Правила риболовлі, які ніколи не слід порушувати
Всі правила риболовлі поділяються на 2 великі категорії – офіційні та неофіційні. Але якщо порушити неофіційне правило, то вас, в гіршому випадку, просто поганими словами облають, а ось з офіційними так легко ви не відбудетеся. Тому перед тим, як
купити вудку і вирушити на найближче водоймище, необхідно ознайомитися з правилами і законами, що стосуються риболовлі у вашій області. Їх, зрештою, можна звести до кількох ключових пунктів.
Не ловити у заборонених місцях
Їх на території нашої країни чимало. Найчастіше, йдеться про канали меліораційних та опалювальних станцій, нові водосховища, території біля рибальських господарств, зону відчуження, зимувальні ями, території біля різних гідротехнічних споруд та в конкретні місця, офіційно зазначені
Рибохороною.
Не ловити у заборонений час
Тобто – під час нересту певних видів риби, під час її линяння, на період перебування у зимувальних ямах та на великих річках, коли за ними заборонено навігацію. Це якщо стисло.
Ловити більше дозволеної кількості
На звичайних водоймищах – це 3 кг, на платних – 5 кг. Все, що понад – окремо оплачується за тарифом. Якщо ж вага однієї рибини перевищує зазначене обмеження, її одну і можна буде забрати з собою. Крім того, є й обмеження щодо довжини для різних видів риб, і вам потрібно буде відпускати все, що його не перевищує.
Не ловити певні види
Мова йдеться про громадські водоймища – на платниках, отримавши відповідний дозвіл, ловити можна все, що там водиться. А так – не можна ловити жодні види осетрових та лососевих, річкових міног, рибця, крабів, устриць та все, що занесено до Червоної книги.
Використовувати лише дозволені снасті
Ви можете спокійно купити вудку, донку та спінінг, і вирушити з ними ловити рибу. Але тільки в тому випадку, якщо кількість гачків на них не перевищує 5 штук на одну особу. Крім того, у жодному разі не можна використовувати вибухові та отруйні речовини, остроги, вогнепальну зброю, промислові чи інші масові засоби лову, а також різноманітні загати, гаті та методи, що передбачають осушення частини водойми.