Фідер: шнур чи лєска

Вудлища, китушки, годівниці, крісла та інші причандали

Що ви використовуєте на фідері?

шнур
43
70%
монофіл
15
25%
ловив монофілом але спробував шнур і прозрів
3
5%
 
Всього голосів: 61

Аватар користувача
roony
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 159
З нами з: 14 січня 2008, 01:00
Контактна інформація:

Фідер: шнур чи лєска

Непрочитане повідомлення roony »

Питання що краще використовувати для фідера шнур чи монолєску для мене наразі відкрите. Хочеться вирішити його швидше адже сезон вже близько гроші від жінки заникані ... :oops:
Скажу чесно шнур не пробував але поради в інренеті і наших майстрів переконують шнур саме те. Той сам Іван Щевич переконував, що взявши шнур який є недешевим зекономиш на відірваних годівницях, вертлюгах, карабінах... шо зрештою окупає витрати на шнур. Але цікаво почути й думки щодо інших переваг шнура над жилкою Знаю, що ніби той самий Віталік Марчук ловить на лєску - принймі коли купляв товришу на подарунок він запевняв що сам на таку ловить
Если хочешь накормить голодного, не давай ему рыбу, а дай ФИДЕР и научи ее ловить. - Древнняя восточная мудрость
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Телефон: 0973449063
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul »

Естественно, особенно на дальних забросах у шнура будут свои преимущества. Но вот я себе просто не представляю, если например зацветет тополь, или еще какая-то гадость будет плавать в воде? При вытаскивании его из воды, сколько всякой гадости налепится в тюльпан? Тут даже леска, которая более гладкая и скользкая, и то с трудом идет в таких условиях. Как по мне, то нужно просто иметь несколько шпуль и применять по обстоятельствам.
Аватар користувача
roony
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 159
З нами з: 14 січня 2008, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення roony »

Теж гадаю що кілька шпуль і на шнур і на лєску різного діаметру це вихід. "Однако все єто изрядно стоит". Ясно що з часом нагуляю... просто після минулорічного сезону стару лєску викинув (може й дарма) а нової ще не купив. І якщо відносно лєски вже майже визначився - Trabucco Feeder, то за шнур вагаюсь - чи взагалі його брати і який краще
Если хочешь накормить голодного, не давай ему рыбу, а дай ФИДЕР и научи ее ловить. - Древнняя восточная мудрость
Аватар користувача
OlaF
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 11
З нами з: 21 січня 2008, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення OlaF »

Як на мене то шнур. При однаковій міцності менший діаметр а значить менша парусність :). Але десь читав, що при мутній воді шнуром можна угробить кільця на фідері :( .
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Телефон: 0973449063
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul »

OlaF писав:при мутній воді шнуром можна угробить кільця на фідері :( .
Это, наверное, слишком устарелая инфа, когда кольца были из "пластилина". Современным это уже не страшно. Как я уже говорил, из-за повышенной шероховатости поверхности шнура страдает, наверное только оперативность вываживания, когда лохмотья шнуром затягиваются в тюдьпан. Да еще заброс должен быть более аккуратней, ибо немного большая вероятность запутывания. Что до лохмочения последнего по песку да камням, то лески страдают от него не в меньшей степени. А в общем, новые технологии это рулез, только цэны грызучие.
Аватар користувача
OlaF
Перехожий
Перехожий
Повідомлень: 11
З нами з: 21 січня 2008, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення OlaF »

Малося на увазі , що тверді частинки грунту проникають між волокна шнура і перетворюють його на наждак :( .
Аватар користувача
aleksey_gregul
Боєць
Боєць
Повідомлень: 243
З нами з: 08 січня 2008, 01:00
Телефон: 0973449063
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення aleksey_gregul »

OlaF писав:перетворюють його на наждак :( .
ИМЕННО!
Современным материалам, но не тем , что за рубль ведро! Это уже не страшно. Но не дешево.
ZVod
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 152
З нами з: 21 грудня 2007, 01:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення ZVod »

roony писав:Питання що краще використовувати для фідера шнур чи монолєску для мене наразі відкрите.
Шнур під сильну струю та дальну відстань (більше 40 м)
Чесно кажучи то в нас немає таких фодойм ...
Маю досвід тривалого використання шнура 0,1 ... останнім часом без шок лідера не ловив ... (при відсутності шока з трофейним екзееплярчиком троха трудновато)
На майбутнє забланував тільки моно 0,18 - флюро (однозначно)..
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення EXPERT »

Ловлю тільки шнуром в любих умовах. Любительська рибалка і змагання. В офіційних змаганнях по Україні рідко залишався без нагород. Єдина риболовля де я застосовував би жилку, це ловля карпа більше 5кг.
Аватар користувача
vvi
Боєць
Боєць
Повідомлень: 241
З нами з: 14 липня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення vvi »

Ловлю та ловив моно але з цього сезону перейшов на шнур:
Враження:
1. Дальність +
2. Впененість при зацепах +
3. Автоматично працює як шок лідер+
(оскільки примінення останнього на фідерах на мою думку неможливе по причині, що можна вузлом з єднання моно та шока знести тюльпан та кільця кончика);
4. Більше впевненості на виважуванні (особливо)при використанні поводків з шнура +
5. Відсутність памяті +
6. Швидке засікання навідь на дальніх закидах +(оскільки не розтягується)
7. Можливе використання меншого розміру з більшим запасом теста+
8. Більша стійкість (точніше не так швидко та менш болісно втрачає стійкість) при абразивному дні+
9. Відносно дорожче ціна - :)

А взагалі думка така, що фідер це снасть мультирибна наприклад я використовую ті самі фідера і на бель до 0-1 кг і на 1кг + саме тому буде дивно ставити плетень и т.д. на карасіків та весняну плотву що ставиш на карпа і навппаки.
Тому вихід тільки в змінних шпуляї (порівняно з новою катухой вартість невелика (єдине зауваження ніяких пласмас).

На одній плетень 0,06-0,2
на іншій моно 0,12....
Аватар користувача
larry
Ледар
Ледар
Повідомлень: 29
З нами з: 01 листопада 2008, 01:00
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Фідер: шнур чи лєска

Непрочитане повідомлення larry »

ZVod писав:
roony писав:Питання що краще використовувати для фідера шнур чи монолєску для мене наразі відкрите.
Шнур під сильну струю та дальну відстань (більше 40 м)
Чесно кажучи то в нас немає таких фодойм ...
Маю досвід тривалого використання шнура 0,1 ... останнім часом без шок лідера не ловив ... (при відсутності шока з трофейним екзееплярчиком троха трудновато)
На майбутнє забланував тільки моно 0,18 - флюро (однозначно)..
повністю підтримую, ловив на шнур, повернувся до моно. На шнур дуже часто риба сходить. Ловлю ляща в Горині.
Аватар користувача
Россо-Неро
Козак
Козак
Повідомлень: 472
З нами з: 23 квітня 2008, 00:00
Звідки: город-герой
Контактна інформація:

Непрочитане повідомлення Россо-Неро »

з фідером перший сезон
моно не пробув. починав з шнура. чудово. всі покльовки видно
на мою думку-риба сходить не через те що шнур...))) підсікати треба плавніше і виважувати фідером а не просто катушку крутити...(+сходи можуть бути через неправильний монтаж, довжина поводка....та багато чому...але шнур чи моно-це точно не вирішальна роль при проблемі сходів)
моно навіть пробувати не хочу.
Аватар користувача
Slip
Ледар
Ледар
Повідомлень: 25
З нами з: 13 червня 2012, 23:23
Контактна інформація:

Re: Фідер: шнур чи лєска

Непрочитане повідомлення Slip »

карась до кіла, максимум риба до 3 кеге.... питання шнур чи лєска? і який діаметр одного і другого оптимально шоб не втрачалась чутливість подача і т д???
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Фідер: шнур чи лєска

Непрочитане повідомлення stal1n »

Slip писав:карась до кіла, максимум риба до 3 кеге.... питання шнур чи лєска? і який діаметр одного і другого оптимально шоб не втрачалась чутливість подача і т д???
1. Що за водойма? Можете просто написати навіть, чи то річка, чи ставочок, чи водосховище
2. Яка відстань ловлі?
В загальному я всім рекомендую шнур, але бувають нюанси :)
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Аватар користувача
stal1n
Бро
Бро
Повідомлень: 2162
З нами з: 19 березня 2008, 01:00
Хто: Карасятник
Звідки: Йорк
Контактна інформація:

Re: Коса для водоростей

Непрочитане повідомлення stal1n »

такс, тут ще серж-ядовитий писав, але повідомлення було втрачене під час перевстановлення форуму:

Як намене з мого досвіду чи так сказать методом проб і помилок ШНУР, да він чутливіший до покльовок, він міцніший але і сходів на ньому більше, як на мене тому, що він не гасить ривкі риби це потрібно все відпрацьовувати фракционом, уділіщем ну і трохи відчувати як це потрібноно робить,тому що поводок стоїть у вас тонкий ось тоді оця нерозтяжимість то і повернеться противас, це було поперше. Подруге коли вітер виликі хвилі кінчик на фідері розпочинає гуляти разом з хвилями. І тоді найменші подригування не видні просто сидиш і угадуєш: О це вроді покльовочка а може і не а підсічупопробую а вдруг :ps_ih: в лесці такого нема в неї на процентів 80 цьгонема, вона якби прорізає ці хвилі і кінчик на фідері стоїть практичнонерухомий я важаю це вже +. По трете шнур потрібен тонущий томущо поставив лекшу кормушку дальній заброс напркилад наскільки можна нею закинуть а шнур по троху всплив і давай собирать листя ну і різний мусор по поверхні води це канешно коли паузи між забросами більші ніж 5-10 хв. леска такого незробить. Далі я думаю якшо ставить шнур то вбез вітряну погоду, шнур повинен бути тонушим це якщо є течія ну а нема товсеодно тоньшим :-) і на ньго перед повідком потрібно ставить фідер гам він є різний по товщині і по розтяжимості, даже дешевше поставить різінку для бісеро плетіння вона теж є різних розмірів тіж самі функції ЗАЧЕМ ПЛАТИТЬ БОЛЬШЕ :co_ol:
Ну а ЛЕСКА вибір лесок заре великий і фідерні і спінінгові є ......... Я наприклад використовую 2,5 і 2,0 брав фідерну коричнуватого коліру непомню фірму. Вся снасть гарно гасить ривкі пиємно тягнути ту рибку, ну а що покльовкі нетак передаються на вершинку то я велику різницю не замітив. Я використовую більшість леску але інколи ставлю і шнур. Такщо порібно мать і те і те але дивитись куда і де краще підійде ця снасть і тоді я думаю ви розчаровані небудете. :men:
Рибу потрібно ловити там, де вона є.
Рибу потрібно ловити тоді, коли вона клює.
Рибу потрібно ловити на те, що вона зараз хоче їсти.
Відповісти

Повернутись до “Снасті”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість