Ехолоти в фідерній ловлі

Обговорення прикормки, ароматизаторів, повідків та ін.
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

Чесно кажучи, задовбався на Горині тикатися як сліпе кошеня, маю мало часу на виїзди на риболовлю та й тих виїздів всього кілька за літо. Тому постало завдання якось відшукати невловимий горинський риб і не в сліпу вибирати точку лову. Розумію, зараз скажете, що весь кайф від рибалки пропадає, ловиш як в акваріумі, та насправді, все не так сумно. Я ще з дитинства хотів взнати, що там робиться під покровом товщі води. А коли загорівся фідером і часу просто катастрофічно не хватає, то використання таких девайсів для мене здається вмотивованим. Рибка на Горині сильно розбавлена водою, концентрується на локальних участках водойми. З допомогою ехолота можна знайти місце стоянки нормального риба, побачити, який горизонт займає, зрозуміти, чому саме в таких місцях концентрується, куди звалює на протязі суток. Використання ехолота - то не запорука успіху, а лише дієвий інструмент в руках вдумливого риболова.

Так як ловля фідером ведеться з берега (у мене, наприклад), тому вибір пав на SmartCast-ехолоти (безпровідні, датчик закидається за допомогою спінінга).
Які вимоги до девайса:
- ціна питання (викидати 200$ вважаю нерозумним, тому до 100 у.е.);
- дальність безпровідного датчика як можна більша;
- змінна батарея у датчика;

Знайшов ось таке: http://www.ebay.com/itm/WIRELESS-PORTAB ... 2c5ef9e271

Правда, на eBay, чи хто користувався його послугами? У цієї моделі всі параметри мене задовільняють, крім розміру екранчика (здається трохи замалим).
Чи хто мав досвід використання данної модельки?
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Юра писав: З допомогою ехолота можна знайти місце стоянки нормального риба, побачити, який горизонт займає, зрозуміти, чому саме в таких місцях концентрується, куди звалює на протязі суток.
Не хочу огорчать, но это слишком оптимистичные надежды. :)
Во-первых, практически вся речная рыба - придонная (верховодка не в счёт :-) ), стоит на самом дне или около него. Для того, чтобы эхолот был в состоянии отличить низко стоящую рыбу от выступа дна - он должен иметь высокую разрешающую способность, то есть узкий луч с высокой частотой. Все известные мне эхолоты с беспроводным датчиком имеют широкий луч и низкую частоту. То есть более-менее уверенно видеть придонную рыбу они принципиально не могут - в лучшем случае, будут принимать её просто за бугорки на дне. Так что, если смотреть на вещи более реально - то в наших условиях это скорее просто глубиномер, чем эхолот. Более того, всякие очень мелкие локальные неровности дна, как-то маленькие ямки и бровочки - такой прибор тоже увидеть не может, именно из-за широкого луча.
К чему я веду - беспроводной датчик - это компромис между желаемыми параметрами и возможностью забросить. Так что не стоит от него ожидать таких же результатов, как от нормальных эхолотов с погружными датчиками.

Зимой я тоже озаботился покупкой такого эхолота для Горыни, правда, не для фидера, а для спиннинга. Так что более-менее изучил этот вопрос. Себе я выбрал Humminbird RF30 - наручный, типа часов. Да, экранчик маленький, зато если постоянно в движении (со спиннингом в руках) - то он не мешает. Правда, теперь подумываю, может всё-таки взять что-то с бОльшим экраном.
Так як ловля фідером ведеться з берега (у мене, наприклад), тому вибір пав на SmartCast-ехолоти (безпровідні, датчик закидається за допомогою спінінга).
Які вимоги до девайса:
- ціна питання (викидати 200$ вважаю нерозумним, тому до 100 у.е.);
- дальність безпровідного датчика як можна більша;
- змінна батарея у датчика;
Знайшов ось таке: http://www.ebay.com/itm/WIRELESS-PORTAB ... 2c5ef9e271
По поводу дальности - а смысл? Горынь в наших местах шириной ну максимум 50 метров, а обычно 25-30. Это же не на Днепре ловить. :) БОльшая дальность - бОльший расход батареи датчика. Да и реально, сама батарейка там маленькая и лёгкая - и даже если китайцы напишут дальность 200 метров - не стоит этому верить, потому как из маленькой батареи просто физически нельзя выжать достаточно большую мощность для обеспечения такой дальности.
По поводу сменной батареи - это конечно хорошо. Но вот у всех брендовых эхолотов датчики неразборные и батарея не сменная. Впрочем, тот же Humminbird обещает до 500 часов работы датчика (при плюсовых температурах), тем более он автоматически выключается, когда вынимаешь его из воды. Мне кажется, это вполне достаточно - им же не надо пользоваться круглосуточно.
Правда, на eBay, чи хто користувався його послугами? У цієї моделі всі параметри мене задовільняють, крім розміру екранчика (здається трохи замалим).
По поводу eBay - покупаю там регулярно разные вещи. В штатах, к примеру, те же эхолоты даже с учётом доставки можно купить в 2-3 раза дешевле, чем аналогичные в наших магазинах. Очень уж много желающих нагреться на товаре, пока он наконец попадает на прилавки... :(
Ну а при достаточном опыте риск нарваться на недобросовестного продавца - минимальный, да и то в случае чего возврат денег гарантирован практически на 100%. Так что если что - могу помочь с приобретением на eBay.

По поводу самой модели - я бы советовал всё-таки не связываться с китайскими эхолотами, а заплатить чуть больше, но взять нормальную фирменную вещь. Вот, к примеру, Humminbird RF15: http://store.humminbird.com/products/296614/RF15
У него дисплей побольше и по диагонали и по разрешению - 3,88' против 2,48' и 160х132 против 128x64. Одно но - если брать в штатах, то там скоре всего будут только футы и Фаренгейты, на метрическую систему наверное нельзя будет переключить....

Впрочем, если этот дороговат - то можно и из китайцев присмотреть что-то с дисплеем большего размера, сейчас довольно большой выбор у них...
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

AndreyK писав: По поводу самой модели - я бы советовал всё-таки не связываться с китайскими эхолотами, а заплатить чуть больше, но взять нормальную фирменную вещь. Вот, к примеру, Humminbird RF15: http://store.humminbird.com/products/296614/RF15
У него дисплей побольше и по диагонали и по разрешению - 3,88' против 2,48' и 160х132 против 128x64. Одно но - если брать в штатах, то там скоре всего будут только футы и Фаренгейты, на метрическую систему наверное нельзя будет переключить....

Впрочем, если этот дороговат - то можно и из китайцев присмотреть что-то с дисплеем большего размера, сейчас довольно большой выбор у них...
В принципі, ехолот береться, звичайно, не для пошуку риби, а більше для швидкої пробивки рел"єфу дна і визначення стайної білої риби. Це в спінінгу важливо точно бачити придонну рибу, бо вона, як правило, одиночна, а в фідері ми шукаємо стайну рибу, ту ж густеру чи підляща, які рідко ходять поодинці та й одиночна риба нас не цікавить. Думаю, стаю він побачить, але чи можливо буде її на екрані ідентифікувати і не сплутати з якимось корчем.

Для чого дальність? Тому що Hummingbird заявляє 30 м , а реально (при трохи підсівшій батарейці) - і того менше.Ну така вже там конструкція. Діапазон температур більше 0. Китайців, звичайно, трохи стрьомно брати, але конструкція їх апарату більш пристосована до передачі даних на більші відстані, та й батарейка міняється без проблем. І ціна ...

А, до речі, як себе показав наручний варіант? Щось можна ідентифікувати на дні, чи він лише як глибиномір і рельєфомір?
AndreyK
Модератор
Модератор
Повідомлень: 849
З нами з: 13 вересня 2010, 23:20
Телефон: 0677966277
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення AndreyK »

Юра писав:Для чого дальність? Тому що Hummingbird заявляє 30 м , а реально (при трохи підсівшій батарейці) - і того менше.Ну така вже там конструкція. Діапазон температур більше 0. Китайців, звичайно, трохи стрьомно брати, але конструкція їх апарату більш пристосована до передачі даних на більші відстані, та й батарейка міняється без проблем. І ціна ...
Да, у китайцев написана дальность больше, но у них и на магнитофонах с малюсенькими динамиками нарисованы цифры с киловаттами мощности. :-) Стоит ли этому верить? Батарейка у них в датчике - CR2032, малюсенькая. Из такой просто невозможно выжать большую дальность. То, что у них написано 60-70- метров - это в идеальных условиях. А у Хамминбёрда - написано по минимуму, но реально, по отзывам, дальность больше. Не станут же они писать там 70 метров, потому что их по судам пользователи затаскают - мол, как так, у вас в инструкции написано 70 метров, а у меня только 50 тянет...
А, до речі, як себе показав наручний варіант? Щось можна ідентифікувати на дні, чи він лише як глибиномір і рельєфомір?
Пока никак не показал... Я купил без датчика, и до сих пор как-то руки не доходят ещё датчик докупить - ещё не сезон, и на Горынь редко ездил. :) А вообще, с таким размером экрана - сильно сомневаюсь, что там можно будет что-то различить на дне.. Я брал его чтоб глубину и рельеф смотреть, а с этим он, по отзывам, справляется нормально.
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

Почитав дещо по даному ехолоту. Його використовують в тому числі карпятники в своїх катерах. Реальна дальність - 50 м (що більш ніж достатньо).
Відеообзорів в інтернеті дуже мало та й то важко побачити, що там на екранчику малює. Одні пишуть, що на екрані сплошний "тетріс", не хватає роздільної здатності, нема градацій сірого, тому неможливо зрозуміти структуру дна. Але ж що ми хочемо від прибора за 60 $? Якщо розібратися, то рельєф він показує, структуру дна приблизно також, стайну рибу побачить, температуру води, працює при мінусових температурах. А якщо звернути увагу на ехолот Hummingbird SmartCast той, що з наручними часами, - ото "тетріс", але ж відгуки нормальні. Значить, не все так погано і даний девайс має місце на життя. Ще раз підкреслю - найважливіша його функція як для фідера - показати рел"єф та глибини.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення stal1n »

з задоволенням читаю дану тему :)
Юра, я теж обов'язково собі хочу такий девайс!
так що коли вже дійде діло до замовлення конкретної моделі - я теж "в долі" :)
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

Хух, замовив ... Тепер буду чекати девайс а потім - обкатка :ti_pa: разом з пересилкою вийшло 562 грн.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення stal1n »

Юра писав:Хух, замовив ... Тепер буду чекати девайс а потім - обкатка :ti_pa: разом з пересилкою вийшло 562 грн.
Юра, а який саме Ви замовили?
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

stal1n писав: Юра, а який саме Ви замовили?
Ось такий: http://www.ebay.com/itm/Wireless-Portab ... 27be489e1c
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ехолоти в фідерній ловлі

Непрочитане повідомлення Юра »

Став щасливим власником ехолота http://www.ebay.com/itm/Wireless-Portab ... 27be489e1c
Зображення

Доставка із Гонг Конга - 8 днів.
Ехолот пройшов перші тест-драйви в умовах реальної фідерної рибалки, і на водоймах міста.

Отже, комплектація - як в документації. Все нормально і без неприємних приколів. Виявилося, що основний модуль 4-ри ААА-батарейки (алкалайн) садить за 2-3 години роботи. Батарейка в датчику поки ще тримається.
Із мінусів:
- коли діапазон глибин стоїть на Авто, то при переході на інший діапазон на екрані візуалізується бровка навпаки, тобто, якщо з 0-5 метрів переходить на 0-2 метри, то бачимо не підвищення дна, а навпаки - пониження, хоча насправді все навпаки. Лікується ручним виставлянням діапазону глибини;
- структуру дна не зрозуміти: чи мул, чи тверде, але, можливо, коли буде більший досвід використання апарата, тоді щось проясниться;
- менше 90 см показує беліберду, під берегом на мілині не показує реальну глибину а навпаки, глибше за 1м. Не критично в принципі, в документації написано, що менше 70 см може показувати неправильно;
- із-за того, що тягнеш датчик і він трохи хитається, глибина може скакати на 10 см. Так що таку бровку не побачити;
- структури на дні слабо візуалізуються, тому дуже сумніваюся побачити коряжку чи реально донну рибу;
- візуалізація риби. Хоча є настройка показувати дрібну і велику, але малої я ще не бачив на екрані :-) , є режим RAW, реальні покази ехолота, певно, як наберусь досвіду, буду користуватися ним. А поки прикольно як піщить, побачивши веллликуууу рибу ;;-))) .

Плюси:
- датчик важкий і летить добре, можна далеко зашпульнути, для Горині - саме то;
- дальність достатня, так далеко не закинеш. Як по паспорту до 60 м, думаю, візьме;
- є підсвітка екрана, добре зранку в сутінках;

Щодо самих тест-драйвів.

Лебединка.
Заброс на максимум - є сигнал. Дно рівне порядка 2 м - не цікаво. Під берегом різко мілкішає - там же плити, так що бровка різка. Показує одиночну рибу чомусь на 1 м глибини. Крупну :-) . Ні на дні, ні нижче риби не показало ні разу. Часом показувало кілька риб в купі. Риби більше навколо плаваючого острова та за метрів 8-10 від берега.

Гідропарк.
Біля моста на "Дикий ринок".
Дно також рівне порядка 2м. В районі виходу в річку проглядається невеличке поглиблення русла на 30 см. Рибу показує крупну одиночну і стайну також на 1 м.

Біля "крокодила".
Тут дно також порядка 2 м, по центру трохи глибше. Бровка досить полога і розтягнута. Показує рибу на 1м. Але тут була деколи стайна крупна риба і один раз бачив в товщі води значок крупної риби, біля неї кілька точок і під ними не ідентифікований ехолотом як риба об"єкт у вигляді полоски. Уява намалювала стайку риби і під нею судачило :sh_ok: . :-) Стояли, до речі, на початку бровки метрів за 15 від берега. Риби більше по центру.

Остання рибалка на Горині.
Ще темно, тому підсвітка дуже доречі. Глибину і рель"єф добре видно. Але датчик несе течія, тому промірятись зовсім непросто. Одиночна крупна риба на руслі на рівному дні на 2-3 метрах при глибині більше 4-х м. На початку бровки на 1м і 2м в товщі води показує рибу. Протяжкою груза знаходжу бровку на тій дистанції, що виміряна ехолотом. Рибки більше недалеко від берега на самій бровці, яка досить полога. Але, насправді, все це гладко виглядає після обмізкування побаченого, а насправді датчик іде по якійсь замисловатій траекторії і все це необхідно швидко в мозку скласти в якусь єдину картину. Щодо риби, то також не все однозначно. Другий прохід по тій же точці зробити практично неможливо, але коли вдається, то риби вже може і не бути і тоді думаєш: а була вона там? Чи вірити ехолоту? Що відмітив, якщо риба десь і стоїть і за другим проходом її видно в тому ж місці, то третій проход - вже впусту. Риба лякається. До речі, риби дуже мало. Був пройшовся по прикормленим точкам. Видно скупчення риби (символів, просто рисочок чи точок) в місцях над прикормкою, але в товщі води. На дні нічого не побачив.

По проміру ехолотом почав ловити на початку бровки і на самій бровці. Але на початку бровки за весь час не було і покльовки, а от на плоскому руслі зловив кілька нормальних підлящиків. А русло плоске і ничим не видається цікавим. От тобі і на.

По попередніх результатах використання можна сказати наступне: ехолот - то не панацея. Улови не збільшаться, побачити, де є нормальна концентрація риби не вийде і знайти точку, на якій буде клювати, також не можна. Його використання може допомогти краще зрозуміти поведінку наших об"єктів охоти, побачити підводний рел"єф, але наскільки успішно ми будемо ловити то мало залежить від ехолота.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей