Судак

Опис риб, тактика й аспекти лову
Аватар користувача
Konstantin
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 186
З нами з: 30 червня 2008, 00:00
Телефон: 777-777
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Konstantin »

Скдак либил ,любит и будет любить яму,хоть его там и постоянно взрывают....
Да,он в поределенное время предпочитает корчики и разные аномалии,но с наступлением зимы он скатывается на ЯМЫ и в корчах его попросту НЕТ.
Аватар користувача
Vob Ler
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 312
З нами з: 14 жовтня 2008, 00:00
Телефон: 0679200934
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Vob Ler »

Konstantin / pensioner !
Вы ещё подеритесь, горячие финские парни :-) :hi_hi_hi: ;;-)))
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Горыныч »

Konstantin писав:Скдак либил ,любит и будет любить яму,хоть его там и постоянно взрывают....
Да,он в поределенное время предпочитает корчики и разные аномалии,но с наступлением зимы он скатывается на ЯМЫ и в корчах его попросту НЕТ.
Согласен. А мой пост был от 16 ноября...
Сейчас уже в ямах, в корчах нету...
И гады ямы взрывают :-( . Если рыбохране пофиг зимовальные ямы, так хоть бы милиция или СБУ занялись бы "взрывниками"...
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
pensioner
Боєць
Боєць
Повідомлень: 234
З нами з: 09 грудня 2007, 01:00
Звідки: Костополь
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення pensioner »

Konstantin писав:Скдак либил ,любит и будет любить яму,хоть его там и постоянно взрывают....
Да,он в поределенное время предпочитает корчики и разные аномалии,но с наступлением зимы он скатывается на ЯМЫ и в корчах его попросту НЕТ.
ну вот любил, любит и будет любить :bra_vo:
зимой ямы любят все и карась и окунь
но мы же говорим о спининговой ловле весна лето осень
вы Костя так категоричны , что переубеждать и доказывать не буду :-ok-:
пусть Горыныч рассудит , он сильный практик
еще, я не сказал что это аксиома , но увы правда , судак любил , любит и будет любить не ямы а корчи :du_ma_et:
старый , очень старый рыбак ,
споймал - накати .
Аватар користувача
Konstantin
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 186
З нами з: 30 червня 2008, 00:00
Телефон: 777-777
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Konstantin »

pensioner писав: пусть Горыныч рассудит , он сильный практик :du_ma_et:
С уважением отношусь к Горынычу,но зачем Вы так тупо спрыгиваете(сори за жаргон :-) )на него???
Если уже говорить конкретно,то прячется судак в корягах и аномалиях,а на охоту в период жора он выходит вообще на прямики и,в случае с химией,к дамбе.Весной,судак жирует на меляках.Очень перспектывним местом влюое время есть вход и выход из ямы.

Если опять вернутся к теме Горыныча,то,как помнится,вы именно ему возразили по поводу того,что судак стоит на ямах...а теперь мол давай он нас разсудит...муть....
Аватар користувача
pensioner
Боєць
Боєць
Повідомлень: 234
З нами з: 09 грудня 2007, 01:00
Звідки: Костополь
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення pensioner »

почему в спорах со мной люди опускаются до банального Спрыгнул с ехидным смайлом !?
если рассуждать так , то весь судак в Нетишине должен стоять в затопленных карьеах :co_ol:
но увы его там нет , ловят его на бровках и косах на гнездах и в пресловутом коряжнике
так же и в Горыни , я знаю о чем пишу
то что джиговать легче и приятней на яме , а не в завале деревьев или переплетении корней ,это другое :ti_pa: :du_ma_et:
в догонку если ни кто другой не имеет права здесь в этой ветке говорить , тогда сори за флуд
старый , очень старый рыбак ,
споймал - накати .
Аватар користувача
Konstantin
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 186
З нами з: 30 червня 2008, 00:00
Телефон: 777-777
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Konstantin »

Я был очень заинтригован вашей персоной и пересмотрел все 22 страницы ваших постов.Я не нашел не одного отчета по рыбалке,отчетов по судаку так же нету....Не могу оценивать вас адекватно,потому прекращаю дискуссию,тем более,в ловле судака я никто,это многие подтвердят,просто так..решил повыпендриватся...
Прошу прощения за вольности с моей стороны...Самайлы вставлять не буду,чтоб не подумали,что я ехидничаю...
Аватар користувача
Юра
Боєць
Боєць
Повідомлень: 225
З нами з: 04 червня 2009, 00:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Юра »

Велика доля правди є в постах і Konstantin"а і pensioner"а. Важливо розуміти, що судак робить в дану пору в даному місці.
Хоч я і відклав спінінг, але в свій час активно бігав за судаком. І лишились певні висновки.

Практично ЖОДНОГО судака я не зловив на ямі !? Всі зловлені або поблизу корчика (навіть на міляках), або на перших бровках, або поблизу рослинності. Ловля велася з літа по заморозки.
Спочатку я не дуже розумів, чого він крутится по міляках, а у всьому причина - модні журнали, де написано, що судака потрібно шукати (вдень, звичайно, вночі не ловлю) на глибині, починаючи з такої-то. От і бомбив спочатку ями і глибинні бровки. А він, виявляється, ганяє по прямиках із корчиками чи хрящуватим дном, по камінню та перекатах із водоростями, по відвертих міляках (хоча міляк для Горині - це умовність), можливо навіть вдень отримати покльовку на самому нелогічному для судака місці . Звичайно, частина судаків вертається назад на глибину чи в якесь укромне місце для відстобю в період спаду активності, але частина лишається в засадах на вищеописаних місцях.

Читав ще про таку поведінку судака, яка можливо використовується ним на Горині: судак одиночка чи невелика зграя постійно патрулює певну територію (зазвичай - це прямики вище ям із наявністю місць для засади). Судаки рухаються під першою бровкою вверх по течії, стаючи в засади на місцях, що пригодні до цього. Такими перебіжками проходять шлях вверх і потім по руслу скочуються назад в яму. На зворотньому шляху також можливі покльовки. Колись схоже саме такого засадчика і зловив, бо пояснити, що робив судак більше кіло вдень на глибині по пояс серед перекату із рослинністю і корчиками і чому його там не було пів-години, як я там стояв, не можу.

А вдень також були покльовки на ямах, але також обов"язково там були корчі. Вже перед льодоставом судаки ключали на глибинних бровках ям.

Вибачайте за такой опус ;;-))) , але може кому згодиться.
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Ловля судака

Непрочитане повідомлення Горыныч »

Юра писав: Читав ще про таку поведінку судака, яка можливо використовується ним на Горині: судак одиночка чи невелика зграя постійно патрулює певну територію (зазвичай - це прямики вище ям із наявністю місць для засади). Судаки рухаються під першою бровкою вверх по течії, стаючи в засади на місцях, що пригодні до цього. Такими перебіжками проходять шлях вверх і потім по руслу скочуються назад в яму.
Так же читал про так называемый "ход судака" на больших реках... Там его ловят таким образом: 3 (или больше) спиннингистов становятся на берегу на расстоянии 50-100 метров друг от друга и "хлещут" воду, как только у крайнего рыбака (неважно выше по течению или ниже) следуют поклёвки все трое собираются у среднего рыбака и идёт непосредственно лов - поклёвки на каждом забросе и рыбаки смещаются за его "ходом" и ловят пока не потеряют стаю...
Видимо подобное поведение, но в гораздо меньших масштабах характерно и для Горыньского судака, иначе как объяснить то, что был период когда у моего любимого коряжника судак клевал с точностью до пары минут (ну 5 минут максимум :-) ) и было таких 2 "подхода" за утро. Но был день когда поклевки были все утро - видимо задержался в корягах на долго...
Сказать с уверенностью где судака чаще встретишь трудно (бывает по разному), но думаю все же что АКТИВНОГО чаще - в корягах! Возможно ямы устелены судаком :) (на то они и зимовальные, поэтому там и ловить запрещено правилами), но словить у меня получается чаще у коряг. Напомню, что мой опыт распространяется только на позднеосеннего и зимнего судака. Кстати видимо поэтому словить после НГ у меня не получается - он на ямах, а я туда не люблю ходить...
Еще скажу, что судак в большей степени санитар чем щука, можно сказать - почти падальщик. Поэтому его можно часто встретить у дамбы - подбирает рыбку, что падает со шлюза и аналогично - на входе в яму.
Осень - коряги (пусть даже не на большой глубине) и желательно рядом хоть небольшая ямка, 0,5-1 м глубже соседнего рельефа...
Зима - шлюзы, вход в ямы.
ИМХО, а вообще:"Как много люди знают о многом, и почти ничего о клеве рыбы!" Сократ, IV век до Рождества Христова. :hi_hi_hi:

Этот сезон считаю неплохим, хотя более одного судака мне словить не удалось - почему-то очень много было сходов, но и без поклёвки было всего пару рыбалок...
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення Рома »

Щось тема судака на форумі заглохла, в той час як на Стирю ловлять кликастого у чималій кількості і попадаються вагомі екземпляри (див. волинський форум)? Не думаю, що на Горині він зараз не ловиться. Хто має яку інформацію? :mi_ga_et: Ділимося.... Чи всі переключилися на Басів кут? :)
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення Рома »

to AnMyk
Насамперед дякую за Ваші цікаві звіти з р.Случ. Крім цього, хотілося б щоб Ви розповіли у яких місцях здебільшого попадався кликастий - яма, бровка, корчі...? Чи помічали якусь тенденцію відносно часового діапазону активності риби (ранок, день, вечір..)? Можете пару слів і про проводку написати :mi_ga_et: . Дякую.
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення AnMyk »

Дякую, Роман! Але прошу мене зрозуміти - зловивши декілька судаків, не правильно буде писати про щось узагальнююче, чи якісь тенденції. В цій ловлі я початківець. Набереться якась статистика, чи з'явиться стабільність - тоді можна буде щось написати. Дії мої зараз більш інтуїтивні, ніж усвідомлені.
Трохи вище є хороші пости Юри і Горинича, можу тільки те ж саме повторити своїми словами :)
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення Рома »

AnMyk писав:...Трохи вище є хороші пости Юри і Горинича, можу тільки те ж саме повторити своїми словами :)
Не буду з Вами сперечатися. Але на мою думку, вищезгадані пости Юри і Горинича більше стосуються осіннього судака, хоча, можливо, на 95 відсотків його місце перебування аналогічне і в літній період. Думаю, що Ви трохи недооцінюєте свій досвід :mi_ga_et: . Навіть декілька пійманих непоганих "літніх" судаків, а для наших водойм це рідкість, вже дають можливість, зформувати якісь попередні висновки про його уподобання....
Зображення Romanmix2002
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення AnMyk »

По двох "літніх" :)
Перший зловлений ввечері, перед заходом сонця, приблизно о 21-й годині. Другий на слідуючий ранок, близько 6-ої.
Місце на фото в звіті. Стою біля корчика. Кидаю вниз по течії, паралельно або під невеликим кутом до берега. Проводка класична сходинка, два обороти ручкою котушки, пауза 2-3 секунди.
Загалом, річка там робить досить плавний поворот під 90 градусів. Під берегом вимито рівчак загальною довжиною метрів 200, шириною 4-6 і глибина до 3-х метрів. Місце - приблизно середина рівчака по довжині. Аномалії дна присутні, деколи трапяються глухі зацепи.
Аватар користувача
Рома
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 784
З нами з: 18 червня 2010, 14:36
Звідки: Костопіль
Контактна інформація:

Re: Судак

Непрочитане повідомлення Рома »

В Италии побит мировой рекорд по ловле судака
Зображення
http://pikerton.com/novosti/v-italii-po ... udaka.html
Зображення Romanmix2002
Відповісти

Повернутись до “Риби наших водойм”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей