Захист силіконових приманок

Саморобні приманки та наживки
Аватар користувача
Gnom
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 13
З нами з: 03 вересня 2008, 00:00
Телефон: 067 998 55 92
Контактна інформація:

Захист силіконових приманок

Непрочитане повідомлення Gnom »

Доброго дня! Хоча, правильно було б привітатись Yo Mon! так як мова піде про ямайський спосіб захисту силіконових приманок.

Коли навіть в сонячній Ямайці зима бере своє і жоден, навіть самий відчайдушний рибалка-растаман, не додумається проатакувати Сома та його агентів, ненадовго випадає можливість проаналізувати події минулого сезону і скористатися перевагами експлуатації сірої мозкової речовини.

Так ось одного такого дня, розбираючи кейс з приманками, я помітив одну надзвичайну закономірність: практично не залишилось жодної силіконової приманки з тих, що я придбав на початку сезону (!). Я не міг проігнорувати таку обставину. І справа навіть не в тому, що на протязі року для поповнення втрачених запасів було витрачено певну суму вавилонських папірців, які можна було витратити на різні більш приємні речі, якими славиться Ямайка. Мене просто дратує процес пошуку тієї приманки, яку “втопив учора” і якої сьогодні у продажу вже (або ще) немає.

Я вирішив звернутись до провідних ямайських експертів за порадою.
Джа, для уникнення вищеописаних проблем, порадив скористатись ямайською системою захисту силіконових приманок. Вона полягає у подвійному механічному поздовжньому захисті гачка від зачеплення за допомогою підручних засобів.

У мене під рукою виявилось декілька силіконових рибок різних розмірів, китайський суперклей, ножиці, шило, і жилка різних діаметрів.

Зображення

Для створення захисної конструкції беремо рибку і жилку відповідного діаметру. Джа рекомендує використовувати для рибок довжиною до 8 см жилку діаметром приблизно 0.3 мм, для рибок довжиною від 10 до 15 см жилку діаметром 0.5 мм. Інші розміри рибок і діаметри жилки не випробовувались, хоча потенційно будь-які варіанти можливі з поступовим підбором збільшеного діаметру жилки до розміру рибки.

Після підбору жилки необхідно підібрати місце та кут входження кожного кінця жилки в тіло рибки з обох боків. Мені здається оптимальним перпендикулярне входження жилки відносно осі Х.

Слід врахувати, що місце входу жилки знаходиться біля виходу гачка з тіла рибки зі зміщенням на декілька міліметрів у сторону грузу-голівки. Відстань від гачка залежить від розміру рибки, приблизно 3-5 мм.
В місці входу робимо прокол шилом або голкою глибиною від 3 до 8 мм в залежності від розміру рибки. З іншої сторони рибки симетрично здійснюємо аналогійний прокол.

Зображення

Відрізуємо жилку довжиною трохи меншою ніж довжина рибки. Один кінець жилки змащуємо китайським суперклеєм і вставляємо у місце проколу. Відрізуємо ще один відрізок жилки і здійснюємо аналогічну операцію з іншої сторони.

Зображення

Тепер необхідно визначити місце входу іншого кінця жилки. Для цього необхідно вигнути обидві жилки таким чином, щоб верхня точка вигину знаходилась над жалом на відстані декількох міліметрів. Інші кінці притискаємо пальцями з обидвох сторін до тіла рибки ближче до грузу-голівки. Обов'язково необхідно випробувати пружність жилки простим натисненням на неї для визначення оптимальної (на вашу думку) нагрузки, яка дозволить хижаку притискати жилку в момент атаки.

Тепер зрозуміло, в якому місці будуть знаходитись інші проколи. Відразу здійснюємо їх.

Зображення

Після цього ножицями відрізуємо обидва кінці жилки так, щоб довжина жилки відповідала глибині проколу.

Проводимо останній тест: вставляємо обидва кінці жилки в проколи і перевіряємо відповідність конструкції нашому уявленню. Якщо все правильно — змащуємо кінці жилки клеєм, вставляємо в проколи і конструкція готова.
Зображення

Однак, варто зважати на те, що ця конструкція призначена виключно для захисту гачка.
Досвід лову на такого типу приманку у автора відсутній, тому буду дуже вдячний, якщо хтось спробує таку конструкцію на практиці і розмістить в цій темі свої враження.

Ні хвоста вам, ні луски!
Аватар користувача
Остап
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 103
З нами з: 10 липня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Остап »

Перший раз бачу, але ідея клас! Треба буде спробувати. Для наших, в основному заросших водойм, дуже актуально. Дякую.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення KYM »

Да, мені також сподобалася статья! Цікаво, треба спробувати.
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
Igor09
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 67
З нами з: 27 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Igor09 »

Побачив у журналі. Ось цей "захист"(що від спинкі до крючка) робиться з силікону просто беремо твістер і ріжемо на відповідні смужки, приклеюємо до спинкі і насаджуємо на жало. Сам ще не робив і не випробовував, але зроблю якось. Я думаю ідея зрозуміла.
Зображення[/img]
Аватар користувача
UR5TIG
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 106
З нами з: 28 травня 2008, 00:00
Телефон: 0673838772
Звідки: Нетішин
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення UR5TIG »

Це всерівно що на велосипед замість тоненьких трубок поставити широку шиповану резину, така прибамбаса буде створювати як додатковий опір воді так і шум. Якщо ловити судака який б"є жаброю або "галстуком" то і не зачепиш, а щука буде шарахатись.(рішення цікаве, але як на мою думку то з наслідками по клюванню)
Аватар користувача
Andrej
Споглядаючий
Споглядаючий
Повідомлень: 4
З нами з: 19 березня 2010, 01:00
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Andrej »

Ще один спосіб захисту який вартий уваги

http://radikal.ru/F/s08.radikal.ru/i181 ... 7.jpg.html
Аватар користувача
Igor09
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 67
З нами з: 27 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Igor09 »

Andrej писав:Ще один спосіб захисту який вартий уваги

http://radikal.ru/F/s08.radikal.ru/i181 ... 7.jpg.html
Такі крючкі продаються, але можна і самому спробувати зробити, тільки як струну так добре примотати як на фотці?
Аватар користувача
SanDerS
Ледар
Ледар
Повідомлень: 37
З нами з: 08 листопада 2009, 01:00
Телефон: 0673626755
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення SanDerS »

Igor09 писав:як струну так добре примотати як на фотці?
можна її просто припаяти до гачка...
Аватар користувача
Igor09
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 67
З нами з: 27 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Igor09 »

SanDerS писав:
Igor09 писав:як струну так добре примотати як на фотці?
можна її просто припаяти до гачка...
Тоже варіант. Але чи буде припой триматись крючка і струни? В такому випадку наскільки я знаю потрібно якоюсь речовиною покрити метал, але якою?
Аватар користувача
SanDerS
Ледар
Ледар
Повідомлень: 37
З нами з: 08 листопада 2009, 01:00
Телефон: 0673626755
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення SanDerS »

Igor09 писав: Тоже варіант. Але чи буде припой триматись крючка і струни? В такому випадку наскільки я знаю потрібно якоюсь речовиною покрити метал, але якою?
так, потрібно! я покриваю місце спайки травленою кислотою і тоді воно надійно запаюється.
Аватар користувача
Igor09
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 67
З нами з: 27 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Igor09 »

SanDerS писав:
Igor09 писав: Тоже варіант. Але чи буде припой триматись крючка і струни? В такому випадку наскільки я знаю потрібно якоюсь речовиною покрити метал, але якою?
так, потрібно! я покриваю місце спайки травленою кислотою і тоді воно надійно запаюється.
А де можна взяти цю травлену кислоту???
Аватар користувача
SanDerS
Ледар
Ледар
Повідомлень: 37
З нами з: 08 листопада 2009, 01:00
Телефон: 0673626755
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення SanDerS »

Igor09 писав:
А де можна взяти цю травлену кислоту???
мій батьоко її сам робив. можливо вона десь і продеється, точно незнаю...
можеш знайти в інтернеті інформацію про її виготовлення і зробити самому.
Аватар користувача
Igor09
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 67
З нами з: 27 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Igor09 »

SanDerS писав:
Igor09 писав:
А де можна взяти цю травлену кислоту???
мій батьоко її сам робив. можливо вона десь і продеється, точно незнаю...
можеш знайти в інтернеті інформацію про її виготовлення і зробити самому.
Треба буде пошукати, попитати...
Аватар користувача
UR5TIG
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 106
З нами з: 28 травня 2008, 00:00
Телефон: 0673838772
Звідки: Нетішин
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення UR5TIG »

Зараз такі гачки з захистом продаються за копійки, я використовував їх для лову на живця в протяжку- можу сказати однозначно прибамбас не в дугу розщипається при най меншому натискові чи то трава, камиш, камінець різниця не велика(розщипнутого його риба спокійно не ковтне), а якщо поставити на джиг.... але взагалі хазяїн-барин, перевірте.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення KYM »

На продуктовому ринку в інструментальних рядах, а також на речовому, знов таки в інструментах-прибамбасах купляв кислоту колись.
Декілька років назад Іван Щевич поділився пастою для пайки труб (як саме називається незнаю - затерлися усі символи) на даний момент кращої речі для травки перед залуджуванням не бачив.

Можливо ця інформація стане в пригоді.
Не учи рыбу плавать!
Відповісти

Повернутись до “Виготовлення приманок”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей