Помогите опознать?!

Опис риб, тактика й аспекти лову
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

AndreyK писав: 200% не синец - у него рот направлен вверх и форма головы острая. А тут отчётливо видно нижний рот и тупая голова, явные признаки белоглазки.
Ну, в мене є свої 300% :) на користь того, що це саме синець. І одну і другу рибу неодноразово ловив і бачив не лише на картинках і по опису в літературі. Якраз названих "явних признаків" на фото і немає. 1. Немає характерних для клепця "тупого" носа і не пропорційно великих очей, що відразу кидається в очі (вийшла тавталогія :) ) як якась мутація. На фото ж бачимо абсолютно пропорційне співвідношення розміру очей до голови.
2.Якщо встромити палець в рот :) , то можна переконатися, що подібний "нижній рот" мають всі карпові, по іншому і не може бути у риб, які харчуються з дна. А от в закритому вигляді, себто без пальця :) , рот доверху, як і в літературному описі синця.
3.Величина риби в 300г.... Це практично розмір клепця в Сабанєєвські часи. Тоді мабуть такі вони були. Можливо ще такі плавають десь у Волзі. В нашій Горині (Стир те ж саме) більшого, а ніж на долоню я не бачив. А от синець риба загалом крупніша - до 25см не рідкість.
4. Колір черевник плавців: рожевуватий з чорним закінченням у синця (як на фото) і світло сірі у клепця.
П.С. Була б луска, було б все відразу помітно - мілка у синця і крупна у клепця. І колір риби - світлий клепець і загалом темний з синюватим відливом синець.
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення AndreyK »

ВікторGVS писав:І одну і другу рибу неодноразово ловив
В Ровенской области? Ни разу не слышал, что тут встречается синец.
ВікторGVS писав:Якраз названих "явних признаків" на фото і немає. 1. Немає характерних для клепця "тупого" носа і не пропорційно великих очей, що відразу кидається в очі (вийшла тавталогія :) ) як якась мутація. На фото ж бачимо абсолютно пропорційне співвідношення розміру очей до голови.
Ну не знаю.. Если на приведённом выше фото не видно тупого носа и нижнего рта... То я даже затрудняюсь ответить на такие железные аргументы. :) Для наглядности совместил фото предполагаемых рыб в одну кучу. Может так лучше видно? :-)

Что касается размера глаз - то непропорциональными они выглядят лишь у экземпляров в 50-100 грамм. Ну так у густёры-лаврушки или окуня размером с палец глаза тоже выглядят непропорциональными, но с возрастом всё проходит. :)

ЗображенняЗображення

Зображення
Аватар користувача
proteus
Герой
Герой
Повідомлень: 674
З нами з: 12 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення proteus »

дааа .. судя по этому "опознанию" ..
Зображення
действительно белоглазка :)
даже пятна на "жаберной крышке" одинаковой формы
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

AndreyK писав:
ВікторGVS писав:І одну і другу рибу неодноразово ловив
В Ровенской области? Ни разу не слышал, что тут встречается синец.
На Припяті, Стоході в районі Нобеля. Можливо і в Горині на півночі є.
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення AndreyK »

ВікторGVS писав:На Припяті, Стоході в районі Нобеля. Можливо і в Горині на півночі є.
Спасибо. Значит надо добавить в раздел тему по синцу. :)
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Помогите опознать?!

Непрочитане повідомлення Рома »

Продовжу тему "білоглазки". Улов цієї зими на р.Горинь.
Зображення
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

10.03 знову на річці.
....
На додачу до всього упіймав, напевно, "ельца" - не знаю як буде українською. Чомусь раніше думав що ця риба у нас не водиться:
ЗображенняЗображення
Усім НХНЧ!
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
Аватар користувача
Viktorovi4
Козак
Козак
Повідомлень: 464
З нами з: 13 січня 2009, 01:00
Телефон: 123456
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення Viktorovi4 »

kamennieshipy100 писав:10.03 знову на річці.
На додачу до всього упіймав, напевно, "ельца" - не знаю як буде українською.
Це не "елец" - повірте мені на слово. Ельца я особисто ловлю в гірских потокх прикарпаття, та й не схожа ця риба на нього.
Ось ЕЛЕЦ:
ЗображенняЗображення
Востаннє редагувалось 11 березня 2013, 21:04 користувачем Viktorovi4, всього редагувалось 1 раз.
РЫБАЛКА МОЯ - СТРАСТЬ!!!!!
Аватар користувача
kamennieshipy100
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 321
З нами з: 26 жовтня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення kamennieshipy100 »

А хто ж тоді? Точно не плотва. Може якась "смесь" верховодки з плотвою.???
Ты у меня смотри, я где нормален, а где беспощаден.
Ловить рыбу на платнике = охотиться в коровнике!
Хенк
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Viktorovi4 писав:Це не "елец" - повірте мені на слово.
+1
Точно не елец. В почти стоячей воде Усти он просто не выживет. Это рыба чистой воды и стремительного течения - а таких речек в наше время становится всё меньше, не зря елец в Красной книге.
Поймать ельца в Усте - всё-равно что поймать там форель, была бы сенсация. :hi_hi_hi:
kamennieshipy100 писав:А хто ж тоді? Точно не плотва. Може якась "смесь" верховодки з плотвою.???
Гибрид верховодки и плшотвы очень маловероятен - у этих рыб сильно отличаются сроки нереста, к тому времени, как верховодка только начинает нереститься - у плотвы уже давно малёк подростает...
По всем признакам, кроме цвета плавников и глаз очень похоже на плотву, вероятно плотва-альбинос.
Аватар користувача
Bizba
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 89
З нами з: 26 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення Bizba »

Практически уверен, что это быстрянка.
Аватар користувача
OlegG
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 15 квітня 2011, 21:00
Телефон: 0662891510
Звідки: м. Нетішин
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення OlegG »

Bizba писав:Практически уверен, что это быстрянка.
Не знаком с рекой Устя, но как понимаю быстрянка исключается по той же причине, что и елец
AndreyK писав:Это рыба чистой воды и стремительного течения
Быстрянка часто попадается на р.Горынь и то только на быстром течении с каменистым(песчанным) дном. Да и слабо она похожа на ту быстрянку, что мне попадалась.
Скорее плотво-густера какая-то :-)
Аватар користувача
Bizba
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 89
З нами з: 26 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення Bizba »

Быстрянка это, быстрянка. :) Особенно хорошо это видно по форме боковой линии. Загуглив можно увидеть ее на фото - 100% совпадение.
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Bizba писав:Быстрянка это, быстрянка. :) Особенно хорошо это видно по форме боковой линии. Загуглив можно увидеть ее на фото - 100% совпадение.
Боковая линия тут как раз как у плотвы - у быстрянки проходит ниже :) Цвет чешуи и глаз тоже не подходит - у быстрянки в основании чешуек боковой линии два ряда тёмныч пятен, и глаза жёлтые не бывают. Форма анального плавника, опять же, не совпадает - у быстрянки он менее вырезанный.

Зображення
Аватар користувача
OlegG
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 64
З нами з: 15 квітня 2011, 21:00
Телефон: 0662891510
Звідки: м. Нетішин
Контактна інформація:

Re: р.Устя

Непрочитане повідомлення OlegG »

AndreyK писав:
Bizba писав:Быстрянка это, быстрянка. :) Особенно хорошо это видно по форме боковой линии. Загуглив можно увидеть ее на фото - 100% совпадение.
Боковая линия тут как раз как у плотвы - у быстрянки проходит ниже :) Цвет чешуи и глаз тоже не подходит - у быстрянки в основании чешуек боковой линии два ряда тёмныч пятен, и глаза жёлтые не бывают. Форма анального плавника, опять же, не совпадает - у быстрянки он менее вырезанный.
На ту быстрянку, что часто ловлю в р.Горынь однозначно не похожа.
И быстрянка - это рыбка быстрых (чаще горных) рек.

Чтобы окончательно исключить быстрянку нужно автору улова указать вес. Если хотя б грам 30-40, то это может только мутировавшая толстая "медлянка" :-)
Відповісти

Повернутись до “Риби наших водойм”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість