг і часто в силу близькості корча від берега рибак може за допомогою маневрів звільнити снасть, але бувають випадки коли зацеп "мертвий"... Хочу поділитись конструкцією простого відцепу, яким сам користуюсь вже не перший рік, кількість обривів зменшилась % на 50. Отож фото нижче:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Отож, для виготовлення даного девайсу нам необхідно:
1. Шматок свинцю вагою 40-50 грам, циліндричної форми із вертикальним отвором(Ідеально зняти його із браконьєрської сітки сам так робив);
2. Пружина (трошки потужніша ніж у звичайній шариковій ручці);
3. Відрізок стального дроту (я використовував дужку від старого бюстгальтера :-) )
4. Заводне кільце для привязки жилки.
От практично і все, якщо Ви використовуєте вудлище без кілець, то відцеп одягаємо прямо на комль як показано на рис 3,4. Якщо ж оснастка бігуча, треба відпустити каушку і одягти відцеп прямо на жилку. Далі процедура проста відпускаємо його від себе він плавно сковзить по жилці і з розмаху вдаряє по мормишці тим самим звільняє її, на берег відцеп виймаємо за доп. шнура що заздалегіть був привязаний до заводного кільця.
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
os1
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 309
З нами з: 10 грудня 2009, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення os1 »

kamennieshipy100

Виложи, будь-ласка, фото своїх снастей та їх елементів. Зокрема цікавить кріплення кивка до удочки з кільцями.
Чи такі кивки є впродажі, чи їх необхідно доробляти. Чи є спеціальні удилища для даного виду ловлі, чи їх потрібно підбирати (щоб легка була і жорстка).
Якою удочкою користуєшся ти? Ціновий діапазон.
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: "Літня" мормишка, або боковий ківок

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

Доброго здоровя os1, на ваше прохання трошки фото:
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Щодо кріплення - все просто я купив вудлище з кільцями, відламав тюльпан, на самий кінчик намотав трошки мякої!!! нитки(для потовщення) конектор використовую від дешевого і непотрібного металевого кивка(бувають різнокольорові і продаються скрізь ціна 2-3грн), так от сам кивок той ..вно викидаю відразу, а от конектора за всі роки кращого я поки не придумав, з нього і виходить кріплення. Кивок використовую 2-ох типів:
1. Куплений за 5 грн білий фарбований кінчик, матеріал - лавсан;
2. Саморобний із пляшки з кефіру (а ще краще соку "Ботанік") вирізаю потрібної ширини і відповідно жорсткості кивок за допомогою фотореза.
Для того щоб волосінь під навантаженням не різала гумовий конектор в отвір через який вона пропущена вставляю або дві бісеринки, або(набагато краще) шматок сталевої пружини від запальнички.
Що до спеціальних вудлищ - не доросли ми ще до такого. Купити гідне вудлище за невеликі гроші - велика проблема. Для бігучої оснастки я використовую вудлище :
Зображення

Зображення
Тест 10-30 грам.
Це не аксіома тест може бути і 5-25 і 5-15, але як на мене найбільш підходящий саме такий.
До вудлища ставлю дві основні вимоги: швидкий строй (жорсткість) і легкість.
Можна було б купити китайця за 70-80 грн. але ДУЖЕ не рекомендую руки втомляться раніше ніж почне клювати. Моя палочка коштувала порядку 200грн. зараз щось подібне бачив в діапазоні 250-280 грн.
Для бігучки оптимальною є довжина 6 м. - довші - незручні (ІМХО).
В комплекті використовую таку перлину радянської промисловості:
Зображення

Зображення
Фактично вона потрібна лише для зберігання жилки, при покльвках крупної риби толку від неї мало, тому сьогодні придбав дане чудо:
Зображення
Ціна 50 грн. присутній фрикціон, буду звикати, але вже відчуваю як карпи мене бояться :-).
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Відповісти

Повернутись до “Снасті”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей