Замор риби на озері Басів Кут

Правила форуму
Ініціатива Чиста Устя

Телефон гарячої лінії Рівнерибоохорони 0(362) 63-39-32
email rivneryboohorona@gmail.com
"Телефон довіри" відділу запобігання та протидії корупції в органах рибоохорони 0(63) 982-24-62

Усіх небайдужих громадян просимо повідомляти журналістів телеканалу „Рівне1” про випадки браконьєрства за телефоном 0362-623-501
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

В районі пляжу, магазину " Хортиця" масово гине риба... в основному молодь риб...ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

Сотні і сотні окунів...ЗображенняЗображення
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

З самого ранку виловлювали багато судаків, щук, карасів... навіть раки вилазять на берег...
Особливо шкода маленьких судачат...Зображення
Аватар користувача
serseruy
Боєць
Боєць
Повідомлень: 201
З нами з: 15 червня 2008, 00:00
Телефон: 0509802583
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення serseruy »

А саме цікаво що на пляжі дуже сильно зранку було чутно запас каналізації
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

Думки на рахунок цього розходяться, в середу, в районі місця проведення фесту також декілька десятків риб загинули, а там наскільки мені відомо і і близько немає каналізації, якщо б і була, то мор риби відбувся в районі житлових будинків.
З іншої сторони, якщо б просте кисневе голодування, то не вмирали б карасі, які як відомо найменш чутливі до рівня кисню у воді.
Ще одне, це все відбувається на локальній території, тому можна припустити, що це стоки, але є інша сторона медалі, вода стояча , підвищена температура, відсутність вітру, а також інтенсивне розмноження водоростей, які в процесі своєї життєдіяльності поглинають кисень, а в замін виділяють аміак, вуглекислий газ.
Ще дві цікаві думки, гіпотези чи теорії:
1) зі слів очевидців вчора була зелена вода, верхній шар якої можна було використати як фарбу для паркану, а сьогодні на це не має навіть натяку, тому можна припустити, що використали розчин для боротьби з тими ж самими водоростями, бо відпочиваючі скаржилися на " смердючу" воду і на її забруднення.
2) подув вітер і верхні шари води змішалися з нижніми, але якщо це причина, то це повинно було бути по всьому озері.
Основну причину може встановити тільки аналіз як води так і риби.
Ще одне твердження на рахунок каналізації про те, що на березі озера побудовані не зовсім дешеві будиночки, власники яких , думаю, потурбувалися про каналізацію і про те, щоб вона не смерділа біля їхньої оселі, доречі основна думка, яка побутує в мешканців міста, що саме вони зливають нечистоти у води.
Але як кажуть, - скільки людей, стільки думок.
Олександр
Абориген
Абориген
Повідомлень: 149
З нами з: 03 травня 2010, 21:09
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення Олександр »

chinta рибалив в ночі. З його слів в ночі близько 3-ї години ночі появився слабий сморід чим ближче до ранку тим сильніше смерділо. Тому роблю висновок що це не мор а банальне вбивство.
Олександр
Абориген
Абориген
Повідомлень: 149
З нами з: 03 травня 2010, 21:09
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення Олександр »

forest писав:Думки на рахунок цього розходяться, в середу, в районі місця проведення фесту також декілька десятків риб загинули, а там наскільки мені відомо і і близько немає каналізації, якщо б і була, то мор риби відбувся в районі житлових будинків.
З іншої сторони, якщо б просте кисневе голодування, то не вмирали б карасі, які як відомо найменш чутливі до рівня кисню у воді.
Ще одне, це все відбувається на локальній території, тому можна припустити, що це стоки, але є інша сторона медалі, вода стояча , підвищена температура, відсутність вітру, а також інтенсивне розмноження водоростей, які в процесі своєї життєдіяльності поглинають кисень, а в замін виділяють аміак, вуглекислий газ.
Ще дві цікаві думки, гіпотези чи теорії:
1) зі слів очевидців вчора була зелена вода, верхній шар якої можна було використати як фарбу для паркану, а сьогодні на це не має навіть натяку, тому можна припустити, що використали розчин для боротьби з тими ж самими водоростями, бо відпочиваючі скаржилися на " смердючу" воду і на її забруднення.
2) подув вітер і верхні шари води змішалися з нижніми, але якщо це причина, то це повинно було бути по всьому озері.
Основну причину може встановити тільки аналіз як води так і риби.
Ще одне твердження на рахунок каналізації про те, що на березі озера побудовані не зовсім дешеві будиночки, власники яких , думаю, потурбувалися про каналізацію і про те, щоб вона не смерділа біля їхньої оселі, доречі основна думка, яка побутує в мешканців міста, що саме вони зливають нечистоти у води.
Але як кажуть, - скільки людей, стільки думок.
Вода на озері не стояча, озеро штучне з великою кількістю підводних джерел знаходиться на річці Устя. По статистиці літній мор риби на річці майже кожен рік в районі набережної футбольне поле заправка біля мосту по вул. кн. Володимира, на озері щоб дохла риба від температури я не пам'ятаю. Якби це була правда тоді приватні стави давно видохли б, вони взагалі на джерелах. Наприклад в с. Олександрія.
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

Чесно кажучи, не зовсім зрозумів ваше твердження на рахунок ситуації, яка склалася.
Я не наполягаю на жодному варіанті, який привів вище, я тільки припускаю.
Тепер я приведу трішки своєї статистики. Приведу два наочних приклади:
На річці Устя, риба гине як правило кожен рік, але не всі факти були крикущі, які звертали на себе увагу як риболовів так і місцевих ЗМІ.
За фактом перевірки загибелі риби, в результаті проведених аналізів як риби так і води ( в районі Набережної) було встановлено, що риба загинула в результаті забруднення води з зовнішньої сторони, тобто щоб довго не розписувати, дощові води, які зливаються зі всього міста у річку з самого початку потрапили в каналізацію одного із кафе, яке знаходиться на однойменній вулиці, а потім у воду, в результаті мертва риба на певному відрізку ділянки річки.
Другий, зовсім інший результат і інший випадок - аналіз показав, що риба почала здихати в результаті зменшення вмісту кисню, тяжких сполук у воді не зафіксовано, а причина в цьому замуленість певних ділянок річки та висока концентрація водоростей, які роблять свою справу, під водоростями розуміється не водяні рослини, а всім наочно відомі зелені спори, які щедро вкривають літні водойми, тому було прийнято рішення про примусову аерацію, яка проводилася і не тільки на річці, а й на гідропарку зокрема на так званому " яйці".
На рахунок озера, так штучне, так основа - це річка Устя, на рахунок великої кількості джерел і течії я б з Вами посперичався.
Безумовно, є локально течія яка іде руслом, але ефект біля пляжу буде надто мінімальним, можна просто переконатись подивившись скільки води виливається на дамбі під мостом, для такого озера - це краплина.
Щодо джерел, вони є , але вони ж не б'ють як магма з вулкану, одного року мав таку звичку з акваріумним термометром випливати на рибалку в літню спеку, бо рибка любить прохолоднішу воду, а місць таких не багато знайшов з перепадом температур в 2-4 С'.
Підсумовуючи вище скажу, що незалежно яка причина стала підставою для замору риби, але факт залишається один - риба мертва, чого б "цивілізований" світ не допустив, а вжив би всі превентивні заходи до попередження таких ось випадків. Добре, що обійдеться, адже гниюча риба - це збудник різних бактерій, які кочуватимуть собі по водоймі в пошуках носія!!!
Аватар користувача
serseruy
Боєць
Боєць
Повідомлень: 201
З нами з: 15 червня 2008, 00:00
Телефон: 0509802583
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення serseruy »

Біля обіду там було 4 чоловіки незнаю з інспекції чи екологія всю рибу вони визбирали в мішки.
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

Цим, як правило, займається комунальне підприємство, до відання якої належить обслуговування даної ділянки, безумовно за участі представників екології та рибінспекції. З своєю задачею станом на обід вони, думаю, впорались на 100'/, , але є одне "але", вони визбирали тільки видиму частину. Вчора вечором був на пляжі, мертві рибинки ще дрейфують по поверхні води, зокрема більше лодоні окуні, карасі, підлящики, та багато маленької, які підялися з дна, біля мосту десяток раків вилізло на плити.
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

До речі, у відповідь на твердження пана Олександр - на ставку у Олександрії теж відбувається замор риби, зі слів мого знайомого.
Олександр
Абориген
Абориген
Повідомлень: 149
З нами з: 03 травня 2010, 21:09
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення Олександр »

forest писав:До речі, у відповідь на твердження пана Олександр - на ставку у Олександрії теж відбувається замор риби, зі слів мого знайомого.
Де ви працюєте що так сильно обізнані? Я коментував факт а не розводжу суперечку. Те що в нас всі люблять траляля ::yaz-yk: я знаю. Є проблема, яка полягає в тому що зі слів свідків був стійкий сморід, потім попливла мертва риба ВСЕ. Спілкування з Вами мені не цікаве.
Олександр
Абориген
Абориген
Повідомлень: 149
З нами з: 03 травня 2010, 21:09
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення Олександр »

На майбутнє. Потрібно було викликати міліцію ще когось аби задокументувати ситуацію щоб було з чого починати розбиратись.
forest
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 168
З нами з: 27 жовтня 2014, 10:36
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення forest »

Пане Олександр, в тому і справа, що і я коментував факт, який Ви навели , а сперечатися з Вами я в ніякому разі не хотів. Це найпростішої форми дискусія , яка може стосуватися будь чого. Ми ж не звертаємося відразу до експерта у вирішенні тих чи інших рибацьких проблем.
Прошу вибачення, якщо вище наведені твердження якимось чином Вас образили, повірте, я в будь якому разі цього не хотів зробити.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Замор риби на озері Басів Кут

Непрочитане повідомлення stal1n »

Мда, з року в рік - одне й те саме.
Бідна риба.
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Відповісти

Повернутись до “Екологія та Відновлення рибних запасів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 1 гість